Prelex, operácia výmena vnútoočnej šošovky

ewita500
11. máj 2019

Prosim je tu niekto po operacii vymena vnutroocnej sosovky?

malinajahoda
12. máj 2019

@ewita500 moja mamina.

ewita500
autor
13. máj 2019

@malinajahoda a je spokojna ako vidi? Mala nejake pooperacne komplikacie?

malinajahoda
13. máj 2019

@ewita500 teraz je už spokojná. V deň operácie mala veľké bolesti po zákroku. Na 2 deň už bolo dobre. Lenže neskôr kým sa to ako tak dalo do poriadku, neustále mala pocit akoby má piesok v očiach. Od operácie až po zvyšok života si musí kvapkat 5 x denne kvapky do očí. Predsa len je to umelá šošovka. A musela ísť ešte na laser po pár mesiacoch, veľmi sa jej výmenou tejto šošovky zhoršil zrak do diaľky. Nevidela do diaľky tak ako pred operáciou.

katulienkax
13. máj 2019

Moja mam je spokojná ale ona mala zákal predtym. Kvapkát si kvapka ale nie z dôvodu operácie ale suchého oka co mala aj predtym

ewita500
autor
14. máj 2019

@malinajahoda dakujem velmi pekne za odpoved

ewita500
autor
14. máj 2019

@katulienkax dakujem velmi pekme

malinajahoda
14. máj 2019

@ewita500 ale išla by toho zas mamina. Lebo na blízko už vôbec nevidela. V obchode som jej musela čítať aj etikety na výrobkoch. V časopisoch si mohla len obrázky pozerať. Aj očná dr povedala, že už sa to bude len zhoršovať. Iné východisko nemala. A dobrý zrak stojí za to, že si musí kvapkat do očí kvapky. To už je najmenej.

alenka2101
2. okt 2019

@malinajahoda po akej dobe od operacie jej este korigovalu laserom a ake mala dioptrie pred operaciou?

malinajahoda
2. okt 2019

@alenka2101 cez víkend sa maminy opýtam. Ja už si nepamätám.