Predpíše lekár antikoncepciu aj teraz?

sara_1
30. apr 2020

ahojte chcela by som sa opýtať či lekár prepíše antikoncepciu aj tak že má len výsledky testov z krvi alebo či tam treba ísť 🙂 volala som 4 krát a nedvíha preto sa pýtam tu
dakujem za odpovede

michaelasadlak
30. apr 2020

@sara_1 neviem konkrétne čo tým myslis , ale si ju používaš a chceš ju len predpísať aby si si ju mohla vybrať v lekárni , tak ja som dnes volala s tým mojim a predpísal to bez problému 😄 a ak myslis inak neviem

tenerifka
30. apr 2020

to vazne je na Sk este antika na predpis? Aj ked zaplatis plnu cenu? Tu ides normalne do lekarne a kupis, aj Norethisterone, ved lekar ti to predpise tak ci tak bez vysetreni, ak mas nejaky problem(zrazanlivost krvi/diabetes/cholesterol), tak sama vies informovat lekara, ze ti treba rozsiahlejsie krvne testy

sara07
30. apr 2020

@tenerifka no ako v ktorej lekarni, niekde ti daju niekde tvrdo recept a viac ti nedaju musíš naklusat za každé balenie aj ked na E recepte máš na pol roka a celú komplet ju vlastne cáluješ poistovna nič neprepláca aleeee proste strpčít život
nemáš čo žrat antikoncepciu
dokonca máš lekarov alebo aj už bol pripad v lekárni baba myslím košice pre vyhradu svedomia odmietli predpisat, dat anikoncepciu

sara07
30. apr 2020

@tenerifka ina drvivá väčšina na tvrdo recept a dokonca ta vyženu aj na sono pre tu antikoncepciu 😂 teda neviem či stále ale ked som ju chcela prvy raz tirády okolo toho

sara07
30. apr 2020

@tenerifka a teraz je aj problém že však katolibanec minister zdravotnictva pre koronu odmietaju interupcie robit, zásterka lebo toto nie je akutny stav a operačné zákroky len aktune
tak sa dotahuju s ombusmandkou pre ludské práva , tak to tu bude ešte sranda a to tvrdili že budu tu pre všetkých 😈

tenerifka
30. apr 2020

@sara07 paneboze🙏
akoze ja som za to, aby bol nas zdravotny stav pod kontrolou a nepredpisovali sa lieky halabala, ale tak v pripade antiky snad zena nie je dement a vie, ze jej to gyndos predpisal, lebo je ok. Takto akurat sposobuju zenam stresy a nezelane tehotenstva

mogaa
30. apr 2020

@sara07 ale ano stále je núdzový stav a robili sa len akútne zákroky - a to interupcia naozaj nie je.....a rovnako ak berieš antikoncepciu potrebuješ skontrolovať krv - minimálne pečeňové testy či ju vôbec môžeš brať.....sestre internistka napr.naposledy brala krv a v momente musela vysadiť antikoncepciu lebo mala veľa trombocytov

tenerifka
30. apr 2020

@mogaa toto sa ale robi predtym, nez tu antiku predpisu, potom snad nejde kazdy mesiac na testy

tenerifka
30. apr 2020

@mogaa inak, toto je zaujimave, kolko ma sestra rokov? Lebo ak je v produktivnom veku a ma zle peceñove testy, tak to nie je typicka vzorka, ona ma asi nejake ine problemy a krvne testy si musi tak ci tak robit castejsie

mogaa
30. apr 2020

@tenerifka to nie, ale každého pol roka by sa mali robiť pečeňové testy....mnimálne raz ročne...ale máme e-recepty, takže stačí gynekologovi zavolať a ísť rovno do lekárne - nevidím v tom žiadny problém

mogaa
30. apr 2020

@tenerifka ale ona nemala zlé pečeňové testy ....antkoncepciu brala normálne a krv jej gynekologička robila vždy na preventívke - raz ročne, myslím že len posledný rok mala hraničné hodnoty, tak 2x ročne

tenerifka
30. apr 2020

@mogaa aha, zle som to pochopila. To jej sposobila antika?

mogaa
30. apr 2020

@tenerifka môže zhoršiť pečeňové testy, preto by sa mali pri antike robiť kontroly na stav pečene....ale tie trombocyty nemá z antikoncepcie - len antkoncepcia je riziko pri jej kvných výsledkoch čo jej vyšli u internistky - takže začala chodiť na hematológiu....antikoncepciu musela vymeniť za Mirenu - ale teda nevie si vynachváliť

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara07
30. apr 2020

@mogaa ja toto chápem ale zaujímavé že pečnové testy a aj ekg by sa napr mali robit pri detoch čo beru lieky adhd/ pas a tam sa na to zvysoka kašle ,nechápem ten pomer pri anikoncepcii až moc možno a pri týchto liekoch nič doslova

sara07
30. apr 2020

@mogaa dobre a ked je jasné že plod je poškodený a matka sa nechce on starat , potom to tiež nie je akutny zákrok - ja napr ked som šla na špec testy a fetalecho na druhy koniec republiky som hned povedala , že pokial tak sa ide na interupciu, to nie je život ani pre dieta ani pre rodinu, - kto chce nech sa stará ale nie nechce sa mi a nie som povinná
a stretávam sa s babami čo maju choré deti a to teda vyhra nie je , su viac na dne ako hore - to je pre tých čo tu začnu kamenovat ano