Pri jedle sa mi odlomilo zo zubu

lussy890
20. nov 2020

Ahoj, dnes večer sa mi pri jedle odlomilo zo zubu. Ide o horný zub a prišla som asi o 1/3.
Rada by som sa opýtala či má s tým niekto skúsenosti a hlavne ma zaujíma aká je približná cena za opravu takého zubu. Ďakujem

avril299
20. nov 2020

@lussy890 Ahoj, o ktory presne zub ide? A aka konkretna cast Ti chyba? Lebo ak zasahuje zlomenie az do dasna pravdepodobne bude nutne uz endodonticke osetrenie. Zavisi to vsak este aj od aktualneho stavu zubu - ci je plombovany a do akej miery a ci je momentalne napadnuty kazom. Velmi tazko to urcit len takto, ale ked bude treba endodonciu (precistenie a vyplnenie korenovych kanalikov a nasledna modelacia zubu, mozno aj korunka) je to casovo narocnejsi zakrok a aj financne. Vysledna cena sa vsak odvija aj od poctu kanalikov zuba a je to vsade rozne.

eliska105
21. nov 2020

Ahoj, stalo sa mi podobne pred rokom.. na mojom bol hlbsi kaz a zubarka mi dala dalsi den liecivu vlozku po 2 mesiacoch potom klasicku plombu ale nakoniec po par mesiacoch je zub mrtvy takze je potrebne cistenie kanalikov... takze odporucam co najskor zubar

1mina
22. nov 2020

Ja mam odlomeny takto horny zub od zakladnej skoly ... zubar mi ho priebezne doraba lebo raz za par rokov sa to znova odlomi vzdy....len tiez teraz som zmenila zubarku a neviem ako sa vola ta technima ktorou mi to on dorabaval tak dufam ze to bude aj ona vedet 🤦‍♀️ normalne namiesal vzdy v odtiene zuba taku hmotu a to mi tam postupne daval nejakym svetielkom zatvrdol vybrusil do pozadovaneho tvaru a uplne parada bikdy nebolo nic vidiet