Preventívna prehliadka - fajčenie

18. aug 2023

Ahojte

Dá sa pri bežnej preventívnej prehliadke z krvi zistiť či fajčím ?

Mám 17, preto sa pýtam ;)

autor
18. aug 2023

Prosím o seriózne odpovede

pribinak
18. aug 2023

Nie

Ale ak fajčíš trávu tak áno

lucka_ke
18. aug 2023

ak fajčíš veľa tak to bude cítiť z dychu aj oblečenia, možno aj pri počúvaní stetoskopom bude dr. niečo počuť... prečo to chceš tajiť?

hipuska
18. aug 2023

Fajčenie cítiť. Z rúk, dychu, oblečenia. Teda, aspoň ja to vždy cítim

autor
18. aug 2023

@lucka_ke Samozrejme by som v ten deň nefajčila, takže by nebolo možné podľa pachu zistiť. Ja sa len obávam, že to zistí z krvi kvôli mojim nevediacim rodičom. Ďakujem vopred za odpoveď.

petronellla87
18. aug 2023

Nie

mariaveronikag
18. aug 2023

nie, z krvi nezistí

amy2807
18. aug 2023

a prečo pre boha v 17 fajčiš?

avakona
18. aug 2023

@pribinak na preventivke sa nerobia drogové testy😄

pribinak
18. aug 2023

@avakona ja viem

lucka_ke
18. aug 2023

ak fajčíš pravidelne môže to ovplyvniť tvoj krvný obraz... čiže nie že dr. nezistí

miamia04
18. aug 2023

@lucka_ke áno, krvný obraz to môže ovplyvniť, lekár mi vysvetľoval, že fajčiari majú viac alebo väčšie červené krvinky, aby telo dodali potrebný kyslík, že u fajčiarov je to bežné, teda nič to neznamená. Ale lekár to asi nezistí, keď mu to nepovieš. A vykašli sa na fajčenie, kým si mladá, lebo potom bude bude neskoro a ťažko odvykať, v dobrom radím.

miamia04
18. aug 2023

@avakona ale robia... síce nie každému..

sara07
18. aug 2023

nie na klasickej preventivke nie ale samozrejme sú testy čo ti zistia nikotin v tele
tiež ako píše baba vyššie nefajčiar má iné vysledky niektoré tak radšej priznaj farbu aby ta nenahanali zbytočne po inych mudr
ked je dobry mudr to proste zistí
ak ta pošlu na rengen pluc tak tam to vidno uplne unikátne
skôr ak sa dohodni s mudr nech to nevraví rodičom , od 18 už ani nesmie vlastne

luxus10
18. aug 2023

ze nezisti? to ste na omyle....myslis ze latky z fajcenia nezostavaju v krvnom obehu? nezistuje to lekar, ale bude ti to svietit v ezdravi-zaujima to hlavne poistovne...

miamia04
18. aug 2023

@luxus10 akože poisťovne si dávajú u každého zistiť rozbormi či je fajčiar?

luxus10
18. aug 2023

@miamia04 a nielen to...

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
18. aug 2023

@luxus10 poisťovne nemajú peniaze ani na preplácanie liečby, nie to ešte na krvné testy "a nielen to" 😂 menej amerických filmov odporúčam 😉 liečbu u nás preplácajú rovnako fajčiarovi aj nefajčiarovi, nikto nič nezistuje 🙈

miamia04
18. aug 2023

@luxus10 a čo ešte zisťujú teda ? To kvôli tomu, či pacient hovorí pravdu a prípadnej úhrade liečby? alebo prečo? A u každého?

luxus10
18. aug 2023

@zuzanka.zuzu 🙂 zakladna chyba v mysleni...

miamia04
18. aug 2023

@zuzanka.zuzu tak kúpele tuším niekomu zamietli, kvôli tomu, že sa "to uviedol sám" že je fajčiar... či je to pravda, netuším..

zuzanka.zuzu
18. aug 2023

@luxus10 a predpokladám, že si to odhalila na internete 😉 medzi rovnako zmýšľajúcimi kde si posúvate tieto tajné informácie 😜

zuzanka.zuzu
18. aug 2023

@miamia04 samozrejme, však keď je sprostý a porušuje liečebný režim tak na niečo to hodiť musí ✌️

miamia04
18. aug 2023

@luxus10 Dobre...ale čo teda zisťujú ? A Prečo? A komu? Ďakujem za vysvetlenie 👍

luxus10
18. aug 2023

@miamia04 ak ma niekto zazltnute zuby a konce prstov od nikotinu, navyse je to aj citit, dr. nie je hlupak, aby tieto sekundarne znaky nevidel...takisto ako maju alkoholici sprievodne znaky...a este gor ked chodia na hepatologiu s hepa problemami a do toho uzivaju alko...

miamia04
18. aug 2023

@luxus10 tak ale na to netreba testy, žlté prsty od fajčenie, to už je tuhý fajčiar a problémy s pečeňou majú aj ľudia, ktorí nepijú. Vysvetli bližšie, čo a prečo poisťovne zisťujú, ako to tvrdíš.

zuzanka.zuzu
18. aug 2023

zazltnute prsty od fajčenia 😂 mňa dr*ne 😂 uhm rovno to doktor píše do ezdravia 😘 tu mi to stačí, viac nechám plynúť debatu bezomna....

miamia04
18. aug 2023

@zuzanka.zuzu tým chceš povedať, že mal tvrdiť, že je nefajčiar ? Akože liečia aj ľudí, čo sa zle stravujú a operujú im žlčník, srdce, cievy,... atď . Ako to myslíš, že bol sprostý??ten pacient?

miamia04
18. aug 2023

@zuzanka.zuzu asi tak...🤗