Pretrvávajúce bolesti po vytrhnutí zubu

ivuuus
23. apr 2016

Prosim vas chcem sa spytat uz som zufala utorok rano mi zubar trhal zub po minimalnej mesacnej bolesti.....isiel tazko von bol to boj a teraz uz som 4ty dn po a mam stale otrasne bolesti az do ucha hlava boli cela ta strana....ze rozmyslaam co som vlastne tym vytrhnutim vyriesila ked trpim dalej....mali ste to niektora? Alebo je to normalne ze to miesto po vytrhnuti tak dlho boli???? Dik za odpovede 😉

janinah
23. apr 2016

asi máš zápal,máš atb? ak nie,tak chod na pohotovosť zubnú

ivuuus
autor
23. apr 2016

Mam uz aj dalacin od vcera 3 davky som zatial uzila a necitim absolutne ze ulavu....preto som uz zufala😯😯😯

loginexistuje
23. apr 2016

@ivuuus nevyplachovala si si to prvy den nahodou? to by sa nemalo lebo ti vznikne suche lozko treba ist k zubarovi on ti tu ranu akoby znovu narusi

a nedavala si si nahodou aj mliecne ? lebo to sa tiez nesmie inak hrozi infekcia

ivuuus
autor
23. apr 2016

Nevyplachovala to zakazal....iba vypluvala krv....a co myslis mliecne???😯😯😯

loginexistuje
23. apr 2016

@ivuuus jogurt mlieko a pod

petronellus
23. apr 2016

@ivuuus Mne trhali osmicky, asi pred mesiacom, jednu mi vyberal chirurgicky a tiez to bol boj 🙂 mala som to tyzden este dost napuchnute, bolesti som mala este skoro 2 az 3 tyzdne po, tiez som brala dalacin. Vraj to je normal po chirurgickej extrakcii, ale ked sa ti hocico nezda, tak chod k zubarovi, aj mne povedal, ze ked sa mi hocico nebude zdat, tak mam prist. Teraz uz mam vyse mesiaca po a som stastna, ze mam tie 8icky uz von, lebo som s nimi mala same problemy v poslednej dobe.

marcelatje
23. apr 2016

@ivuuus ak to pozeral lekar a je to ok tak asi jedine vydrzat. Mne vzdy ked trhali na druhy den som uz ani nevedela zato mm sa to vzdy zapali hnisa a vyskrabavaju mu to az z kosti....vzdy berie atb ale aj s tymto cirkusom ma vzdy po +/- jedom tyzdni pokoj.

snazilka1983
23. apr 2016

Toto som ja mala minulý mesiac presne co ty. Zub šiel ťažko von bola to dolná päťka mala zhrubnuty koreň. Miesto po vytrhnuté má bolelo ďalšie dva týždne. Bola som s tým aj u zubára že či to nieje zapálené keď tak bolí ale nebolo len vyčistil vodickou a nic viac. Potom to našťastie preslo

snazilka1983
23. apr 2016

Toto som ja mala minulý mesiac presne co ty. Zub šiel ťažko von bola to dolná päťka mala zhrubnuty koreň. Miesto po vytrhnuté má bolelo ďalšie dva týždne. Bola som s tým aj u zubára že či to nieje zapálené keď tak bolí ale nebolo len vyčistil vodickou a nic viac. Potom to našťastie preslo

snazilka1983
23. apr 2016

Pardon dalo mi to dva krát

ivuuus
autor
23. apr 2016

Kocky dakujem za odpovede ☺

petra199099
23. apr 2016

Mne trhal zub a tak isto ma vsetko bolelo ...atb som nedostala vratila som sa a chodila som kazdy druhy den na vycistenie a dal mi tam gazicku taku mentolovu tu menil asi 3 krat a potom uz bolo dobre

ivuuus
autor
23. apr 2016

@loginexistuje no davala veru jogurty hojne 😯 lebo ved na nete som citala ze je dobre jest hlavne kasovitu stravu den dva po zakroku tak som hlavne jogurty konzumovala. Ako naprotiven sa v novej robote zaucam celodenky do vecera tahala od utorku tak nebolo cas nieco vhodne kasovite varit tak preto tie jogurty kazdodenne 👎 a asi som teda dobre nespravila 😢

ivuuus
autor
23. apr 2016

@petronellus a chirurgicky to ako? A teda hlavne preco? Inak bol to boj hodnu chvilu 2x musel este dopichovat injekciu co som stale pri trhani vela citila. Cele trhanie som mala pocit ze mi nie zub ale hlavu chce vytrhnut z krku 😂😂😂zub potom ukazal korene ako 50 rocny strom 👎👎👎

ivuuus
autor
23. apr 2016

@snazilka1983 moj zubar uz ani necisti len atb dava ako aj teraz mne. Este podotkol ze jeho bolel 2 tyzdne po trhani ze teda asi musim len vydrzat. Vyskusala som za posledne 4 dni ibalgin novalgin no 0 bodov. Potom aj aulin no z neho som mala zimnicu tak dnes som flector dala uz teraz ako tento koment pisem je lepsie. A neviem teda ci som konecne dala spravne ucinny liek proti bolesti alebo uz atb konecne zaberaju uz tak neboli cela strana .... mozno uz je prelom ze bolest celkovo zacina ustupovat....teda dufam klop klop klop ☺

petronellus
23. apr 2016

@ivuuus Lebo som nemala prerezanu 8icku, cize bola v dasne a este aj dost hlboko, podla slov zubara a vtedy to musia vyberat chirurgicky, ale dalsiu mi trhali klasicky a aj napriek tomu ma to bolelo cca tyzden. Tie zuby vedia potrapit a je to neprijemna bolest, ale kazdopadne, ked sa ti nieco nevidi, tak chod pre istotu na pohotovost, aj keby ti mali povedat, ze je to ok, tak aspon budes mat istotu.

snazilka1983
23. apr 2016

@ivuuus ja som nemala atb žiadne on ani nedáva kým netreba. Ale možno preto ze ja som.nemala zápal keď ho trhal bol len rozmrveny a nedal sa urobiť. No ale ako mne už trhal dosť zubov a tie ma boleli max dva tri dni ale tento to bol des.

ivuuus
autor
23. apr 2016

@marcelatje nooooo strasneeee 😯 u mna uz druhy zub takto v bolestiach sa hoji rana aj vtedy som mala atb aj teraz. Len mne to ani pri tom minulom necistil len hned atb predpisal. Kedysi ano + aj vyplachovat kazal - teraz uz len takto nevyplachovat iba vypluvat krv a teda pri pretrvavajucich bolestiach atb nasadil 😐

maxiva
23. apr 2016

@ivuuus no ono sa nesmie milion veci.nevyplachovat,nevycucavat,neumyvat v den trhania zuby pastou,nepouzivat ustnu vodu min tri dni.nefajcit,nepit alkohol,nic mliecne.....a uz neviem 😝

ivuuus
autor
23. apr 2016

Fajcila som hned hodku po....do kelu 😦😦😦

adsumus
23. apr 2016

@ivuuus bolí to, treba počkať. aj dva tri týzdne, pokial nemaš neviem ake opuchy a teplotu, pekne si počkaj.

jeennyv
23. apr 2016

@ivuuus je taky roztok glimbax ja to pouzivam na zuby mudrosti, vyplachnes usta, preliecuje to a tlmi na osem hodin bolest, je to cisto na zuby, na osetrenie po vytrhnuti atd...ja som mala dva tyzdne brutalne bolesti zuba mudrosti a od vtedy tu vodicku pouzivam stoji nieco cez 5 eur 🙂

nevesta
23. apr 2016

@ivuuus skus Panadol Ultra Rapid. Jediny mi zabral. Mna bolelelo pol hlavy mesiac po vybrati osmicky. Podrazdeny nervovy kanal... Pomaha ukludnit aj B vitamin...

jkadankova
23. apr 2016

@ivuuus ja som mala tento problém teraz, pred dvoma týždňami mi trhal a strasne to bolelo, týždeň som bola na algifene, lebo inak by som nič nebola schopná robiť. Po týždni mi robil RTG a zistil, že zub bol koreňom prirastený ku kosti a praskla mi nejaká tenká kosť pri zube. Ešte stále to cítim, aj keď nie tak intenzívne. Bola to 6.

helka101
23. apr 2016

@ivuuus skus proti bolesti panadol ultra rapid..u mna je na zuby top.. Aj mne v utorok trhal..rovno dva..a lice ma boli esre teraz..ta kost..ani makeup si neviem riadne natret...

sense
23. apr 2016

mne ked trhali zub mudrosti mala som problemy tri mesiace ...vybrala som atb, ak kortizon dokonca aj tramal z kt. som bola uplne mimo...zapal tam nebol, rtg tiez nic neukazal problem bol neurologicky kedze okolo korena som mala nerv a vyberanim sa podrazdil nastastie neposkodil dokoncla som mala tvar od licnej kosti az po bradu uplne necitlivu...po mesiaci ukrutnych bolesti to zacalo odznievat pomaly postupne po troch mesiacoch to preslo...

alenky
23. apr 2016

@ivuuus Ja by som urcite necakala, mala som rovnaky problem cakala som 6-7dni a stale bolesti ulavu som pocitila az po vycisteni rany a vlozeni liecebnej gazy. Chodila som menit kazdy den cca 3dni kym sa rana nezacala hojit.

kisub1985
23. apr 2016

@ivuuus Ak zacal boliet na treti den zub, treba ist ku doktorovi s diagnozou suche lozko. Na to antibiotika nezaberu, treba ranu znovu v lokalnej anesteze vycistit a dat do rany liecivo, ktore tomu hojeniu pomoze. Antibiotika s tym nespravia nic. Ak bolelo uz aj pocas troch dni a uz je to viacej, antibiotika su brane ktory den? Ak menej ako tri, treba pockat, ak nie, treba ist ku doktorovi a mozno dat dvojkombinaciu na bakterie , ktore neznasaju prisun kyslika. kazdopadne by som to riesila u doktora, lebo lieky od bolesti nie su riesenie. drzim palce

ivuuus
autor
23. apr 2016

@kisub1985 ja som to s nim konzultovala v utorok trhal vo stvrtok volala ze mam bolesti a ze atb mi treba. Tak som poslala muza po recept kedze som bola cele dni v praci. Takze teraz neviem atb beriem od vcera obeda mam teda riesit a navstivit ho v pondelok ci pockat par dni ci atb zaberu???

ivuuus
autor
23. apr 2016

@kisub1985 a boli od trhania ze nie na 3ti den ale nonstop od trhania taka bolest celkova toho miesta....ziadne trhanie alebo nieco take jednoducho to boli nonstop 😐