Prejavy úzkosti

8. dec 2023

Niektori pisu, ze uzkost je strach, busenie srdca, problem s dychanim a pod. Moze byt uzkost aj pocit osamelosti a prazdn? Take vnutorne zovretie? Alebo je tento pocit skor depresia, smutok?

muchacici
8. dec 2023

Moja depresia je smútok, prázdnota, nič ma nebaví, nechce sa mi, demotivácia, plač, ľútostivosť. Moje úzkosti boli akoby skľučujúce bolesti brucha, zvierajúce, také akoby tunelové videnie, zlé sústredenie, sťažené dýchanie, bezradnosť, obavy a strach, niekedy také zvláštne chvenie vo vnútri tela a myšlienky zafixované na obavu, predstavu, ktorá spôsobuje úzkosť. Neviem, či iní ľudia majú niečo podobné 🙄

autor
8. dec 2023

@muchacici tak to moje sa podoba skor na uzkost...

luccija
8. dec 2023

Úzkosť je ako, keď ideš večer tmavou uličkou a očakávas niečo zle zovrete hrdlo, búšenie srdca, zlý pocit....depresia je skôr ľútosť, smutok za niečím čo si zmeškala, keď máš pocit, že nezijes ako si chcela...

autor
8. dec 2023

@luccija tak tento krat je to skor depresia, alebo nieco medzi tym...ja nemam busenie srdca, ani zly pocit, ani zovrete hrdlo...jedine tlak na hrudi citim a hlbsie zovrety pocit, take vnutorne prazdno, smutok

muchacici
9. dec 2023

Tlak na hrudi som jeden čas mávala pravidelne, vraveli mi u lekára, že zo stresu... Tak možno to máš jedno s druhým, tiež som mala také kombo 😃

zajinkakoni
27. júl 2024

Moja dcéra má úzkosti z frustrácie. Ja mám úzkosti z dcéry.