Prestalo mi chutiť mäso

moly09
22. apr 2022

Ahojte možno si budete myslieť že som asi na hlavu ale prestalo mi chutiť mäso ...fakt každe mäso dokonca aj kuracie prsia ktoré som milovala .... mäso má pre mňa takú divnu pachuť v ústach aj ho niekoľko krát za sebou umyjem ale nepomáha ...fakt neviem čo to je mäso mi chyba mám chuť na neho ale ako náhle ho idem zjesť jem ho nasilu 😞😢

zmrzlinka2021
22. apr 2022

@moly09 Nejedz ho. Vela ludom maso nechuti.

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moly09
autor
22. apr 2022

Podotýkam že mám upchatu stále jednu nosnú dierku 😂 fakt som si myslela že mi preskočilo asi aj manžel sa tomu čuduje prečo mi nechutí s ničoho nič

alenkatt
22. apr 2022

Mne prestalo chutiť keď som otehotnela 🤭

alenka551
22. apr 2022

je to normalne, kazdemu sa menia chute. co som mala rada ja neviem, pat desat rokov dozadu, tak mi teraz ani na chut nepride. a tak ked ti nechuti, tak ho jednoducho nejedz a vec vybavena, vsak nahradit sa da kadecim.

tarinka155
22. apr 2022

Ja neznasam meso po covide..Mam strasnu chut uplne zle to meso chuti

moly09
autor
22. apr 2022

@alenkatt tehotná nie som 😊

moly09
autor
22. apr 2022

@tarinka155 koľko si po covide?

diewcatqoo
22. apr 2022

Ani mne nechuti maso. Cim som starsia, tym vacsiu nechut mam voci masu. Dokazem si v pohode predstavit zit bez masa. Ale napr. bez syra nie 🙂 zjem akurat obcas kuracie prsia (ale fakt len obcas) a este ryby. Mala som to aj pred covidom 🙂

anickaaa6aaa
22. apr 2022

mne nechutia resp. smrdia určite druhy mäsa a to som masožravec. a nie som tehotná. :D

danica2711
22. apr 2022

@moly09 prečo by si mala byť divná? Mnohým ľuďom nechutí mäso. Nechutí ti, nejedz ho. Ale naštuduj si zásady vegetariánskej stravy, aby ti nič dôležité nechýbalo

petrad15
22. apr 2022

stalo sa to aj kamoške a tá nechuť k mäsu jej drží už asi 5 rok. stať sa to stáva, niektorí sa k nemu niekedy ešte vrátia, no iný ostanú bez neho. no prečo sa to vôbec deje, to je fakt ťažko povedať

moly09
autor
22. apr 2022

No chvála Bohu už som sa bála že to je nejaký zdravotný alebo psychicky problém ...ako od mala som nemusela bravčové mäso , vždy len kuracie a teraz ? No nedokážem to zjesť. Minule som si chutila na pečené kurča a na koniec som zjedla len suchú ryžu 🤷

nikoleta1234
22. apr 2022

@moly09 u mňa sa takto začalo tehotenstvo, presne ako opisuješ 🙂

kvetinka75
22. apr 2022

mne tiež prestali chutiť určité veci. Jednoducho ich nejem a hotovo.

moly09
autor
22. apr 2022

@nikoleta1234 no tehotná už neplánujem byť keďže mám dvojky 😂 a toto ma trápi už aj dva mesiace keď nie viac

nikoleta1234
22. apr 2022

@moly09 jaj aha, tiež mám dvojky, a teraz čakám ďalšie 😉😜 mne to trvalo tiež tak cca mesiac v 1.trimestri, potom to prešlo 🙂 zaujimave, lebo väčšinou tehotné majú problém s mäsom.. A ta pachuť... Ja som si stále len zuby umývala a vyplachovala listerinom, žula mentolove žuvačky 🙂 preto mi prv napadlo, či náhodou nemôžeš byť tehu 🙂

jana_eyre_2
22. apr 2022

Mne nechutí maso celý život.. 🙂 občas si nejaké dám ale určite nie tak ako je na sr zaužívané.. ak je to raz do týždňa tak to je veľa.. varím ho vlastne len kvôli deťom a mužovi ale tak 3x do týždňa.. jediné mäso ktoré mi naozaj chuti je kvalitny burger, ale to nemôžem jesť často.. milujem strukoviny, zeleninu, syry.. môj muž bol veľký mäsožravec a časom sa zmenil úplne a má radšej syr a zeleninu.. podľa mňa treba počúvať svoje chute.. 🙂

moly09
autor
22. apr 2022

@nikoleta1234 nie nie akurát mi skončil menzes a beriem antiku 😊😂 a partner si dáva ešte aj pozor 😂

ivetta1234
22. apr 2022

nejem mäso vôbec vyše roka a nechýba...zato som objavila plno iných dobrých jedál
dokonca aj manžel si už pýta vegetariánske/vegánske jedlá lebo je prepchatý mäsa, všade pchajú mäso, neni to podľa mňa dobré, treba s mierou keď už

tarinka155
22. apr 2022

@moly09 uz dva roky a stratila.som. cuch a ten sa mi ani nevratil

oblecenie99
22. apr 2022

@moly09 Ja som na tom bola podobne,keď som bola tehotná 🤫 ale okrem toho mne tak prestala chutiť hydina. Úplne sa mi až bridi. Ani ju doma nepripravujem. Ak, tak maximálne prsia ako vyprážané rezne.. ináč v kuse cítim na nej tu "kuracinu". Nijako sa neviem zbaviť tej chute,preto ju ani nejem už pár rokov.. nie od covidu, už skôr som ju neznášala.

cicuca
22. apr 2022

@moly09 vegetatianka 11 rokov, lebo mi nechutí mäso. Myslím, že aj chuť na neho máš akoby "zo zvyku". Kľudne ho na čas vysad a jedz, čo ti ide na chuť. Telo si vypýta čo potrebuje, stačí to počúvať ;)

adriannasvk
22. apr 2022

Aj mne sa to stalo, proste maso si smrdelo a nemohla som ho zjest.... a to som bola tazky masozravec 😂casom to preslo ale nevyhladavam nejak maso ked nemusim...

katkamatka7
22. apr 2022

Prestalo mi chutiť mäso, určité druhy, z určitých predajných miest alebo chovov. Napriek tomu dostanem po dlhšej dobe opäť dať si mäso, aké si moje chuťové a čuchové bunky pamätajú, no opäť ma to prejde, keď mi znova nechutí, s podivným pachom.
Nie som zrovna vegetarián ani vegán, ale už pár rokov sa stravujem bez mäsa, výnimočne s mäsom a výrobkami z neho.

moly09
autor
22. apr 2022

Ďakujem aspoň niesom sama 😊 ja milujem ryby takže to je v pohode taktiež syry