Prejavy panického strachu

1slniecko144
25. máj 2023

Dobrý,prosim vás o radu,máte niekto skúsenostť s panickým strachom?aké máte prejavy príznaky?prichádza to po nejakom emočnom strese alebo z ničoho nic?

lovatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1slniecko144
autor
26. máj 2023

@lovatko môžu byť takéto priznaky?busenie srdca,bolest na hrudi,dychavičnost a taký čudný pocit uzkosť nedá sa to vysvetliť
Mávam take stavy z ničoho nič ale je to len mozno raz za mesiac...akoby infart som mala ..u lekára som stým ešte nebola
Chyti ma strach vtedy že zomriem

lua278
26. máj 2023

@1slniecko144 veľmi podobné príznaky sú pri tetánii. Viem z osobných skúseností.
Treba navštíviť lekára.

hankab
26. máj 2023

@1slniecko144 ano, su to prejavi uzkosti/paniky. Skus zvysit davky magnezia, kludne aj niekolkokrat za den. Ak nepomoze, tak vyhladaj lekara, lebo sa to moze zhorsovat.

1slniecko144
autor
26. máj 2023

@lua278 aj na to som už myslela ..hladam články na internete o tom...a to sa nedá liečit..ale vedia zistit lekari či ide o tetániu?

1slniecko144
autor
26. máj 2023

@hankab a to ako zistia či ide o panicku uzkost?

lenkakravcova
26. máj 2023

@1slniecko144 rovnaké príznaky má na začiatku aj migréna s aurou, zvyčajne po čase nastupuje bolesť hlavy.
Rieši sa to ľudovým pravidelným režimom (dosť spánku v noci), magnézium, vitamínmi.

lua278
26. máj 2023

@1slniecko144 áno vedia to zistiť. Na neurológii pomocou EMG a EEG vyšetrenia.
Ja by som určite minimálne sla za obvodným a on posúdi čo dalej.
Je to dosť nepríjemne keď sa začnú napríklad prejavovať aj svalové kŕče.
Špeciálne sa to liečiť nedá. Nutné je pravidelne užívať magnézium.
Ale keď sa to podchyti dá sa s tým žiť normálne.
Nie som lekár. Hovorím len moje skúsenosti.

hankab
26. máj 2023

@lua278 to co ste popisali je skor zistenie tetanie, panicku poruchu je tazke “dokazat” vysetrenim, kedze sa u kazdeho prejavuje trochu inak

lovatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lovatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
26. máj 2023

@1slniecko144 prejavy majú úplne podobne
Len tetania sú znížené minerály mg a ca
A zistia ju na EMG aj tak Ti nič nedajú len povedia nestresovat, užívať mg, športovať, max liek na ukludnenie dočasne v ťažších prípadoch antidepresiva, keď má človek často záchvaty, kŕče, boji sa ísť von
Obidvoje je zvýšená nervova činnosť

1slniecko144
autor
26. máj 2023

Lenže to je čudné že ked mi pride tak zle tak to trvá hodiny nieže 20minút...hlavne ma desi to že citim akoby som nevedela sa nadýchnuť zalieva ma studeny pot
No budem musieť k lekárovi určite