Prepichnuté ucho

alofinka
30. jún 2022

ahojte asi pred dvoma týždňami som nachladla a zaľahlo mi v uchu a šumelo, išla som k ušnej ta mi to tam prepichla lebo som tam mala hnis, odvtedy beriem antibiotiká, kvapky do nosa , ucha , už som tam bola tri krát s tým že mi tam stále píska a mám zaľahnuté, dnes mi to znova prepichla a opäť vyšiel hustý sekrét, ale neodľahlo a píska ešte viac, už neviem čo mám robiť je to veľmi nepríjemné to pískanie, zlé počujem, nemáte nejaké recepty?

jaskolka
30. jún 2022

Je možné, že sa ta dierka po preoichnuti zrastla skoro a nestihlo všetko vytiect.Zvlášť ak je ten hnis hustý, ľahko ten otvor sa upcha.
Mali sme takých pacientov na orl ambulancii, vtedy sa dávala "stipula", to je taka malilinka akoby gombicka s otvorom uprostred do bubienka, aby mohol hnis vytekat a otvor sa neupchaval.
Určite chod zajtra znovu na orl, keď to v uchu píska, a nepočujes, treba to riesut, aby sa ti stav nezhorsil
Babské recepty typu cesnak do ucha a vata ani neskusaj, toto je len pre ruky odborníka.

feketka
30. nov 2022

@alofinka ahoj, ako si nakoniec dopadla? zabralo nieco? to prepichnutie ti robili nazivo?