Priateľ má problémy so stolicou

nikolkazgali
27. jan 2023

Dobrý deň. Potrebujem poradiť lebo už nevieme čo mame robiť. Priateľ má problémy so stolicou (krvácanie, trhanie konečníka, hemoroidy-mal ale po užití masti faktu už niesu cca 2-3 mesiace.. pred 3 dňami mal stolicu a zas sa mu to potrhalo a dosť krvácalo teraz je to už akoby zahojené ale všimli sme si z vonkajšej strany análneho otvoru dookola modrý kruh modré ohraničenie nevyzerá to úplne ako modrina ale ako keby tmavá krv pod kožou neviem no také viac fialové ale nič ho neboli. Neviete nám poradiť čo mame robiť? Pripadne nejaké maste, lieky, vitamíny....... ďakujeme za pomoc🙏🏻

marca12
27. jan 2023

@nikolkazgali Preco nejde k lekarovi na vysetrenie? Jednoduchym zakrokom ho vedia zbavit hemoroidov a bude mat po probleme. Zvyknu sa po rokoch vratit,ale aj nemusia. Treba ist k lekarovi,kym sa to nezhorsi este viac. Zatial by mal jest jedla obsahujuce vlakninu a pit dostatok vody. Pomlete lanove semiacka na rano s jogurtom a bude mat dobru stolicu. Pit kefir a naozaj ist k lekarovi.

andika_35
27. jan 2023

@nikolkazgali v takomto pripade urcite dr.a nie tu sa vypytovat.

rurutiax
27. jan 2023

Také tie bežné čípky a maste z lekárne, mne pomohol Faktu. Veľa veľa vlákniny, piť vodu, zelenina, ovocie, pohyb, cvičenie a nesedieť príliš dlho. Ak nezaberie tak asi jedine smer lekár.

bajka16
27. jan 2023

Už dávno mal sedieť v čakárni u dr. Nechápem veď to musí bolieť. Toto všetko trpí a nakoniec sa opýtate na koníku. Nato sú odborníci.

laura164
27. jan 2023

Mal by ísť na gastro, môže mať fistulu, Crohna, sranda to nie je, hneď nech ide k dr

dota6
27. jan 2023

@nikolkazgali ahoj, určite dr nech sa na to pozrie. Ja som mala fisuru, príšerne to bolelo a ešte horšie krvácalo, mala som pocit akoby zo mňa išli črepiny. Veľmi mi pomohli čipky hemagel procto. Neverila som tomu, ale pomohlo asi po 4tej som prestala krvácať. Hlavne nech ide k dr, chirurg sa na to pozrie a pomôže najlepšie 😇

ovaaa
28. jan 2023

Nech si dá pred stolicou čipok a stolica mu zmäkne, nebude musieť vytvárať taký tlak.

liz_sloane
28. jan 2023

vobec nejest biele pecivo, vyrobky z bielej muky (pizza, buchty, sisky, biele spagety, ...) ale vsetko nahradit nie grahamovym, ale pecivom ktore sice moze byt farbene, ale obsahuje semiacka ktore pomozu traviacemu traktu sa vyprazdnit a clovek nebude sediet dlho na zachode (vyborne su celozrne kaiserky alebo bagety, ktore maju v kazdom tescu, bille, lidli ci jednote)...a samozrejme to aj riesit s lekarom

klaudia1212
28. jan 2023

@dota6 ahoj vrátilo sa ti to po capiku

dota6
28. jan 2023

@klaudia1212 ahoj, nie nevrátilo. Problémy začali asi mesiac po pôrode. V novembri som porodila a v decembri sa to začalo, bolo to horšie ako pôrod. Vybrala som 2 balenia tych čapíkov a krvácanie prestalo. Po kontrole dr povedala, že fisura sa zahojila. No aj tak idem na gatro na gastroskopiu aby sa vylúčilo iné ochorenie. Ale tie čipky velmi pomohli ☺️ tancovala som od radosti :D takže ich odporúčam 😉

klaudia1212
28. jan 2023

@dota6 a aké sú to čapíky?
A ako to si mala len jednu aj tí moc krvacala

dota6
28. jan 2023

@klaudia1212 hemagel procto, je to voľnopredajné liečivo a mala som len jednu tu fisuru, jednu malú mini trhlinu a ta krvácala dosť, aj to bolelo pri sedení. Popravde som sa bála čo mi povie lekár. Aj som sa čudovala, ako dokáže taká malá trhlina narobiť toľké problémy.

klaudia1212
28. jan 2023

@dota6 ani štípali tie čapíky

klaudia1212
28. jan 2023

@dota6, ako dlho si ju mala Inak

dota6
29. jan 2023

@klaudia1212 fisuru som nemala dlho. Začiatkom novembra som porodila. Postupne som začala pociťovať diskomfort pri stolici, bez krvi. Postupne to začalo gradovať, bolesť bola taká, že som na wc musela hrýzť do niečoho, bola som komplet spotená po potrebe ako keby som ubehla maratón. Potom keď som videla to množstvo krvi tak som sa zľakla. Myselala som si však, že je to po pôrode ok. Dodržiavala som pitný režim, robila všetko pre to, aby bola stolica mäkká, ale aj pri mäkkej stolici to príšerne bolelo. To už bol december a bola som v takej nálade, že som oddiaľovala stolicu ako to len išlo. Tak som si povedala dosť, je tam vela krvi musí to vidieť dr. Odhodila som hanbu a šla na chirurgiu, cca od 18 decembra do januára som mala po probléme. Najprv som aj mala problém dať si ten čipok, bolelo to ale potom to šlo ľahšie a uz to nebolelo a cítila som úľavu. Nič ma nepálilo, už len dobre bolo. Ale stále dodržiavam opatrenia : veľa vody celý deň, pohyb, strava . Po každej potrebe sprcha. Posledná kontrola bola po novom roku, klop klop odvtedy je to dobré ale čaká ma ešte gastrskopia a ak by znovu vrátil problém s trhlinou, lekárka mi vravela o možnostiach chirurgicky odstrániť tú fisuru.
Držím Vám palce, nech sa vám to čím skôr vylieči. Ten problém je veľmi nepríjemný.

madeline1
29. jan 2023

@nikolkazgali mate ist k lekarovi

klaudia1212
29. jan 2023

@dota6 gastroskopia myslíte kolonoskopiu ci.... A aké čapíky vám dali... A ako stravu papať co také napr

dota6
29. jan 2023

@klaudia1212 :D jasne kolono, pomýlila som sa. Na kolonoskopiu. Hemagel čipky ;) odporúčam aspoň jedno balenie. A strava, hlavne veľa veľa vody, každé rano si dávam psyllium, veľa zeleniny a ovocia. Obmedzujem sladké a take tie somariny, a pomohlo to. Zatiaľ je to dobré, uvidím čo prinesie budúcnosť. Momentálne dojčim skoro 3mesačné dieťatko, takže sa na tú kolonoskopiu veľmi neteším :(

klaudia1212
29. jan 2023

@dota6 prosím ťa to psylium ako Berieš to obyčajné klasickú nepreháňa ťa potom z toho to zapríčiňuje že máš mäkkú úplne stolicu A tie čapíky ťa nech štípali

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz