Prekonali vaše deti Covid-19?

mon1806
13. nov 2020

Ahoj sú tu nejaké maminy čo ich deti prekonali Covid ? Ake mali príznaky ? Vďaka

katinka71
13. nov 2020

@mon1806 moj syn mal covid,nemal ziadne priznaly

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
13. nov 2020

poznam vela pozitivnych dospelych, ale vacsinou deti vobec neochoreli. syn jednej kolegyne mal 2 dni nadchu a to bolo vsetko. jej dcera negativna. a kolegyna teda to znasala tazsie. dalsia kolegyna 2 deti - starsia negativna, mladsiu netestovali a obe zdrave. moja dcera netestovana,a le zdrava. ja som bola pozitivna.

majamat
13. nov 2020

a ozaj, dalsia kolegyna pozitivna, ochroela aj jej dcera - dospela dcera a navyse cukrovkarka a jej male dieta nie.

sasesoe
13. nov 2020

Deti sa malokedy testuju, takze nie vzdy mas istotu, ci prekonali al nie. Mozu mat uplne bez priznakov al sa nenakazit, hoci vsetci ostatni v domacnosti boli pozitivni.

maytee
13. nov 2020

@mon1806 u nás celá rodina pozitívny dcéra mala zihlavkovy vysyp 3 dní... A mladšia 1r. Bola velmi chora slabosť horúčky triaška nevladna povirusovi vysyp takisto mala. Nič príjemné ... 2 členovia domácnosti takmer bezpriznakovy len trošku akoby dutiny keby mali zapálené no ostatný sme si to zlizli poriadne ....

luba41
13. nov 2020

dcerina pozitivna spolužiačka 10r. bez príznakov..otec teploty, matka žiadne ...6 r. súrodenec negativny

ivca88
13. nov 2020

Kamarátka z ČR mi pislala, že jej dievcata (2,5r. a 4r.) sú pozitívne - testovali ich a za celý čas im nič nebolo.

ellieellie
13. nov 2020

Malé deti sú koronavírusom najmenej ohrozená skupina a ak už sa aj nakazia, je špecifické, že priebeh choroby je mierny a úmrtnosť prakticky nulová. Zároveň u detí do 10 rokov je preukázané, že sú oveľa menej infekčné, produkujú menšiu dávku víru, takže nákaza od nich hrozí ďaleko menej ako od detí nad 10 rokov, ktoré už viac-menej sú schopné prenášať nákazu v takej miere, ako dospelí.

motylikova
13. nov 2020

Dcéra dva a pol roka pozitívna bez príznakov, druhá dcéra sa nenakazila (9r.)

gelifil
13. nov 2020

@motylikova preco ich testovali?

motylikova
13. nov 2020

@gelifil lebo som bola chorá a pozitívna, testovali celú domácnosť (ešte pred plošným t.)

mon1806
autor
14. nov 2020

Ja sa pýtam preto lebo môj drobec mal 26 októbra večer teploty trvali v noci plus utorok nasledujúci den po podaní nurofenu bolo ok ale v ústach mal afty plno aft asi cca 4 až 5 dní plus na druhý deň utorok od teploty mal vysyp ale to bol taký úplne mierny vysyp slabé vyrážky rúčky nôžky trošku bruško ale to len minimálne úplne , takto sme fungovali als tým že doktorka vravela že asi ruky nohy ústa choroba ale v piatok som sa dala testovat na PcR a môj výsledok vyšiel pozitívny že mám koronavirus testovali sme sa kvôli nakazeného kolegyni , tak vravím super a doktora vravela že kľudne mohol mať aj koronavirus drobec a nie chorobu ruky nohy ústa :( s tým že samozrejme bol objednaný na testovanie PCR a bol v piatok 6 novembra a test už ukázal že je negatívny čiže preto sa pýtam je to taká záhada už sa nedozvieme či to mal a či to prekonal jedine s krvi , lebo všade má straší ta kawasakiho choroba čo môže byť po covide tak preto sa pýtam

majamat
14. nov 2020

@mon1806 no je mozne, ze mal ak covid. dost zacali media strasit z kawasakiho chorobou,a le ta tu bola vzdy videla som rozhovor s nejakou pediatrickou, ktora o tom hovorila. cize vznik tohoto ochorenia pri nejakej infekcii sa dal predpokladat aj pri inych infekciach a tato teda nie je vynimkou. capem, ze sa bojis, aj ja sa bojim, ale dalsi priebeh nenaznacuje, ze by sa to nejak moc vyskytovalo, o tejto chorobe zacali hovorit nejakych par mesiacov dozadu a na Slovensku neviem ci sa jej vyskyt zaznamenal. asi by sme to mali hned v mediach, keby ano. a z mojho okolia viem, ze deti vacsinou ani priznaky nemaju, pripadne ani nei su pozitivne, ak su v kontakte s niekym. a ak ochoreju, maju lahky priebeh.

aky je stary tvoj drobec? myslim, ze u deti sa vyskytuje vysyp asi aj castejsie ako u dospelych. inak moj bracho mal aftozny zapal v ustach, ked bol maly. ja som jedno obdobie trpela aftami, toto casto podporuje nedostatok vitaminou skupiny B.

majamat
14. nov 2020

kozne problemy zrejme mozu byt aj pri nedostatku vit. D. aj to som mala. tazky nedostatok a ekzem 6m. po doplneni vit D a na jar sa ekzem zmiernil a hoci som mala vit D este na jesen kusok pod hranicou, uz sa ekzem nevratil. a presli 3r a ekzem uz nemam.

lenull103
14. nov 2020

@mon1806 syn 4-ročny jenoozitivny,3 dni mal zvýšenú teplotu,k večeru stúpla na 38,5..inak nič..dcérka 7-tyzdnova nebola testovaná,ale tiež to určite mala,2 dni mala zvýšenú teplotu,max 37,5

dzejn80
14. nov 2020

@mon1806 prekonali, absolutne bez priznakov

lenull103
14. nov 2020

@mon1806 ja si myslím,že váš maly no nemal covid.moj syn bol tiež testovaný nejakých 8 dni po príznakoch a bol pozitívny.tá pozitivita sa nestráca tak rýchlo z človeka,čo viem,tak väčšinou to aspoň 2-3 týždne trvá. A tie teploty mohli byt z tých aftov,väčšinou keď dieťa dostane afty,tak 1-2x keď ich má,tak to sprevádzajú aj teploty,často aj vysoké..k tomu výsypu sa neviem vyjadrit..keď si chcete byt istá,správne testyz krvi na protilátky

nina20
29. dec 2020

@lenull103 ahojik aj môj 4 ročný ma na večer 38 teplotu zatiaľ prvý deň dúfam že nič horšie nepríde 😢

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenull103
29. dec 2020

@nina20 držím palce,aby to bolo bez väčších problémov 🙏🏻

nina20
31. dec 2020

@lenull103 ďakujem pekne

5572309
6. jan 2021

Dobrý večer, náš maly bude mať 9mesiacov a dnes mu vystúpila teplota na 38,5 a aj sa mu ťažšie dýcha, nič nerobí a dýcha ako keď sa "šalie" a ešte ma aj suchý kašeľ ... Všetci sme od včera doma v karantene, lebo sme štyria dospelý v jednej domácnosti a jeden (starky) je pozitívny-bez príznakov .. Dúfam, že malickemu nič horšie nebude a že zaberie čipka, ktorú sme mu dali 😒😓 máte niekto skúsenosť a čo ste dali na kašeľ a horúčku? Ďakujem za každú odpoveď

janica209
23. apr 2021

@maytee prosím ta dávala si niečo na ten vysyp?

maytee
18. okt 2021

Antihistaminiká a potierala som febistilom ....