Prejavovala sa vám laktózová intolerancia aj na pokožke?

viera1107
24. máj 2020

Ahoj, prejavovala sa vám laktozova intolerancia aj na pokožke? Akné alebo iné problémy? Na akých častiach tela alebo tváre? Ďakujem..

bea4023
24. máj 2020

@viera1107 ano, momentalne som 2 tyzdne bez mliecnych vyrobkov, co je pre mna nesmierne tazke, priznavam🙂 Ale, vidim rozdiel.. mam potvrdenu intoleranciu na laktozu aj mliecnu bakteriu

bea4023
24. máj 2020

a prejavy mavam na tvari T zona a menej na pleciach, mam po 40ke

bea4023
24. máj 2020

prepac, teraz som si uvedomila, ze to nie je Tzona, myslela som pod licnymi kostami a nizsie🙄😬

00ivi00
24. máj 2020

Tak ja mam intoleranciu na mliecnu bielkovinu a robili sa mi hrozne vyrážky na lícach, velmi dlho sa mi hojili a ešte stále mám jazvy alebo flaky na licach 😏

stastnamamulka
24. máj 2020

u mojich detí vyrážky na ramenách a stehnách+čelo a mňa napr.len svrbia líca ,teda okolo lícnych kostí ,ak preženiem svoju hranicu tolerancie

viera1107
autor
24. máj 2020

Máte to ako akné? Pýtam sa lebo ja mám intoleranciu a lekár mi nedal jasnú odpoveď prečo sa neviem zbaviť akné.. 🙁 Mám 35 rokov a nepekné vyrážky mám na spodnej časti tváre (brada a spodná sánka), stále zapálené vriedky a fľaky.. Tiež sa mi to ťažko hojí.. Pokúšam sa laktózu obmedziť, ale veľmi sa mi nedarí.. Je všade, tiež som závislá na čokoláde.. Nejem ju na kilá, ale neviem jej odolať..

bea4023
24. máj 2020

ja to mam ako akne, hlboke, tazko vytlacitelne, nie je ich vela, ale zostavaju flaky a dlho sa hoja... ked to spojim s tym, ze nejem cukry, tak mam cistu plet, teda okrem flakov zo zahojenych vyraziek. Ale vydrzat bez mliecnych vyrobkov aj sladkeho je pre mna rehola☹️

ina009
24. máj 2020

ja som mala probémy s akné asi tri roky, raz to bolo lepšie a raz horšie. odkedy mi zistili intoleranciu laktozy a obmadzila som ju, odrazilo sa mi to aj na pleti ale v dobrom. navacsie vyrážky som mala pod lícami a v okolí úst. Po vysadení mliečnych výrobkov trvalo pár týždňou kým sa mi tá pleť vyčistila, samozrejme sem tam mám menšiu vyrážku ale s tým čo som mala sa to nedá porovnať. Momentálne nenosím ani makeup, predtým som ho mala stále aj doma keď som bola lebo som sa na sebe nemohla pozerať. Tento víkend som si dala jahodovú miklu, kávu s obyčajným mliekom a šľahačku tak hneď vidím nové tri vyrážky a to som sa posledné týždne vôbec nemusela geberiť s makeupom. Takže určite to ma velký vplyv na pleť ale nečakaj, že keď si dnes nedáš tak zajtra bude pleť krásna. Chce to trošku viac času určite počítaj kľudne aj mesiac kým sa dostavia prvé výsledky.

bea4023
24. máj 2020

ja mam odskusane, ked do kavy davam namiesto slahacky mandlove mlieko🙄, tak mam do tyzdna cistu plet
napiste prosim vase tipy a skusenosti, aj mna to zaujima, uz nevladzem chodit po svete ako pubiska😊

bea4023
24. máj 2020

@ina009 ano, slahacka je aj u mna jasny vyvolavac problemov, hoci ju milujem

danielahamar
24. máj 2020

Ja nemám potvrdenú, za celý život mi nič nevyšlo, ale nafuknute brucho, v poslednom čase to už boli aj krce a boľavé pupaky na brade.

kvetinka75
24. máj 2020

Ja iba obcas, vacsinou mam iba traviace problemy.

viera1107
autor
24. máj 2020

A kupujete aj bezlaktozove produkty? Ja som zatiaľ skúšala iba mlieko od Rajo a to bolo fajn , mame radi palacinky ale keď som dala ryžové sušené nebolo to ono.. Maslo som vymenila, za margarín či čo to je.. Ale na tú chuť si budem musieť zvyknúť 🙈..

ina009
24. máj 2020

ja si dávam kešu mlieko k cereáliám a také sušené sojove mlieko (zajac je tam nakreslený) si dávam do kávy. bezlaktozove mlieko mi je sladké a sojové, ryžové alebo kokosové mi nechutí. A inak bezlaktozove jogurty, tvaroh, syr alebo maslo tak tam asi skoro vôbec necítím rozdiel. čo sa týka odvykania od sladkého a čokolády to je masaker :D čokoláda je určite nejaká droga:D

kvetinka75
24. máj 2020

@viera1107 kupujem, Rajo, K klasic tu Kauflandsku znacku. Mne chutia,

krisbar
24. máj 2020

Ano. Mala som 30 a plet ako 15 rocna. Teraz mam 40, som 5 rokov bez mlieka a plet mam ako baby.

krisbar
24. máj 2020

Ja pouzivam kozie mlieko a ovcie vyrobky. Ale ja uz to necitim. A tie susene nepouzivam, skor sojove, mandlove, ryzove, ak chcem varit.

katusiatenko
25. máj 2020

Mne kožná povedala že si treba dávať pozor aj na bezlaktozové produkty ,niektorým nerobia dobre ani tie.