Priateľ sa budí s tým, že je doštípaný

5. júl 2024

Dobrý deň, po dva dni sa priateľ budí s tým že je dostipany.. niekde má jeden stipanec niekde dva pri sebe. Napadlo nás že to možno sú ploštice. Pozerali sme všade a nič sme nenašli. Len také jedno maličké priesvitné milimetrove. Ja nemám žiadne štípance ani dcéra. Neviete čo to môže byť ? Nestretli ste sa s niečím takýmto ? Ďakujem za odpoveď

marianarem
5. júl 2024

Plostice alebo blchy. Kym ich nie je fakt vela, tak je velmi tazke ich najst. Hned zajtra by som zasahovala postrekom, lebo ak su to blchy, tie sa budu kotit obrovskou rychlostou. My sme ich raz mali a stipali len mna a syna, manzela nie, takze kludne moze byt, ze u vas idu len po priatelovi.

autor
5. júl 2024

@marianarem môžem sa spýtať akým postrekom ?

autor
5. júl 2024

@marianarem oni sú také malé milimetrove priesvitné ?

marianarem
5. júl 2024

Blchy su cierne/tmavohnede, ale tie priesvitne mozu byt larvy. My sme davali Fypryst a Protect, ale ak nemate macku ako my, tak je vyber sirsi, staci zajst do drogerie a nieco tam mat budu. Okrem postreku treba poprat postelne pradlo, pyzama, ak sa da aj obaly z matracov, vsetko aspon na 60ke. A poriadne povysavat, vsetky spary a zahyby, aj na nabytku.

marianarem
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinmmartin
6. júl 2024

Ak mozes tak vankuse a periny daj do mrazaku, jedine to zabije vsetko aj vo vnutri. Najlepsie aj matrac le to budes asi musiet cakt do zimy

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
6. júl 2024

@taynee my sme si doniesli zrejme z vysokej travy kam xhodia vencit psov.
Lovili sme ju 2noci. Mna a dceru ochutnala, ale na muzovi si zgustla 🤣
Kolega zo spisa bezne z busu

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
6. júl 2024

@taynee ooo kosice zapad 😁 do obchodov chodis, oni xhodia tiez, pravdepodobnost je mala tak ale stat sa moze

laurita285
6. júl 2024

@taynee my sme ich pravdepodobne priniesli z dovolenky na kréte :D z 5* hotela

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianarem
6. júl 2024

@taynee No u nas pravdepodobne prisli zo zahrady, kde nam chodia aj jezkovia. To su znami roznasaci blch. Mali sme tam taku kopu sucheho listia, syn s muzom to.upratovali a syn sa mi vratil podozrivo vyhadzany. Bol prave aj ku.koncu choroby, tak som si myslela, ze z toho, blchy ma vobec nenapadli. Ale spatne som si uvedomila, ze to boli stipance. Museli tam na nich vtedy naskakat. No a doma sa nam potom okotili. Boli malinke a tazko viditelne, neboli to ludske, ale zvieracie. O jezkoch som to tiez nevedela, ale potom som si o blchach kadeco pozerala a docitala som sa.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianarem
6. júl 2024

@taynee No neskor sme ich uz aj videli. Malicke, mozno 2mm, cierne. Pod lupou bolo.jasne vidiet, ze je to blcha.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianarem
6. júl 2024

@taynee Skacu a lozia.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mojemenonikto
6. júl 2024

Ploštice pokojne môžu byť polmilimetrové a priesvitné, keď sú mladé. Tmavé sú až keď sa napijú, alebo keď sú staršie. Popozerajte si dobre matrace, všetky záhyby, rámy postelí a podobne. Ploštice sú majstri v schovávaní. Ak ich máte, tak vôbec nebude jednoduché zbaviť sa ich a len nejaké postreky sprejom stačiť nebudú.

solange7
6. júl 2024

Nemozu to byt len komare? Ved je leto, hadam vetrate, moze to nalietat dovnutra kedykolvek.