Prednison - vysadenie

tehsim
6. jan 2024

Ahojte mal z vás niekto po vysadení prednisonu vedľajšie účinky (abstinenčné príznaky ako sú: nespavosť, pocit na vzvracanie, pocit strachu, únava, sucho v ústach) ďakujem.

gaaaa
6. jan 2024

@tehsim Ja osobne som brala dlho Prednison,ale nemala som žiadne vedľajšie po vysadení až nato,že som mala riadnu nadváhu. Ale mám zopár známych ktorí po vysadení mali tiež takéto nežiadúce účinky po vysadení.

kacena4
6. jan 2024

nie

zalka
7. jan 2024

@tehsim vysadila si postupným znižovaním dávky? Alebo hneď...lebo hneď rýchlo môžeš mať abstinenčné príznaky.

alenakari
19. máj 2024

Ako sa prejavujú abstinenčné príznaky? Brala som Prednison asi pol roka, postupne som znižovala dávku. Ja som síce nepribrala, ale odkedy som začala znižovať dávku dostávam kŕče do nôh a tiež mi tŕpnu, až tak že nemôžem skoro chodiť. Von bez palíc ani nejdem. Teraz už asi týždeň neberiem. Pani lekárka mi povedala, že mám vydržať, len neviem dokedy. Som z toho unavená a deprimovaná.

marta233
25. júl 2024

@gaaaa Ahoj,mozem sa opytat kolko kil ste pribrali?a ci ste to dali dole po vysadeni?ja ich berem od marca a 7kil mi nabehlo .

gaaaa
25. júl 2024

@marta233 Ahoj.Ano pribrala som 15kg a po vysadení mi to išlo dolu ale pomaly.Nešlo mi to tak rýchlo dolu ako hore. Je to hnusoba ten Prednison.

marta233
26. júl 2024

@gaaaa Ahoj,ved toho sa bojim ja som vzdy bola pevna ale tento prednison som necakala a to ho este par mesiacov budem brat,dakujem

gaaaa
27. júl 2024

@marta233 Neboj keď ti ho vysadia tak aj váha pôjde dolu. To si závodného z neho.