Priberá sa z kyseliny listovej?

16. sep 2020

Beriem kys.listovu 800 denne a za 4mes som pribrala kilo a pol. Nejem viac. Pridem si akoby naliata, nafuknuta, tucna.
Pribrali ste z nej niektora?

alikal
16. sep 2020

nemyslim si ze sa z nej da pribrat. ak si tehotna tak to moze byt kludne voda, ktoru telo moze zadrziavat na zaciatku tehu, co vlastne moze byt ak aj nie si tehotna. ani z vitaminov sa nepribera

autor
16. sep 2020

@alikal tehotna zatial bohuzial nie som.

alikal
16. sep 2020

jaj teraz vidim ze si kilo a pol pribrala za 4 mesiace, ja som videla tyzdne...za 4 mesiace je to uplne normalne, nemusis mat taky prehlad o tom co jes, staci jedna drobnost denne navyse a kilo je hned. zvlast ked mozes mat stres ze chces otehotniet...

majamat
16. sep 2020

1kg hore-dole. raz som robila pokus a vazila som sa kazdu hodinu. stravu som mala dost lahku. bolo to obdobie, ekd som mala silnu motivaciu. chodila som do fitka a celkom fajn som chudla. cize naozaj som sa neprepchavala. a teda od rana do vecera som mala skoro o 1kg vyssiu hmotnost.

dalsia vec je, ze nase telo nei je stale v rovnakom stave. vdaka menstruacnemu cyklu sa nam mozno az v polovici cyklu moze viac zadrziavat voda a ta ma tiez svoju vahu.
ja mam celkom slusnu nadvahu a prichadzam na to, ze Bukovsky ma v niecom pravdu, ze zdrave crevo je dolezite. akonahle mam dni, ze sa viac prepchavam, tak amm brucho take akoby viac naplnene ( co tiez robi vyssiu vahu ) a aj sa mi zaroven viac zadrziava voda. a nakoniec mi hmotnost beha +/- 2kg.
hmotnost nei ej nieco, co je uplne stabilne, je to ovlyvnitelne okolnostami, ci uz vonkajsimi,a lebo vnutornymi.

ja sa snazim vazit a povazovat za realnu moju hmotnost, ak citim, ze mam brucho take prazdne, nie preplnene, a to ci uz creva, alebo moc. mechur. tiez by som mala byt po ms ( vtedy sa voda zadrziava malo ) a tiez vdaka nanic cievam sa nemozem vazit rano, lebo a ked sa rano nenapijem vobec, tak musim ist na wc aj 3x, co sa mi uvolnuju zadrzane tekutiny z noci, je dobre, ked rano nic nezjem a mam pohyb, tak sa mi rozbehne krvny obeh, odvodnim sa a potom o 2hod sa za tychto okolnosti mozem postavit na vahu, je to taka moju "surova" hmotnost. zial, niekedy mam problem natrafit na takyto stav. teraz posledne 2 dni som zjedla trosku viac, citim plne creva ( mam trosku aj taky tlak v bruchu ) a uz mam o 1kg viac, ako som mala tak pred 7-10dnami.