Prepustenie z nemocnice

17. okt 2021

Ahojte,
chcem sa spýtať, že či z oddelenia JIS môžu prepustiť rovno domov, alebo človek musí byť ešte pár dní aj na "obyčajnom" oddelení.

adminka11
17. okt 2021

Co ja viem tak z Jisiek by sa nemalo pustat hned domov ale aspon na jeden den ist na normalne odd

tncka
17. okt 2021

Aj na obyc.oddelenie. 2x som tak bola. Na jiske su ludia v ohrozeni zivota a nemyslim ze hned su schopni ist domov z jisky.

braute
17. okt 2021

závisí od diagnozy..nie je pravidlo, že musí isť z JIS na bežné oddelenie..

autor
17. okt 2021

@braute diagnóza je srdcové zlyhávanie

tncka
17. okt 2021

Tak to pojde isto,ja som bola po jiske este 3tyzdne

mogaa
18. okt 2021

ono záleží v akom stave je to a či akútne srdcové zlyhávanie alebo chronické.....teda ak je to posledné štádium že s tým nevedia nič okrem nasadených liekov robiť, tak môžu pacienta poslať domov....moja mamička zomrela na srdcové zlyhávanie do týždňa....predtým EKG v poriadku, takže ani kardiologovi nechodievala len internistovi....ale rovnako sa so srdcovým zlyhávaním dá žiť aj niekoľko mesiacov či rokov.....záleží od výsledkov, rovnako či ten človek už mal nasadenú liečbu, treba sa spýtať priamo lekára/primára na JIS-ke na ten jeden konkrétny prípad

evkamotka
18. okt 2021

Ja som sla z jis rovno domov. Dovodom bolo, ze na beznom odd nemali miesto, tak ma nechali cely cas na tej jiske

zara0201
18. okt 2021

Bežne sa prepúšťa z JIS rovno domov. Robím v nemocnici.