Prekonali ste mononukleózu?

baboadel
16. apr 2024

Ahojte, prekonali ste mononuklózu ? Aký ste mali priebeh a aká bola dĺžka liečby ? Brali ste nejaké lieky alebo výživové doplnky ? Ďakujem.

domka222
16. apr 2024

Áno, ako dieťa. Nikto o tom nevedel,až kým sa nezobrala krv. Horúčka, angína a uzliny. Inak uzliny mi odvtedy zostali

babababka
16. apr 2024

Ako 16 ročná,hospitalizácia na infekčnom,infúzie,polroka bez telocviku,šetriaca diéta.TT vyše 40,sa na to nepamätám,len na sanitku.

luliu
16. apr 2024

Dcéra mala, skončila na infekčnom, hrozne...... Žiadne lieky, len dlho dlho diéta

ivana3111
16. apr 2024

@baboadel ako dieta som mala EBV mononukleozu a ako dospelá cytomegalovirusovu, ta druha ma polozila na PN 6 týždňov, pocit ako na umretie neustále, ešte pred oficiálnym potvrdením mononukleozy som myslela ze mam leukemiu, úplne rovnaké symptómy, zvýšená teplota ,neskutočná unava , bolest kosti az dovnutra a vyčerpanosť, bolesť sleziny a pečene, enormne vysoký tep, no hrôza...obidve začínajú ako angina a až neskôr sa to buď vyvrati alebo potvrdí krvným testami

jaskolka
16. apr 2024

@baboadel v 12 rokoch, vyzeralo to ako angína spočiatku - horúčky, bolesť hrdla, slabosť. No ani po 2 antibiotikach sa nič nelepsilo, horúčky postupne 40,a keď som prišla za mamou, ze sa už neviem nadýchnuť, tak okamžite pohotovost a hospitalizacia na infekcnom. Tam vytrestili oči, ze co robil môj pediater, ze ma už dávno neposlal do nemocnice
Následne infúzie, dopovanie vitamínmi, calciove injekcie, setriaca diéta. V nemocnici som bola asi 2 týždne

nanka1986
16. apr 2024

@baboadel ahoj, ja teraz nedávno, začalo to cez sviatky chorobou, klasika prechodenou a liečenou podomácky, následne únava, jeden deň mi opuchli klbiky prstov, kolena, lakte, bolesť a obrovský vysyp na nohách. Druhý deň urgent a potom kolotoč vyšetrení. Z krvi potvrdená mononukleoza. Liečba prednisonom a utlmujuce lieky, pn 2 mesiace, teraz dopĺňame nejaké testy na alergény, takže sa uvidí. Som viac unavená, nevládzem vôbec to co pred chorobou. Postihlo mi to teda hlavne pečeň a cítim to. Svrbieva ma cele telo. Ja užívam dlhodobo železo, podporu pecene, magnézium, d vitamin a c vitamin. Plus pestrec mariánsky.

ewita5000
16. apr 2024

@baboadel mala som ako 13 rocna,lezala som na infekcnom,silne bolesti hlavy,teplota,2 krat som odpadla,unavena som bola cca 1 rok.

nanka1986
16. apr 2024

@baboadel takýto vysyp sa mi prejavil

baboadel
autor
16. apr 2024

@nanka1986 Fuha, riadne silny výsyp, za aký čas vymizol ?

baboadel
autor
16. apr 2024

@domka222 Uzliny sú zväčšené aj na pohľad alebo len na dotyk ?

baboadel
autor
16. apr 2024

@babababka
@ivana3111
@nanka1986
@ewita5000 Ako čátam z vašich príspevkov, nie je to žiadna sranda, dosť drastický priebeh a väčšinou hospitalizácia na infekčnom. Dcéra má priateľa, ktorému bola potvrdená mononukleoza, keďže boli často v kontakte, obávam sa, že môže infekciu chytiť. Len je tam dlhá inkubačná doba, tak neviem, či by nebolo dobré trebárs po týždni odobrať krv aby sa diagnoza buď potvrdila alebo vyvrátila.

nanka1986
16. apr 2024

@baboadel po aplikácii masti a tlakovom obvaze vymizli po 4 dňoch, ono to bol už iba výsledok choroby.

ponozkazt
16. apr 2024

@baboadel moja Dr keď videla dcéru 1x, tak hneď povedala ze to bude mono. Čiže je to aj na pohľad asi typický opuch. Mladší syn jej počas choroby ukradol lízatko napr a vôbec to nechytil. Takže nemusí. A ak nemá priznaky, tak by som neriešila, nasadiť vitaminy, možno imunoglukan ako prevenciu. Sranda to teda nie je.

gab1sol
16. apr 2024

@baboadel dcéra mala - bola chorá (nič vážne), brali jej krv a z nej zistili, že má prekonanú mononukleózu. V zásade jej nič nebolo, len potom ešte dosť dlho (asi polroka) mala priesvitné sople, občas zakašľala… Našťastie, my sme to doma zvládli bez problémov.

domka222
17. apr 2024

@baboadel aj na pohľad

baboadel
autor
17. apr 2024

@ponozkazt Dúfam že to dcéra nechytí, budem ju pozorovať či nebude mať príznaky.

babababka
17. apr 2024

Držím palce a ak náhodou,tak nech je najslabšia forma.

baboadel
autor
17. apr 2024

@babababka ďakujem

lauruska1234
17. apr 2024

Syn vtedy 5r, bezpriznakova 🤷🏻‍♀️ iba sa jedného rána nevedel postaviť na nohy a že ho boli koleno, išla som pediatricke, poslala nás na Kramáre kvôli bolesti kolená a tak hneď odhalili koxitida (zápal bedrového kĺbu s tekutinou) a vysoké čísla prekonania mononukleózi, 2mesiace mal iba vysoké dávky nurofenu a na žalúdok helicid a kludovy režim. Jemu to strelilo na bedrový kĺb..