Presun termínu druhej dávky očkovania Pfizerom

missviolet
22. máj 2021

Da sa nejako posunut druha davka ockovania? Citam, ze pfizer sa dava cca po 28 dnoch, no a 4 tyzdne mi vyslovene vychadzaju na posledny den dovolenky... lenze plus karantena, to uz sa dostavame na 6 tyzdnov - hoci Nemecko napr opdporuca vyslovene preockovanie po tych 6, dostavaju hned aj termin na 1. aj 2.davku, cize hned vidia, len u nas to, bohuzial, tak nefunguje. Bol niekto v situacii, ze sa napr dostal do kontaktu s nakazenym, mal karantenu a teda nemohol sa dostavit na davku dva? Ked pride len sms/mail (a aj to niekedy uplne na poslednu chvilu), koho kontaktovat ohladom presunu a ako sa dohodne nahradny datum (na pokarantenne obdobie)? Mam pocit, ze urcite chcem od slovenskej organizacie vela, a proste teda mi dovolenka prepadne :D

sasa1310
22. máj 2021

@missviolet zaočkovaní nemusia byť v karanténe po kontakte s pozitívnym

panelacikova
22. máj 2021

@sasa1310 ale musia....

panelacikova
22. máj 2021

@missviolet kedy idete? dovtedy ešte môžu zmeniť podmienky... momentálne je to tak, že po návrate si môžeš zaplatiť PCR test aj hneď v ten deň.... a karanténa končí.

sasa1310
22. máj 2021

@panelacikova nemusia

missviolet
autor
22. máj 2021

@panelacikova ockovana prvou davkou mam byt 28.5. Dovolenka je 20.-27.6. Tie 4 tyzdne, 28 dni, vychadzalo kol 25.6 a netusim, ako by som to presunula.... ked by mi to piplo na ten datum

emjee
22. máj 2021
missviolet
autor
22. máj 2021

@janai1 ani ti ockovani len prvou davkou? Prvu mam 28.5 a dovolenka je 20.-27.6 cize kol 25.6 mi uz moze byt peideleny termin na ten den, ubehnu tam 4 tyzdne a to proste z Chorvatska neviem prist... a teda po navrate by mala byt karantena - kedze by som mala len prvu davku... so stastim by mi pridelili termin 2.davky pocas nej, ale proste neviem, koho by som kontaktovala, ak by som nevedela prist kvoli karantene ci tomu, ze som este v zahranici...

missviolet
autor
22. máj 2021

@emjee viem, ale len tu prvu davku nie? Teraz som menila lokacie a vsetko, ale ako zmenis druhu davku? Nikdy som o tom nepocula, ze by si niekto zrusil druhu davku ockovania - a teda netusim, ci by bol prideleny druhy termin v ramci toho potrebneho obdobia - ze nalr zeusit si termin na 28.6 a pipne mi dalsi na 30.6.... proste, nejako som nezachytila, ze by ludia vedeli cachrovat s tou druhou davkou :D

missviolet
autor
22. máj 2021

@panelacikova mozem sa na toto prosim spytat? Ked som si citala podmienky cestovania, vsade som sa docitala, ze na PCR az najskor v 8.den po navrate.... bolo by super ak by som PCR vedela mat hned na druhy den

emjee
22. máj 2021

@missviolet samozrejme, ze aj druhu vies zmenit, ved za mesiac sa moze hocico udiat

emjee
22. máj 2021

@missviolet co sa tyka navratu na Slovensko, tak podla https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/karantena...
absolvovat okamzity pcr test mozes len po ak mas 14 dni od 2. davky mrna vakciny alebo 4 tyzdne od 1. davky vektorovej vakciny, takze podla mna budes musiet do karanteny, ak dovtedy nezmenia pravidla

missviolet
autor
22. máj 2021

@emjee dakujem velmi pekne za ozrejmenie. Cize mi to vychadza tak ze 4 tyzdne mi uplynu na dovolenke, ak mi pride druhy termin prave gtedy, pripadne tesne po navrate - zrusim ho a automaticky mi bude nejako prideleny dalsi? Ci si nejako budem musiet vytvorit novu registraciu - to je blbost hned ako si to poviem, kedze clovek je v polke procesu ockovania :D ci vlastne staci zrusit a cakam automaticky na taky termin, co uz by pripadal po 8 dni PCR karantenneho testu a neg vysledku - cize 2 davka ockovania by bola nejako po 5,5 tyzdni od prvej... toto je jediny scenar kedy by mi to vyslo 🙂

hrabovo
22. máj 2021

@missviolet ja som volala na korona.gov, aby mi zmenili miesto aj dátum prvej vakcinacie, tým pádom sa ti posunie aj druhá. Skus tam zavolať, a nemusíš mať stres s tou druhou,ked sa vrátiš z dovolenky.

emjee
22. máj 2021

@janai1 @sasa1310 lenze to plati az pre zaockovanych oboma davkami mRNA (14 dni po) alebo 1. davkou vektorovej mesiac po alebo pre ockovanych 1. davkou po prekonanom covide - autorka este len ide na prvu davku a ak neprekonala covid, tak to pre nu neplati, takze aj @panelacikova ma pravdu 😉

ola173
22. máj 2021

@missviolet Ja som menila mame termín 2. dávky očkovania, lebo v tom čase brala antibiotiká. Do Národného centra zdravotníckych informácií sa mi niekoľko dní nedalo dovolať, tak som na poslednú chvíľu (deň pred plánovaným očkovaním) zavolala priamo do vakcinacneho centra, kde mali mamu očkovať, nebol problém zmeniť termín, len už ju potom volali ako náhradníčku, ale dopredu nás informovali, že v tom-ktorom týždni ju budú kontaktovať, keď budú mať voľnú dávku vakcíny.

sasa1310
22. máj 2021

@emjee si prečítaj na čo sa pýta. Ja tam vidím, aj po zaočkovaní prvou dávkou, že nemusia byť v karanténe. A pýta sa všeobecne na všetkých, ktorí boli náhodou v karanténe, kto čaká na druhú dávku. Nepýta sa na seba a svoju karanténu, ale na iných ľudí všeobecne

missviolet
autor
22. máj 2021

@ola173 aha. No to mi komplikuje veci este viac, pretoze ma ockuju na mieste ktore je 2h od mna :D pretoze moja vekova kategoria v mojom meste bude cakat este velmi dlho. No tak nic, kaslem asi na tu dovolenku, ked mame taku super organizaciu na SK, ze nedvihaju telefony a podobne... och. Bolo by to ozaj lahsie, ak by s datumom prvej pridelili aj datum druhej, nech clovek vidi. Vdaka za info ohladom skusenosti

missviolet
autor
22. máj 2021

@sasa1310 ja sa tesim kazdej info, co tu najdem, aj vseobecnej, aj konkretnej, dakujem. Uz mam vdaka nim lepsi obraz - na mna by sa karantena vztahovala a teda az na 8.den by ma mohol PCR test oslobodit. A kedze netusim, ako by mi bol prideleny nahradny druhy termin na tu davku dva, kym by som sa nedostala z karanteny, tak asi na tu dovcu musim kaslat, pretoze ako tu uz niekto pisal, nahradny termin moze byt vraj ako nahradnik a to by u mna neslo, kedze mam do vakcinacneho centra daleko :D

emjee
22. máj 2021

@sasa1310 v tej vynimke sa nespomina ten, kto je po 1. davke mRNA a zaroven neprekonal covid, takze nemozes pausalne povedat, ze ockovany prvou davkou nemusi do karanteny

ola173
22. máj 2021

@missviolet Veď skúste zavolať priamo tam, kde Vás budú očkovať, možno sa bude dať s nimi dohodnúť aj na konkrétnom náhradnom termíne.

zuzinkka18
22. máj 2021

@missviolet ak dostaneš prvú dávku vakcíny, tak ti musia dať aj druhú dávku...dávka sa podáva najskôr na 28. deň ( 0.ty deň je podanie vakcíny, 1. deň je deň po podaní vakcíny) ak sa nemôžeš dostaviť na 28. deň, kedy ti je automatický pridelený termín, tak stačí zavolať priamo do vakcinačneho centra, kde sa s nimi dohodneš, kedy najskôr môžeš prísť a mali by ti dať náhradný termín, alebo hneď aj dátum a orientačný čas keby sa máš dostaviť...zápišu si ťa a neplánujú si jednu dávku pre teba v ten deň, alebo ťa od termínu, keby sa budeš môcť dostaviť zavolajú ako náhradníka, ak sa im zvýši vakcína v danýdeň...no aspoň my to tak robíme u nás

ruzasipova
22. máj 2021

@missviolet Dnes som bola na 1.davke. Pytala som sa na druhu. Povedali, ze termin mi moze prist aj za 3. tyzdne. Presne o 3 tyzdne sa vydavam :D tak sa pytam, co s tym a ze cez pin, co som dostala v sms, si to viem upravit. Neskusala som, len posuvam informaciu.

missviolet
autor
22. máj 2021

@zuzinkka18 vdaka za info. Cestujem za vakcinou dost daleko, cize cesta nahradnika by pre mna sa nedala uskutocnit, lebo cestovanim tam a naspat zabijem cely den :D takze by som sa musela priamo dohodnut s vakcinacnym centrom. skusim ich oslovit, ak to nepojde, nepojde. Ked som si vsak ratala cas aj dovolenky plus karantena - ktora by sa mi mohla ukoncit na osmy den PCR testom tak mi to vychadza, ze aj keby som aj hned dostala termin, tak uz to bude presne sest tyzdnov... a ktovie kedy by som ten termin v ksutocnosti dostala, lebo toto sa uz zda ako prilis velka diera medzi ockovaniami, ci?

miskajerry
23. máj 2021

@missviolet ja som si menila miesto druhého očkovania, keď mi prišla sms, ťažko sa tam dovolať, ale podarilo sa a tým pádom sa zmenil aj dátum. Treba počkať, kým príde pozývacia sms a potom tam zavolať.

zuzinkka18
23. máj 2021

@missviolet očkujeme v rozpätí od 28 do 42 dní, len treba dať vedieť, že neprídeš a ak sú tam normálni ľudia dajú ti nový náhradný termín, kedy ty budeš môcť prísť

missviolet
autor
23. máj 2021

@zuzinkka18 dakujem velmi pekne za info, ratala som odusu spasenu a vychadza mi to, ze ak pojdem na PCR test na 8.den po dovci plus den na vysledky, tak musim dostat termin na tie nasledujuce sva dni, lebo su 41. a 42 :D skusim sa opytat na to ked ma budu ockovat prvykrat, ze ci by to vedeli takto vtesnat do tychto nahradnych.... ale ak by som nedajboze vysla na PCR po dovci pozitivna, tak som si pokazila cele ockovanie :/ no, skoda, ze to takto vychadza...

25daniela
23. máj 2021

@missviolet posun si termín prvej dávky a máš vybavené..

missviolet
autor
23. máj 2021

@25daniela je mi jasne ze to vyzera ako najlahsia moznost, ale to proste neurobim, radsej sa vzdam dovolenky. Ani za nic som si nevedela vybavit termin ockovania, teraz sa musim trepat cely den tam, kde maju kratsi poradovnik a ziskala som termin, najprv som chcela byt plne ockovana pred dovcou, teraz aspon jednou davkou, kedze aj ta dost pekne znizuje riziko nakazy. Mam nadvahu plus aj pri obyc zapale priedusiek niekedy skoncim s inhalatorom, tak nechcem vediet, co by so mnou covid porobil. Ostatni su ockovani, o to nezodpovednejsie sa spravaju, lebo ved sa citia bezpecne - co tam po tom ze ja nie som ockovana vobec a imunitu mam otrasnu :D plus krajina ma horsiu situaciu nez SK.... no nic, chcela som v tejto diskusii zistit, ci nahodou sa to nejako neda sklbit, ale asi nie. Nevadi, nie je to koniec sveta🙂