Preventívka prehliadka počas PN

30. jan 2023

Možno pre niekoho hlúpa otázka ale pýtam sa pre istotu, lebo nemám skúsenosť. Do piatku som PN. Vo štvrtok mám preventívku na gynde. Otázka znie, či môžem ísť. Nie preto, že či budem schopná, keď mám PN ale to už mi bude končiť ale pýtam sa preto, či by to niekde mohli zistiť, že som počas PNky bola na preventívke a či nebudem mať z toho problém.

lenka7477
30. jan 2023

Ak ťa niekto nahlási - tak problém mať môžeš , vypýtaj si od lekára/lekárky na gynde potvrdenie, že si tam bola.

autor
30. jan 2023

@lenka7477 nemyslím, žeby ma niekto nahlásil, nevešala som to nikomu na nos. Jedine žeby mi prišla kontrola ale silno pochybujem.

lienka.7
30. jan 2023

Gynekolog ti da potvrdenie, ze si v tom čase bola u neho. Da ti tam aj presný čas vysetrenia. Pokial by bola kontrola, preukazes sa tým.
Ale pozor, len lekar a spat domov, žiadne "medzizastavky" medzi tým.

autor
30. jan 2023

@lienka.7 nie, nie, jednou nohou k doktorke a druhou domov 😁

lenka7477
30. jan 2023

Pýtala si sa , či si to niekde môžu zistiť 🙂 Nikdy nevieš - ľudia sú zlí ☹

melanta
30. jan 2023

Preventívna prehliadka nie je neodkladná starostlivosť, ktorou môžeš porušiť liečebný režim.

luliu
30. jan 2023

Nemôžeš ísť na preventívnu prehliadku, to nie je dôvod na porušenie liečebného režimu

avanka
30. jan 2023

@luliu a ak som na PN a svojej lekárke som nahlásila, že v stredu mám zubarku , vypadla mi plomba, a ona mi to tam napísala, môžem v pohode ísť, áno?
Som na PN s ramenom

luliu
30. jan 2023

@avanka to je ine, nejdeš na prevenciu, "boli ta zub"

avanka
30. jan 2023

@luliu aha..ja som inak doteraz bola v Tom, že akýkoľvek lekár aj počas PN je v pohode. Ak boli deti choré, vybehla som aj s nimi, že veď ak by náhodou kontrola, len poviem, kde som bola

lienka.7
30. jan 2023

@melanta
@luliu nezávisí nahodou od diagnózy? Ja som bola PN s zlomenou rukou a v pohode som bola na preventívke. Dolozila som normalne potvrdenie, plus si to este overili, ci som len tak nedala "iba" pečiatku. Vsetko v poriadku, žiadny problém som nemala.

autor
30. jan 2023

@luliu ale prečo nemôžem? Čo z toho budem mať?

loginexistuje
30. jan 2023

pozor nemusia mu ju preplatit ked si na pn ja som bola na dlhsej pn a potrebovala som preventivku kvoli preplacabiu liekov a nedalo sa

luliu
30. jan 2023

Lebo ak si na PN, chorá, nemáš čo chodiť na preventívne prehliadky, máš sa liečiť. Na preventívnu prehliadku má chodiť zdravý clovek

zuzanaete
30. jan 2023

@luliu Ale tak zlomena ruka moze branit vykonu prace, ale nebrani uz preventivke napr. u zubara.

luliu
30. jan 2023

@zuzanaete áno, tam je to zdovodnitelne a väčšinou tam sú vychádzky aj neobmedzené, kedy sa to dá stihnut, ale pri bežnej chorobe určite nie

panelacikova
30. jan 2023

autorka, ja takéto veci vždy odkonzultujem s obvodným lekárom. ako píše aj
@lienka.7 závisí s čím si PN. ak máš akútne respiračné ochorenie, bola by drzosť a hlúposť s tým ísť na gynekológiu a pravdepodobne by to neustálo ani u kontroly. ak máš však zlomenú ruku alebo nejaké depresívne stavy, čiže stav, ktorým nenakazíš iných, predpokladám, že ti to OL schváli. ja ak mám takéto stretnutie PN s nejakou prehliadkou alebo vopred dohodnutým termínom, tak vždy vopred napíšem mail OL, aby sa k tomu vyjadril. samozrejme, sama zvážim, či vôbec pôjdem. ak kašlem ako tuberák, nepôjdem na gynekológiu 🙂 takže rieš s obvodným lekárom alebo teda s tým lekárom, ktorý ti PN vystavil.

aristka
30. jan 2023

Pocas pn môžes ist k dr.hocijakemu len si daj orazit priepustku ak by ti došla kontrola .

aristka
30. jan 2023

@luliu maš trochu hlupu logiku ,prevencia je na podchytenie pripadných mozných ochor.,nikde nie je napisane ,ze musí byt zdrava a ani nemusi lebo prevencia ukaze ,ze jej tam dole rastie nejaky útvar a tym padom nie je zdrava .A za ďalsie 3 mes.,ked ju obj.z toho môže byt hocičo.

luliu
30. jan 2023

@aristka prosím ťa neplet hrušky s jablkami. Akú hlúpu logiku? Ak si chorá, máš respiračné ochorenie, nemáš čo na preventívke robiť, ani na tej z gynekológie. Moja gynekologická to má vylepené aj na dverach

aristka
30. jan 2023

@avanka nie nechaš si zub zhnit lebo si pn s ramenom.Samozrejme mozes ist k zubarke .

loginexistuje
30. jan 2023

@aristka netrep riesit zub samozrejme moze ale neda sa byt na PN a ist na preventivku treba pockat na skoncenie a potom si ju urobit (kvoli preplacaniu od poistovne)

aristka
30. jan 2023

@luliu ty čitaj čo píšeš ,mňa nezaujma tvoja lekarka ,ktora ma este covid v mozgu a zjavne by nezobrala ani bolesti podbruska lebo ... ,zjavne ale citaj co si napisala .Pocas pn nemozes ist na prevenciu lebo tam ide len zdravy človek .Tak tu nepíš hlúposti .

aristka
30. jan 2023

@loginexistuje na pn mozes byt rok aj viac a samozrejme môžeš ist na prevenciu a to nie je hlupost .

loginexistuje
30. jan 2023

@aristka este raz a pomaly na prevenciu u vseob mas narok raz za dva roky a ano mozes byt na PN aj rok a samozrejme ak mas problem ides k lekarovi ale preventivku mu nepreplatia
riesila som to s poistovnou minuly rok (nemala som prevent u vseobecneho a nechceli mi preplatit doplatky

aristka
30. jan 2023

@loginexistuje zjavne si mala pn od vseobecneho na nejaku jeho dg .Tu hovorime o gyndasovi a pn moze byt od na ortopedicku dg.,ci internu dg.Ak by to bola pn od gyndasa co tu nepredpokladam ,zjavne by to bolo zvlastne.

luliu
30. jan 2023

@aristka nemáš pravdu a namiesto toho, aby si čítala s porozumením tu len stekas. Nemá to nič s Covidom, človek s infektom nemá čo robiť na preventívnej prehliadke. A presne ako píše
@loginexistuje ani ju lekárovi nepreplatía. Ak je niekto chorý, tak prevenciu môže o týždeň posunúť, bavíme sa o reálnej chorobe, chrípka, angína a pod. Zlomená ruka a pod. je niečo ine

lienka.7
30. jan 2023

@luliu myslim ze ked ma niekto zápal pľúc, tak k inému lekárovi nepojde a pocka... a k tomu oznamu ohľadom vyšetrovania... niekde na nete bol raz vyfoteny oznam od praktického lekára ze vyšetrujemé len ZDRAVYCH pacientov 😁🤣👌

luliu
30. jan 2023

@lienka.7 áno, malo by to tak byť. Ale nie každý zmysla ako ty. Veľa ľudí reálne chorých, ide na gynekológiu, k zubarke bez toho, že by to bolo momentálne potrebné, proste som doma, vybavím aj iných lekárov. Je to choré, ale je to tak

loginexistuje
30. jan 2023

@aristka ano mala som diagnozu od vseobecneho (dekompenzovany diabetes rozvrat vnitorneho prostredia ) bola som doma tri mesiace potom mi dali ID 65% a potom este covid v nemocke a potom som sla spat do prace

ale je pravda z gyn ma vzala ale to si vyziadal neurolog a k zubarovi som
chodila ale on je sukromny jemu nepreplacaju preventivku

ja som brala lieky na srdce kde sa dost doplaca a vyplatili mi preplatky az po tej preventivnej a tam ma vzali az ked som nemala pn