Prepichnutie ucha - lalok

1. okt 2023

Dala som si prepichnut, presnejsie prestrelil ucho- lalok. Už je to mesiac a z vnútornej strany to mokva a stále sa ta koncovka zalepi na ucho. Dezinfikovala som, nepomohlo. Dávala som framykonin, nepomohlo. Už ma boli aj uzlina pod uchom a celkovo mam pocit ze ma svrbí ucho (aj vo vnutri). Zdá s ami že mi vadí nausnica, mala by byť z chirurgickej ocele... nemôžem ju ešte vymeniť za zlato? Alebo sa mi môže vytvoriť alergia na zlato? 😔

lejllamt
1. okt 2023

Skôr striebro, mne sedí viac a vraj aj dezinfikuje. Vyskúšaj lebo mesiac je ozaj dlho.

autor
1. okt 2023

@lejllamt na striebro už bohužiaľ alergiu mam 🙄

pribinak
1. okt 2023

Vyber tu náušnicu, nechaj tu ranu 2-3 dni bez náušnice, nech sa to susi a až potom daj nausnicu. Ideálne zlatu

autor
1. okt 2023

@pribinak a nezarastie mi to? Lebo všetko je to také živé naokolo

minenkak
1. okt 2023

A práve preto sa má všetko prepichovat a nie prestreliť,dlho sa to hojí, skús solou čistiť keď sa budeš sprchovať a šperk nevyberať v žiadnom prípade pokiaľ to nieje záhojene,okrem výmeny,nausnica musí byť voľne zapnutá,krúžok je najlepší

minenkak
1. okt 2023

Ak chceš mať kľud,výber náušnicu,nechaj zahojiť a choď si to dať prepichnut niekde kde robia piercing,ja keď počujem toto nastrelovanie náušníc,by to mali zakázať

pribinak
1. okt 2023

Za 2-3 dni by nemalo

minenkak
1. okt 2023

@pribinak to sa zrastie za dva tri dni aj keď nie úplne a potom sa to znova má prepichnut????zas otvárať ranu???

belasy_motylik
1. okt 2023

Skús čisto plastové náušnice, ja som mala obdobia, keď mi dierky reagovali na úplne všetko, aj chirurgickú oceľ, aj zlato, striebro ...

autor
1. okt 2023

@minenkak robili mi to v piercingovom štúdiu, nie u niekoho doma na kolene. Lalok prestreluju, iné časti ucha prepuchxuju. Znova prepichnut? 😩

autor
1. okt 2023

@belasy_motylik plastové nemám 🙈

minenkak
1. okt 2023

No tak už rob ako chces ale už si nedávaj ucho nikdy prestreliť,mne teda nikdy v štúdiu neprestrelili ucho všetko prepichovali, všetko som si čistila soľou

belasy_motylik
1. okt 2023

Pár dní nechaj bez náušníc a skús si zohnať plastové, hocikde, aj niekde v číňáku, aj detské, môžeš ich do preliečenia nosiť len doma, iba aby sa neuzatvorili dierky, inak. Ja som si nechala prestreliť už ako takmer dospelá, nie je problém v prestrelení, pokiaľ si tam vyslovene nezaniesli infekciu, ale v reakcii tvojho imunitného systému. Ak máš nejaké antihistaminiká, nasaď.

autor
1. okt 2023

@pribinak oka dám dole nausnicu, a mam to dezinfikovat ci dávať framyk?

pribinak
1. okt 2023

Ja by som dala dole náušnicu a celé to vydezinfikovala. Masť by som na to aspoň dnes nedávala, nech sa to vysusi
Kúpila by som napr betadine a tým to čistila a sušila
Ale aj to vnútro ranky, skús ten lalocik všelijako pozývať, aby si dostala aj nečistoty z rany

Za mna aspoň 2 dni nedávaj nič, žiadne náušnice, Nech sa to ukludni

autor
1. okt 2023

@pribinak betadine mam. Dobre, dávam dole. Snáď nezarastie 😬 ďakujem 😉

pribinak
1. okt 2023

Za nejaké 2 dni by to zarásť fakt nemalo, ale skúšaj čistít aj to vnútro tej dierky

autor
1. okt 2023

@pribinak objednala som aj také papierové paličky na čistenie dierky. A večer to stále prepichnem pre istotu 🙈

anastaziamala
1. okt 2023

Ahoj, určite si náušnicu nevyberaj,zarastie ti dierka. Ja mám 2 roky prepichnuté laloky, tiež som mala problém s hojením. Vtedy mi poradila lekárnička betadine čistiť plus framkoin. Veľmi mi to pomohlo a zahojilo sa.
Teraz som si dala prepichnuť chrupavku a tiež sa mi zo zapálilo, poradili mi soľ a obklady z ľadu. Zalejem 2 lyžičky morskej soli vriacou vodou do hrnčeka s pknorím si tam celé ucho na 15 min a potom si dám na 15 min ľad (mrazená zelenina a na nej kapesník 🤣). Toto robím aj 4krat za deň a na noc dám framykoin. Pomohlo mi to a pekne sa to hojí.
Ak ti nepomôže ani jedna z mojich rád, myslím si, že ti nesadol materiál náušnice.

anastaziamala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majki_ki
1. okt 2023

Výber náušnicu, supni ju do liehu, zatiaľ si ucho poriadne vydezinfikuj betadinom vyčisti dierku aj ranu. Potom ucho namaž framykoinom a namaž ním aj náušnicu a vlož su ju späť do ucha. To sa zahojí. A mimo témy, mám ucho prestrelene 3x, dcérka má uši prestrelene a ani jednej sa naň to ani raz nezapalilo.

autor
1. okt 2023

@anastaziamala betadine nezabral, framykoin nezabral, solny roztok som dávala od začiatku a nezabral... jedine mi z toho vychádza ze nausnica mi vadí 🤷‍♀️ už je vonku 🙊

autor
1. okt 2023

@majki_ki raz som ju už na chvíľku vybrala a vydenzifikovala a nepomohlo 🫤

anastaziamala
1. okt 2023

Tak skús ešte to zlato

ivik4
1. okt 2023

Ja som si dala prepichnut dalsie 2 dierky na lalok a hojili sa mi nenormalne dlho, niekolko mesiacov. Zatial co toto sa bezne hoji par dni , kamoska po tyzdni ani nevedela. Nausnicu nevyberat, dokladne cistit.
Neboj,zahoji sa

autor
2. okt 2023

Malý update baby. Tak sa teším 🙊 konečne sa to hojí 🥳🥳🥳🥳🥳🥳 ráno som tak mala uz chrasticku