Priateľovi sa po opálení začala lúpať koža

16. júl 2022

Priateľovi sa po opálení začala takto lúpať koža...
Čo s tým? Opadne to samo?

kkovacovak
16. júl 2022

Veď je to šúpanie kože po spálení. Čo by ste s tým chceli robiť? Možno do budúcna pouvažovať nad tým sa poriadne natrieť opalovakom

au1994
16. júl 2022

😂😂😂😂😂 ja už neviem niekedy, môže sa niekto toto spýtať? Šak sa spálil a šúpe sa, to ste v živote nevideli spálenú kožu alebo čo? Opadne to samo, ale ak si to bude stále natierať nejakým hydratačným krémom, aspoň nebude vyzerať ako zvliekajúca sa vretenica.

kkovacovak
16. júl 2022

@au1994 možno vyšli z jaskyne po 50 rokoch 🤷‍♀️

autor
16. júl 2022

Stáva sa, nie každý vie všetko 🤷🏽‍♀️

legna30
16. júl 2022

Rýchlo na urgent, lebo keď sa zvlečie z kože celý, premení sa na zombie a budeš v ohrození aj ty...

autor
16. júl 2022

@legna30 👍veľmi smiešne

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. júl 2022

@boldo87 Áno, a ešte aj preto som to nevedela, lebo mne sa to ešte s kožou nestalo, čo už.

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
17. júl 2022

Panebože, veď takéto veci sa normálne dieťa pýta matky, nie? Či som nejaká divná?

saxana000
17. júl 2022

Poriadne nakremovat s mliekom po opalovani aby ho to nestipalo..nabuduce nech sa natrie aspon s 30kou ked vylezie tvarohovy po zime na slnko..nic mu nebude neboj sa.ked sa bude sprchovat nech sa hubkou vydrhne supky zidu dolu rychlejsie.na tu jemnu kozu pod osupanym zase len poriadny faktor ked pojde na slnko..

mooonika1975
17. júl 2022

to sa mu zvlieka koža, teraz zase kúsok podrastie, potom zase v septembri sa bude zvliekať dalšia .... gratulujem k dalšiemu rastu 👍

malinoismum
17. júl 2022

V poslednej dobe samé skvosty tu na MK ….
To bolo cez prázdniny stále, ale čo je moc, to je moc…
🤦🏻‍♀️

malinoismum
17. júl 2022

@mooonika1975 Presne tak. Ešte treba,
nech mu autorka skúsi odtrhnúť chvost,
aj ten narastie nový. Väčší! ☝🏼😊🤭

moonlight1210
17. júl 2022

Nabuduce riadne kremovat opalovacim kremom. Po vylezeni z vody tiez trochu este natriet (hlavne po dlhsom pobyte vo vode).

Kazdym spalenim koza zacne starnut o kusok rychlejsie a zvysuje sa po troske riziko rakoviny.
Nie je mu to treba.
Ani tebe, ak ho mas rada.

laila22
17. júl 2022

Treba ísť na dermatológiu..🤦

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liana21
17. júl 2022

Stačí si to krémovat denne ..zlezie to samo 😉

autor
17. júl 2022

Už by asi stačilo tých trápnych srandičiek, nie? Tak som sa spýtala...svet sa nezrútil. Mne sa to ešte nestalo a ani som nevidela ešte takto sa lúpať kožu. Priateľ ten vedel, že to opadne samo, ale iba tak som sa tu spýtala pre istotu ... ✋✋

slavomira236
17. júl 2022

Normálne sa mýto zlupe..ja sa napríklad nelupem ale opálenie mi schádza pri kúpaní postupne...syn sa vždy z prvého pobytu pri vode na slnku zlupe aj keď mu dávam 50tku

brembo
17. júl 2022

Môžete skúsiť mlieko po opaľovaní,na ukľudnenie pokožky,to je asi tak všetko. Používajte ochranu pred slnkom. O opaľovacom kréme ste ešte nepočuli? Ani ste nič nepočuli o UV žiarení a jeho škodlivých účinkoch? Mali by ste sa začať učiť.

autor
17. júl 2022

@brembo počuli a vedeli sme o opálení, ale o tom, že sa potom lupe koža nie 😂

h2
17. júl 2022

Odkedy začali prázdniny, každý deň sa mi tu nad nejakou témou zastaví rozum. Dnes je to táto. Natri telovým mliekom. Do budúcna nepreháňať s opaľovaním a používať krémy s vyšším faktorom.

malinoismum
17. júl 2022

@h2 .. a to je ešte len dopoludnie ☝🏼🤭
Ktovie, čo ešte príde… ❤️🤪

h2
17. júl 2022

@malinoismum Veru tak, tie najväčšie skvosty sa začínajú objavovať práve večer. 😁

ankare
17. júl 2022

Je to bežný jav, keď sa spáli koža. Nabudúce použite vhodný ochranný faktor a večer sa natrite napr. Pantenolom. Držím palce!

brembo
17. júl 2022

Koža sa lúpe,lebo je spálená. Od nadmerného slnenia možete mať i popáleniny 2. stupňa,takže pozor na to. Napríklad i zváranie spôsobuje podobné popáleniny a oči si to veľmy odnesú.

jaja20
17. júl 2022

Nech si tie šupinky vydrhne vlhkým uterákom alebo mu daj svoj píling,a potom natrieť telovým mliekom alebo nie veľmi mastným krémom. A nabudúce sa treba natierať opaľovákom,ako tu už bolo spomenuté.