Prepláca poisťovňa strojček na zuby?

kvetinka134
23. nov 2020

Dobrý deň, už veľmi dlho premýšľam, že by som si dala spraviť strojček na zuby.
Nemám ich veľmi krivé, len sa mi nepáčia chcem ich rovnejšie, ale že vraj je to dráhe🤷‍♀️takže neviem, rodičia mi to nechcú zaplatiť, že vraj je to na nich veľa :/ ..poisťovňa to neprepláca?? ...
Ďakujem 🙂

22abigail22
23. nov 2020

Čo sa tým preplácanie, treba sa informovať v poisťovní pretože každá to ma inak.

Ja osobne som nikdy nemala ( a nikdy mať nebudem) strojček ale poznám xy ľudí čo mali a neodporúčam. Každý to skôr či neskôr ľutoval.
Neustále sa im tam zaseklo jedlo, bolesť či krvácanie dasni až po uvoľňovanie zubov.

kvetinka134
autor
23. nov 2020

@22abigail22 to až tak ? :( ... ďakujem za info

amelia000
23. nov 2020

@kvetinka134 nahodou ja zas poznam plno ludi co mali a maju zdrave krasne a rovne zuby. ;)

sissy27
23. nov 2020

@kvetinka134 ak máš menej ako 18 rokov, tak čiastočne to prepláca aj poisťovňa, každopádne aj tak je to záťaž aj na rodičovskú peňaženku. Po 18 už poisťovňa neprepláca vôbec nič.
Každopádne toto čo máš ty by som asi ani neriešila.
@22abigail22 ja som mala strojček, moja dcéra tiež a rozhodne neľutujem. Krivé zuby nie sú len estetický problém, ale najmä zdravotný a má to vplyv na mnoho ďalších vecí. Ja osobne zas nepoznám nikoho, kto by to ľutoval. Áno, je to bolestivé, áno, je to určitý diskomfort, áno, treba sa starať viac o zuby aby nedochádzalo ku krvácaniu a zápalom ďasien a uvoľňovaniu zubov, ale rozhodne sa to zvládnuť dá.

kvetinka134
autor
23. nov 2020

@sissy27 mám 17,. Tak to áno, máte pravdu 🙂 ďakujem

22abigail22
23. nov 2020

@kvetinka134
Opakujem, nie je to moja osobná skúsenosť ale to čo viem od iných, ktoré strojčeky mali.

tyrkysova_kobyla
23. nov 2020

@kvetinka134 ja mam krive zuby, kedysi ako mladsej mi to vadilo, uz som s tym v pohode a beriem to tak, ze som originalna 😀 no ale co som chcela je to, ze spoluziacka na strednej ho nosila 2 roky, zuby sa jej vyrovnali, ale potom po par rokoch si ho musela dat znova, pretoze sa jej zacali znovu krivit

22abigail22
23. nov 2020

@sissy27
Hlavne treba nájsť dobrého zubára. Unás v meste a okolí máme "nekvalitných" zubárov.

Bola som u dvoch zubárov. Chceli mi dať na silu strojček a keď som strojček odmietla, že si neprosím tak ma odmietli ďalej vyšetriť.

sissy27
23. nov 2020

@22abigail22 nuž, nie je nad osobnú skúsenosť 🙂 a teda zvláštne, že okolo teba mali toľkí problémy, a okolo mňa nikto, či deti alebo dospelí a to teda poznám fakt veľa ľudí, čo si dali strojček aj v dospelosti.
Ono ak ti dvaja radili strojček dať, tak asi bol dôvod a minimálne by to stálo za úvahu. Okrem toho zubári strojček nerobia, to robí čeľustný ortopéd, takže sotva to bolo o tom, že chcú na tebe zarobiť. Môžeš mať zuby natlačené veľmi na seba, čo spôsobuje problém pri dôkladnej hygiene a následne sa ľahko tvoria kazy, ktoré sa ale nedajú ošetriť. Takže aj to je možno dôvod, prečo sa tebou nechceli ďalej zaoberať. Ako som písala vyššie - krivé zuby nie sú vždy len estetický problém, ale najmä zdravotný.

22abigail22
23. nov 2020

@sissy27
Každý zubár je iný. 🤷 Keďže u nás si iba dvaja, chodí tam každé a zubári sa každému pýtal či strojček mali a ak nie, mali si dať spraviť. 🤨

Hygien. kontrola bola samozrejmá vykonaná a žiadne zdravotné problémy kvôli zubov nemám a ani som nemala.
Mám asi šťastie, nikdy som nemala zápal, bolesti zubov, kazy, nič. 👍

sissy27
23. nov 2020

@22abigail22 tak zatiaľ si mladučká, tie problémy sa vyskytujú neskôr, napr. nadmerné opotrebovanie čeľustného kĺbu, pri zlom zhryze zničené zuby atď., je toho fakt veľmi veľa. A ver mi - radšej zacvakám decku niekoľko stoviek za strojček teraz (mňa to konkrétne vyšlo na cca 2000€), ako by sa mala trápiť v budúcnosti a potom len chodiť po zubároch, čeľustných ortopédoch, chirurgoch a riešiť implantáty, náhrady a cvakať tisíce za liečbu.

tyrkysova_kobyla
23. nov 2020

@sissy27 len su zial aj pripady, kedy na to dany clovek nema

sissy27
23. nov 2020

@tyrkysova_kobyla to áno, nie je to lacná záležitosť. Ale zas neplatí sa to všetko naraz, ide to postupne počas liečby a ja osobne by som sa kľudne uskromnila inde ako na zdraví môjho dieťaťa. Už len preto, že raz by ju to dobehlo a musela by si liečbu zaplatiť sama a v oveľa vyšších sumách. Ale samozrejme chápem, že pre niekoho to vždy bude nedostupné. Len sa mi nepáči, že niekto, kto ani nemá osobnú skúsenosť a odmieta to už len z princípu, tak bude mudrovať, že to nie je dobré a je to zbytočnosť a robí to problémy.

eikenella
23. nov 2020

ja som si dala fixny strojcek v 33 😀 nelutujem vobec, ani nepoznam ludi, co by to lutovali. ja si hradim plne vsetko

hailey1
23. nov 2020

@kvetinka134 moj muz je akurat v priprave na strojcek, poistovna nam neda ani euro (sme v dovere), este sme sa nedostali ani po odtlacky a uz sme 500 dali. Ak chces strojcek, priprav minimalne 3 tisic...

evik159
23. nov 2020

@kvetinka134 ak si vseobecna, kukni penazenku zdravia, maju tam do 18 rokov prispevok na strojceky do 450€

kvetinka134
autor
23. nov 2020

@evik159 mám všeobecnu 🙂 ..

matabb73
23. nov 2020

Do 17 rokov poisťovna trochu prispieva, ale nie je to veľa. Väčšinu si musíš platiť sama, teda rodičia. Podľa mňa máš zuby úplne v pohode. Moja dcéra nosí strojček, zatiaľ vyberací, ale ona ma príšerné zuby, pootácané a ešte aj predkus. Ak ti na tom veľmi záleží, skús ísť niekde na konzultáciu, či je to potrebné a koľko by to stalo. Platí sa postupne, nie naraz, mohla by si si na to zarobiť na brigadach. Pripadne aj neskôr, keď budeš zarábať. Kamarátka mala strojcek ako 40 ročná a pekne jej napravil zuby.

matabb73
23. nov 2020

Do 18 rokov

matabb73
23. nov 2020

Všeobecná by mala od nového roka dávať bonus 100 Eur na poistenca, ak si stiahneš na mobil aplikáciu a vytvoríš skupinu s minimálne štyrmi ľuďmi, teda niekto z tvojich rodičov to musí urobiť. Ja som to spravila a chcem to použiť na strojček. Uvidím, či to bude naozaj fungovať alebo to je len reklamný ťah. Na stránke o tom píšu.

hettinka
23. nov 2020

@kvetinka134 preplaca iba čiastočne a len do 18 roku veku.
Dcérin nás vyšiel za 3 roky aj s preplatením poisťovne cez 3000€, ale mala to o dosť horšie ako ty.

evik159
23. nov 2020

@matabb73 tak by to malo byt, ale tych 100€ si mozu ludia v skupine aj medzi sebou daruvat - treba sa presne informovat

matabb73
23. nov 2020

@evik159 viem, my sme štyria, tak 250 Eur by sme mohli na to použiť. Už len aby to naozaj platilo.