Preplatenie plomby

sta31
22. feb 2024

Dobrý deň chcem sa opýtať ci sa dá preplatit keď mi robila zub blombovala som v poisťovni dôvera

barb06
22. feb 2024

malo by sa dať, je to ošetrenie zubu; hoď si to do aplikácie a uvidíš, či ti to preplatia

eminaaaa
22. feb 2024

@sta31 mne to nikdy nechceli preplatiť bolo mi povedané že zubár nemá zmluvu s poisťovňami...

ukulela
22. feb 2024

@sta31 musíš mať preventívnu a lekár zmluvu s poisťovňou.
@eminaaaa tak len zmeniť lekara. Ak to za to stojí.

rude_baby
22. feb 2024

@eminaaaa tak si si ho mala dat preplatiť ako ošetrenie u nezmluvneho lekára...

zrncita
22. feb 2024

ved ak splnas podmienky, ze mas absolvovanu preventivnu prehliadku a dovera to ma v tych podmienkach, ze sa zubny benefit vztahuje aj na toto, tak nie je problem. treba bud do aplikacie nahrad potvrdenie o uhrade a vyplnit to tam vsetko, alebo to potvrdenie dorucit na pobocku poistovne.

panonia
22. feb 2024

Vo všeobecnej musím mať všetky preventívky: obvodný, gynekológ a zubár a potom mi preplatia nejaké výkony a lieky.

muchotrafka298
22. feb 2024

Ak je zubar zmluvny, tak musis mat okrem preventinky unho, ak si v Dovere, aj preventivku od vseobecneho lekara a gynekologa. Mas presne urceny cas, ze dokedy treba blok bud nahrat cez aplikaciu alebo dorucit do pobocky. Staci mala chyba, ze zubar vykaze napriklad iny vykon a uz Ti nebude tych 30 EUR preplatenych. Upozornujem na to, ze Dovera preplaca 30 bez ohladu na vysku bloku na 1 blok. T.j. ak je aj zubny benefit 150 EUR na rok a ty si platila 100 EUR, bude Ti na ten 1 doklad uhradenych len 30. Lebo oni to tak maju, ze 5 x 30 EUR.