Priateľ máva riedku stolicu

9. okt 2023

ahojte chcem sa poradit ohladom priatela, 35 r. dlhodobejsie ma problem s tym ze mava riedku stolicu, az vodnatu ale nie kazdy den..niekedy aj tyzden dva chodi normalne na velku potrebu potom, pridu dva dni a len riedka stolica..nema bolesti ani nic len proste ide z neho voda..a ja uz zacinam mat obavu z coho to moze byt..jest mu chuti, unaveny nebýva len k lekarovi nechce ist

ivankamrva
9. okt 2023

Jedina dobra rada: SMER lekar !!!!

autor
9. okt 2023

@ivankamrva nechce..on tvrdi ze to ma vzdy po kave alebo ak si da nieco mliecne..ze teraz ked som ja nebola doma vyse dvoch tyzdnov a varil si sam tak to nemal ani raz..tak ja neviem uz

danieli
9. okt 2023

Realne moze byt, ze mu to mlieko vadi, v polke mojej rodiny sa laktozova intolerancia objavila az vekom, cca okolo 40-ky uz netoleruju mlieko a dovtedy problem nebol

skatloka
9. okt 2023

najlepsie by bolo, keby si odsledoval stravu, mozno aj zapisovat si a zistit, co konkretne mu robi zle… pripadne myslim, ze existuju aj nejake testy na intolerancie

ajsha123
9. okt 2023

Áno, môže to byť alergia na mlieko alebo aj na niečo iné, čo jedáva vtedy, keď varíš... Nemusí ísť k lekárovi. Napr. Medirex urobí testy aj za poplatok, mimo lekára...

autor
9. okt 2023

@skatloka vraj to máva po káve..aj do nej si dava mlieko..vlastne bez mlieka ju nevypije..teraz si ale dal cottagee ccheese a po nom mu nic nebolo

iwesska
9. okt 2023

Tak nech tu kavu nepije,nie? 🤷‍♀️ Ako mu lekar pomoze,ked ju bude pit dalej a vie,ze to ma z toho? Mna tiez po kave prehnalo,dokonca bezkofeinovej,tak nepijem ziadnu.

viestta
9. okt 2023

cottage neobsahuje laktozu (alebo len minimum), mlieko ano, moze mat len laktozovu intoleranciu moze mat hocico ine. Ale najprv to musi chciet sam riesit, inac je kazda rada zbytocna. Je dospely, svojpravny musi sa vediet postarat o seba sam

skatloka
9. okt 2023

tak aspon vie, co si moze otestovat cez nejaky den volna alebo po praci 😂 nasilu kavu bez mlieka a dalsi den kavu s mliekom 🙂 a uvidi sa co z toho mu robi zle

autor
9. okt 2023

robi sa mu aj ekzem okolo oci a na ocnych vieckach?..ktorý riesi teraz u koznej moze to byt nejaka alergia napriklad na mlieko?..resp. suvisiet to s tym lebo aj ten ekzem ma dlhodobo a raz to ma lepsie raz horsie?

autor
9. okt 2023

ma to zacervenane supinate a svrbi ho to miestami az páli ..ma na to rozne masticky ktore mu pomahaju

ajsha123
9. okt 2023

Áno. Aj ekzém môže byť reakcia na neliecenu potravinovú alergiu. Aj na mlieko. Mala som na tvári, z mlieka

nwnw
9. okt 2023

Ekzem je bezna vec pri laktozovej intolerancii. Kup mu v lekarni lieky Laktaza ci ako sa tovola anech si da pred kavou pripadne mliecnym jedlom. Ak zabere, tak ma laktozovu. 😉

autor
9. okt 2023

@nwnw len my sme si to nikdy s tym nespajali ze to moze suviesiet

poopsie
9. okt 2023

Ja mám intoleranciu na laktózu a aj alergiu celkovo na mlieko... vyrážky ekzém je abkm a črevné problémy laktóza...do kávy nech si kúpi Alpro mlieko ovsené barista alebo this is not Milk.....keď som jedla bezlaktozové výrobky kožné problémy nezmizli

nikpa
9. okt 2023

Nech skúsi bezlaktozove výrobky, ak nezaberie tak mlieko a mliečne úplne vysadiť a nahradiť len rastlinnými verziami mlieka. Keď nepomôže ani to a aj tak nebude chcieť ísť k lekárovi, tak nech čaká čo príde...potom ale už môže byť naozaj neskoro. Ale komu nie je rady, tomu nie je pomoci. Jeho zdravie, jeho vec.

danieli
10. okt 2023

Tak ak uz ma aj ekzem uz by som riesila crevo, u mna to bol jediny priznak celiakie, takze moze byt ta laktoza ozaj problem