Prestala som cvičiť a som stále unavená

19. feb 2022

je tu niekto kto cvicil dlhodobejšie, potom prestal na mesiac až dva? pýtam sa preto lebo cvičim od minulej zimy, pravidelne, no teraz som od noveho roku musela prestať z určitých pracovných dôvodov a iných povinnosti, nestíhala som chodiť cvičiť ani plávať
no a neviem či sa to stalo aj vam, ale za ten mesiac sa mi opäť zhoršila aj psychika ale najmä fyzický stav, pritom cvičila som vtedy dlhodobo 🙂 teraz sa opäť vraciam k tréningom a chcem sa opytat, hlavne skusenejsich zien ci to naozaj telo tymto reaguje na nedostatok pohybu aj ked som bola zvyjnuta? normalne mi za ten cas klesla energia, citim sa stale akoby unavena, ci to mozem byt aj tym necvicenim 🙂

savanna
19. feb 2022

Tak ja nie som ziadna skusena sportovkyna, ale viem, ze ked sa v lete hybem, ci uz cyklistika, alebo prechadzky, tak sa psychicky citim omnoho lepsie. Teraz v zime som len doma zakuklena a teda chyba mi ten prilev pozitivnej energie, ale aj taka ta prijemna fyzicka unava na konci dna.

lindous
19. feb 2022

Endorfíny sú endorfíny a psychický stav potom vplýva aj na fyzický si myslím 🙂 tiež nie som zrovna športovkyňa, ale po posilke alebo plávaní sa cítim vždy omnoho lepšie, keď som prestala lebo sa pozatváralo dosť sa všetko zhoršilo a tak som hľadala iné alternatívy, aspoň prechádzky, trochu cvičenia doma a skúsila som sa skôr umelecky anagažovať vrámci nejakej tej psychohygieny .... podľa mňa to môže byť tým necvičením, ale ak sa k tomu teraz vraciaš, tak uvidíš či sa to zlepší, to budeš mať najlepšiu odpoveď - ale dúfam, že áno a budeš sa cítiť lepšie 🙂

nairia
19. feb 2022

u mna toto plati na 10000%, a este k tomu byvam nervozna a podrazdena, ked sa mi stane, ze dlhsie necvicim 😅 potom mam taku zacyklenu krizu, ze som nervozna a unavena, lebo som necvicila, nervacim sa nad tym, ale som vyhodena z rytmu a neviem sa dokopat k cviceniu, to ma strasne vie nasrat a potom som nervozna a unavena, lebo... a takto dokola, kym to nezlomim 🙈

mogaa
20. feb 2022

je to jednoduché, prestaneš cvičiť a klesne ti kondička rovnako ubudne svalová hmota.....