Priamy kontakt s Covid pozitívnou osobou

lilyianka
22. feb 2022

Ahojte dnes sa mi stalo,že som bola v priamom kontakte s pozitívnou osobou. Ozrejmim ako k tomu prišlo. Išla som do lekárne,kam prišla jedna pani kupovať antigenove testy,stála hneď vedľa mňa. Zrazu sa začala pýtať,že ak má zvýšenú teplotu (mala iba 35,8) ,že čo na to... lekárničky to neriešili. Až z nej vypadlo,ze mala pozitívny antigenovy test a práve ide z PCR testu. Do mňa také nervy,že som jej povedala svoje a lekárničky tiež. A zrazu pani na mňa,že čo sa bojím,že sme tam boli iba 2 minúty,že to by sme museli stráviť spolu min.20 minút.
Moja otázka je:
Je možné, že sa môžem nakaziť?
Po akej dobe sa mi môžu prejaviť príznaky?
Ďakujem

michaelam2
22. feb 2022

@lilyianka teoreticky to možné je, cca 3 dni

tosomja
22. feb 2022

@lilyianka a reco si sa teda na ňu vyvrieskala, a lekárničky tiež, keď je vo vynimke ísť do lekárne aj ako pozitívna? 🤔

armica152
22. feb 2022

do lekárne môže ísť... a pokiaľ ste mali respirátory, tak je veľmi nízka šanca že by si sa nakazila.

lilyianka
autor
22. feb 2022

@tosomja najprv začali lekárničky, že ma byt v karanténe a nie chodiť kade tade.. mňa to proste nasralo. Bola som tam prvá a už keď vedela,že je pozitívna mohla byť aspoň natoľko ohľaduplna a dodržať patričný odstup

lilyianka
autor
22. feb 2022

@armica152 pravdupovediac o tom neviem,že je taka vynimka, ale zaujímavé,že to ani lekárničky nevedeli 🤔🤔
Mali sme všetci respiratory

luliu
22. feb 2022

@lilyianka čo máš na ňu čo vrieskať? Ona má nárok ísť do lekarne

tosomja
22. feb 2022

@lilyianka je veľmi malé percento, že si sa nakazila.
V obchode tak isto je hlava na hlave a nikto na teba neberie ohľad, a už vôbec nie taký, čo prekonal kovid a pritom môže byť zase chorý. Toto už je také...ze kto nemal, tak "nacase" aby dostal..u nás sme sa držali až do minulého týždňa, všetci okrem mňa mali a to som spala s priateľom starala sa o deti, bez respirátora. Normálne som ich pusinkovala, aby som dostala a nič 😁

matkahelka
22. feb 2022

@lilyianka ty si teda charakter... ved si ta zena nesla kupit alkohol, ale lieky. ja by som si v lekarni nedovolila zvysit hlas ani na cloveka, ktory ma mor, nie covid

simca06022011
22. feb 2022

Stresom si uzenies vacsie problemy ako pobytom v lekarni s niekym. Okrem toho miesto minuty v lekarni, tam stravila dohadovanim sa s mudrymi zenami o mnoho viac casu... tym ze si sa tam do nej rozblakovala si samu seba ohrozila viac ako ona tym ze si prisla nakupit. Lekarnicky su za sklom, predpokladam, ze nalepena na tebe urcite nebola, lebo ak by tam bolo jedno okienko, tak ty si uz na ceste prec, ked tam ona prisla... nabuduce si zahryzni do jazyka, pozbieraj zvysky slusnosti, nevrieskaj po cudzich ludoch, vybav sa a odid... ja by som povedala, ze ludia po 2r terorizmu uz budu rozumni a ono stale sa najdu takyto co robia paniku z covidu ako keby to bola lepra.
Pre priklad, dcera sedela s pozitivnou v skole .. kovid nema, spoluziak nakazil jedneho z 25, mala som na navsteve tlupu ludi, ktori prisli na to ze su pozitivni este v ten den (aj boli chori, ale telce museli po navstevach chodit) a NIKTO sa u nas od nich nenakazil. Sedeli u nas dobre 3 hodiny... moj chlap bol gratulovat kamosovi, jeho manzelka pozitivna, cely vecer s nimi sedel v obyvacke.. NIC. KĽUD a nohy v teple.

snazilka2021
22. feb 2022

Ako nič v zlom. Aj človek ktorý je pozitívny má nárok ísť do lekárne alebo do obchodu. Sú to veci nevyhnutné pre život! Aj ja som pozitívna a bohužiaľ potrebovala som ísť do lekárne a aj do obchodu. Respirátor a rukavice a človek ide bohužiaľ ani nám pozitívnym nespadnú veci do úst! Nie každý má možnosť si zaobstarať niekoho aby Vám robil full servis. Myslím, že z Vašej strany to bolo úplne nie relevantné aby ste na ňu kričala a keď už pani lekárničky nadávali mali by vedieť že môžu sa vo svojej práci nakaziť inými dôležitejšími chorobami ako je len covid... 😑
A odpoveď k Vašej otázke. Viete sa nakaziť ale keď mala respirátor a vy tiež predpokladám keď sa tak bojíte je úplne minimálna možnosť...Tak kľud. Myslela som si že keď už táto choroba existuje skoro 2,5r že ľudia už vedia ako sa to prenáša a aké opatrenia spraviť keď to nechcú chytiť... Fakt netuším kde ten svet speje aby človek ktorý je chorý nemal možnosť si ísť kúpiť lieky... V podstate má ale vykričí sa na ňu človek ktorý nemá na to ani právo! Asi by som sa trochu nad svojím správaním pozastavila a nezabudla byť ľudská nabudúce 🙏 🤞Aj vy nabudúce môžete byť pozitívna bohužiaľ deje sa to čoraz častejšie a pôjdete si kúpiť lieky a bude na Vás niekto vrieskať tiež by sa Vám to nepáčilo.... 😑

veronikaszabova
22. feb 2022

@lilyianka si sa teda ukazala 🤦🤦🤦🤦🤦 chudato zena, ani lieky si v klude nemoze kupit.
Bodaj by si bola na jej mieste, mala kovid a nejaka sprosta krava ta zhulaka, ze mas sediet doma 🤦🤦

helus888
22. feb 2022

@lilyianka tak ty si pekne hlúpa ešte o svojej hlúposti aj píšeš na koniku. Co si to vôbec dovolujes vrieskat po cudzích ľuďoch v obchode ci v lekárni? Kto ti dal na to právo? Lekáreň a potraviny patria chvalabohu do výnimky. To už chori človek nemá právo si ísť kúpiť lieky? Ty ako človek ľudská bytosť si sa jej mala práve zastať. Ja by som to urobila a navrieskala na lekárničku ze prečo stojí za okienkom nevie o tom ze Lekáreň je vo vynimke. Pane bože už to prestaňte brat tak vážne

zuzanka.zuzu
22. feb 2022

a teraz si len teoreticky predstav, ze su medzi nami pozitivni, ktori nejdu na pcr, nikde nie su oficialne zachyteni a chodia kade-tade 😉 PS: v BA predavaju bunker, vysoko nad devinskou, pouvazuj a nevrieskaj na cudzich, ty nevychovana pipina 😂

diewcatqoo
22. feb 2022

@lilyianka to vazne? Ako sorry, ale keby si na mna v lekarni zacala hucat, tiez by som ti povedala svoje. Ludia, vam uz niektorym z toho covidu dost prepina. Pani mozno nemala nikoho ineho, kto by jej bol kupil lieky, tak si sla pre ne sama.
Ak nesedis doma v kryte, vies s kolkymi pozitivnymi ludmi si uz prisla do kontaktu a ani o tom nevies? Vies, kolkokrat sa mi stalo, ze som cestovala mhd a nieko blizko mna telefonoval, ze prave ide z testu? Uz sa mi stalo aj to, ze niekto telefonoval, ze ma covid, ale ide si nakupit. Mala som na kazdeho nahucat, co nesedi doma?
Btw, ked si mala chripku, tiez si si nikdy nebola vybrat sama lieky v lekarni?

lilyianka
autor
22. feb 2022

@diewcatqoo nekupovala lieky,ale antigenove testy

helus888
22. feb 2022

@lilyianka to je úplne jedno čo kupovala . Bola lekárni pretože do lekárne môže ísť a ty na ňu nemas čo hucat

veronikaszabova
22. feb 2022

@lilyianka to je jedno, co kupovala. Zachovala si sa ako uplna sedlana. Otras.

bolarazjedna
22. feb 2022

@lilyianka úzky kontakt je viac ako 5 minút bez respirátora. Ak ste mali respirátor, nerieš to. Takisto môže mať covid a byť v karanténe aj ten, kto platí v kase pred tebou v potravinách, ak to nevie inak vyriešiť, môže ísť do obchodu aj covid pozitívny. Nakaziť sa teoreticky dá kdekoľvek.

helus888
22. feb 2022

Ešte by som držala hubu keby to napíšeš pred 2 rokmi keď boli ľudia vystrašení z kychnutia. Ale dnes? Aj keby si ho dostala od nej tak co ? Si myslíš ze ho nedostanes? Tiež som od začiatku covid nemala hold teraz ho mam .

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilyianka
autor
22. feb 2022

@ela_79 nechápem kde ste všetci vzali,že som na ňu vrieskala... A ja som tam bola prvá,ona prišla až po mne a postavila sa vedľa mňa... ale to je už jedno

ela_79
22. feb 2022

@lilyianka ked sa bojíš tak sed doma. Ostatnym pomaha ruky, rozstup a respirator. A keď už máš v povahe na niekoho výchovne vrieskat, tak si vopred pozri aktuálne nariadenia, aby si aspoň pravdu mala pri hlučnom presadzovaní svojich názorov.... Tebe z tej paranoje moze rupnut cievka a väčšina ostatných si omikron odkycha.

terry2003
22. feb 2022

Zachovali ste sa strašne. Je jedno či mala pozitívny test alebo nie. Potraviny a lieky môže ísť kúpiť (tie testy sú možno pre jej rodinu, alebo na overenie o pár dní že je už negatívna). Veď aj ona potrebuje jedlo a lieky, možno nemá rodinu alebo možno jej rodina jej nemôže ísť nakúpiť (možno nemajú čas). Nabudúce radšej nič nehovorte, a len si dajte doma dezinfekciu alebo radšej buďte doma a vyskúšajte si zháňanie liekov a potravín cez rodinu alebo priateľov či kolegov.

ela_79
22. feb 2022

@lilyianka prepac zbežne som preletela diskusiu a dosť ma prekvapilo z čoho do teba také nervy, ze si jej musela povedať svoje.

siska53
22. feb 2022

@lilyianka je minimalna sanca..
A maju pravo chodit do lekarne. Kamoska je farmaceutka, bezne jen tam taki chodia.
Kedysi ludia nemali ruska a chodili po lekarnach s chripkou, kadecim.. bola vacsia sanca prenosu ako teraz..
Kazdy, kto ide od lekara, lebo je chory, tak sa zastavi v lekarni po lieky..normalna vec.

janka54321
22. feb 2022

@lilyianka fakt si mimo zena a neverim, ze lekarnicky ,,vrieskali" tiez, nakolko isto vedia, ze pozitivny clovek ma vynimku na chodie do lekarne...sa zamysli a zavri sa doma do pivnice

lilyianka
autor
22. feb 2022

@janka54321 treba si to prečítať. Kde som napísala,že sme vrieskali???? Nikde!
A ani lekárničky nevedeli,že má výnimku! Lebo sami jej povedali,že tam nemá čo robiť a má byť v karanténe!

janka54321
22. feb 2022

@lilyianka vrieskali som dala do uvodzoviek, treba sa naučiť chápať v tvojom prípade...odporúčam miesto vypisovania na modrého kona ísť na stránku ruvz a pekne si prečítať vyhlášky, ...teda dúfam, že v tej pivnici budeš mať signal

patka06
22. feb 2022

@lilyianka úprimne ľutujem tú pani, riadne si to odniesla.
Keby si vedela koľko pozitívnych si už stretla ani o tom nevieš.
Ak ste mali "predpisovo" respirátory je minimálna šanca, že by si sa nakazila.
Podľa vyhlášky nemali dôvod sa rozčuľovať ani lekárničky, keďže aj pozitívne testovaný človek môže do lekárne.

gab
22. feb 2022

1. su rodiny, kde spolu ludia boli bez respiratorov a nenakazli sa,
2. predpokladam, ze do vnutornych priestorov sa nosi respirator, chranili ste sa obe, takze sanca je minimalna.
3. Keby si nevedela, ze je poztivna a mozno ani pani sama nebola otestovana, tak to ani neriesis.
4. si 3x ockovana? ak ano, tak nie si kontaktna osoba