Preventívka u zubára počas tehotenstva. Bola som len raz a teraz mám platiť?

marfka3
2. sep 2019

Ahoj.Chcem sa spytat,ze ci tehotna zena musi ist 2x na zubnu preventivku?Minuly rok som bola tehu a bola som raz a teraz mi v poistovni povedala,ze tam nemam zapisanu ziadnu preventivku a u zubara mi povedali,ze ta jedna neplati,ze som mala ist este raz.Teraz mam problem zo zubom a ja nemam tolko penazi dat za zub bez poistovne.

nikpa
2. sep 2019

@marfka3 to je dobrá blbosť, ja mám Union, počas tehu som ani nebola u zubára. V ten rok ako som otehotnela ale ešte pár týždňov predtým som bola na klasickej preventivke a potom normálne až na ďalší rok a to som už bola po pôrode. U zubárky som platila ako obvykle, nič navyše. Takze to bude asi volaky vymysel tvojej zubárky ako z teba vytĺcť viac peňazí. Neviem kam sa máš s týmto obrátiť, jedine trvať na tom aby ti dala aspon na výstupny papier že tu preventivku jednu máš a ísť sa s tým zaregistrovat normálnej zubárke u ktorej si predtym over či jej stačí jedna preventivka v tehu. No a do poisťovne to tiež dodatočne doložiť že si ju absolvavala min.rok. ja som to takto dodatočne na vystúpnom papiery pri zmene zubára a poisťovne priniesla a stačilo im to.

00ivi00
2. sep 2019

@marfka3 ahoj ja som tiez nevedela ze treba ist k zubarovi dva krat, ale nastastie mam takú milú zubarku, ze mi to sama povedala, jednu preventivku som uz mala a na druhu mi uz tiez dala termin.. Dokonca to je este aj nejako stanovene v ktorom mesiaci mas prist na tu druhu prehliadku, lebo sestrička mi to tam ratala predtým nez mi ten termín určila

00ivi00
2. sep 2019

@nikpa možno to závisí od toho akú má poisťovňu

candii
2. sep 2019

2x som bola tehotná a chodím vždy len 1x ročne na prehliadku, nikto odo mňa nevyžadoval počas tehotenstiev chodiť 2x, je to len odporúčanie a nie nariadenie.

nikpa
2. sep 2019

@00ivi00 áno, možno. Je to jedna banda, človeka len buzeruju

sims122
2. sep 2019

Neviem o tom ze by to bolo povinne...ale nemohlo to byt nahodou tak, ze si bola na preventivke skor ako po 12tich mesiacoch tak ti to dali ako preventivku v tehotenstve a cakali ze prides este na klasicku? Ci tam neplati ze to musi byt az po roku? 🙂 len haaadam 🙂

marfka3
autor
2. sep 2019

@sims122 nie,bolo to po roku oni ma objednavaju presne za rok

fialka1318
2. sep 2019

Ja som tehotna a teda nikto neriesi ci som bola u zubara alebo nie a ked som sa nato pytala tak ze to nema nikoho zaujimat..je len v mojom zaujme jeden krat do roka absolvovat preventivku u zubara aby som dalsi rok neplatila za zuby nehorazne peniaze 🙂 cize ja chodim kazdy rok jeden krat ako mi pipne v unione ze mam ist na preventivku a nic navyse nechodim 🙂 to som este ani nepocula ze v tehotenstve chodi niekto dvakrat az tu :-O

sims122
2. sep 2019

@marfka3 tak potom netusim :(

kika831
2. sep 2019

@marfka3 urcite to tak nie je! Tiez som v case tehotenstva bola len raz na preventivke, poistovna Union. Je to na tebe ci pojdes raz alebo 2x.

gloria31
2. sep 2019

Ja som tiež bola v tehotenstve raz a keď mi povedala ze môžem ísť ešte raz tak to idem využiť. A som vo VSZP

janynyna
2. sep 2019

Ahoj ja som tiež bola len raz. A po pôrode som mala tiež problem so zubom. A zubárka mi vôbec nič také nespomínal, že nemám druhu prehliadku. Musí to byť nejaká blbosť.

mondolina
2. sep 2019

Druhá preventívna prehliadka je bonus nie povinnosť.

marfka3
autor
2. sep 2019

Volala som dnes do mojej poistovne Dovery a povedala mi,ze to nie je povinnost a ze mi ma platit ta jedna preventivka.Tak nechapem co mi na recepcii ta zena tvrdila opak,musim tam znova ist...