Preplach nosa konvičkou

milus777
6. júl 2018

Ahoj dievcata. Poslednu dobu ma casto trapia zapaly dutin a zatekanie hlienov. Z toho ma potom stale boli hrdlo a tak dookola. Liecim sa aj na krcnom, vytery a crp negativne no stale sa mi to vracia. Cuch mam kvoli tomu oslabeny a chcela by som s tym nieco robit. Uzivam antihistaminika a kortikoidy do nosa ale nezaberaju. Som objednana na alerogologiu koncom jula tak uvidim ci to nieje nejaka alergia.chcem sa opytat ci mate skusenosti s tymi vyplachmi a ci vam pomohli. Na nete som citala ze to vela ludom pomohlo aj v ramci prevencie. Konvicku doma uz mam len neviem ci ju mam zacat pouzivat. Par krat som skusila ale zdalo sa mi ze sa to zhorsilo ale asi ttrba vydrzat a dlksie pouzivat... Pomohla niekomu? Dakujem pekne za odpovede popripade co vam nato pomohlohoci aj nieco ine

kkristinka
6. júl 2018

@milus777 Ahoj, ja používam kanvičku už niekoľko rokov a neviem si ju vynachváliť, keď mám tzv. zadné "dutinové" sople, ktoré nejdú vysmrkať. Prelejem celú kanvičku do jednej dierky, potom celú zasa do druhej a ten pocit volného nosa je úľava. Samozrejme používam aj Olynth, alebo iný sprej do nosa, pretože slaná voda nezmierni opuch sliznice, len mechanicky odstráni hlieny, ktoré nejdú vysmrkať... a teda soľ pôsobí aj dezinfekčne, takže by mala napomáhať rýchlejšiemu uzdraveniu.

gdu
6. júl 2018

(nepouzivam ju, ale prispejem radou, ktoru som pocula) na prevenciu to ze vraj nie je najlepsie, lebo to moze vyplachovat aj tu mikrofloru, ktora tam prirodzene je a aj ma byt, na druhej strane ale, v pripade choroby to moze dost pomoct..

miriam439
6. júl 2018

Mne to nakazala robiť alergologička, ale mne to bolo fest neprijemne robiť, rozbolela ma hlava až kdesi vzadu... a žiadnu pomoc mi to na dutiny neprinášalo... potom som počula názor lekára, ktorého považujem za skúseného odborníka a ten sa vyjadril v tom zmysle, že on toto neodporúča robiť. Ak si dobre pamätám, tak jeden z dôvodov bol aj ten, že týmto spôsobom sa znášajú alergény z nosa hlboko do dutín.

mojvlk
6. júl 2018

ja som nadtym rozmyslala tiez mavam podobne problemy ale naposledy mi na krcnom povedali ze mam vybocenu prepazku ... dva roky pol slovom nespomuneli...neviem nechala som to tak bojim sa toho, mala som pocit ze ma tym chcu odpinkat vraj si len nahanaju operacne vykony vela ludi ju vraj ma vybocenu

milus777
autor
6. júl 2018

@mojvlk aj ja ju mam vybocenu.... Dozvedela som sa to teraz ked som mala robeny rtg dutin... Dr mi len povedal ze viete ze mate krivu nosnu prepazku? A ja ze nie to som nevedela... Ale zase to ma clovek od narodenia a ked napriklad ja nemam problemy vzdy len ked som bola mala a teraz od januara... Takze ak by to bolo tou prepazkou tak by som problemy mala stale si myslim... Dr mi nevravel ze s tym treba nieco robit alebo tak... Asi to ma fakt vela ludi...

livia341
6. júl 2018

Kanvicku odporucam robit dennodenne ako hygiena,lebo v nose sa nahromadia vseljake bacile a to pel a prach.A keďže vas hrdlo aj bolieva,tak je dobre inhalovat,aby ste zbytocne neboli chora a hlavne na liekoch.

milus777
autor
6. júl 2018

@livia341 dakujem a odporucate ju aj pri zapale dutin?niekde som citala ze nieje dobra pri akutnej infekcii kde su zelene hlieny a tak...dnes som uz dvakrat vyplachla a este vecer skusim a uvidim ako zajtra mi bude 🙂

mojvlk
6. júl 2018

ja bezne problem nemam alebo som si svykla nieco vzadu citim ale dychat viem ale ked ma chyti choroba co i len hrdlo tak potom mam porblem aj na mesiac a pol zltozelene hlieny bolesti hlavy vykasliavanie az vracanie z tolkeho nadrapovania, prave preto som o tej kanvicke rozmyslala z preventivnych dovodov

jankalukasova
6. júl 2018

Mne konvicka velmi pomaha ale pouzivam ju len ked mam problem. Lebo inak si myslim, ze je telo schopne sa s tym samo vysporiadat. Inak vodu do konvicky treba ohriat na tych 36-37°C lebo inak z toho moze bolet ozaj hlava a moze to byt neprijemne. Hlavne, ked je clovek nachladnuty a vyleje si do dutin vodu o izbovej teplote, co je oproti telu velky rozdiel. Takze asi tak a samozrejme si vzdy zarobit cerstvu zmes na preplach a konvicku riadne cistit.

alenka7777
6. júl 2018

ja ju urcite odporucam. odkedy sme to doma zaviedli, tak sople ako pridu, tak aj rychlo odidu. odporuca ju aj vela lekarov.

milus777
autor
6. júl 2018

Dakujem dievcata za odpovede. No dnes som ju pouzila 3 krat a zatial som spokojna. Boli ma hrdlo ale z nosa velmi nic nefukam iba rano zeleny hlien. Ale po vyplachu vyfuknem z dutin dost vela hlienu tak asi je to fakt dobre na precistenie dutin. Uvidim ako zajtra mi bude. Dufam ze nie este horsie. Rozhodla som sa to dnes skusit prave preto ze mne vzdy zacne bolest hrdla a hned chytne dutiny... Tak chcem tomu predist tak som zvedava ze ako 🙂