Predispozícia na tvorbu znamienok

3. jan 2021

Ahojte, vseobecne mam geneticku predispoziciu na tvorbu znamienok. Odmalicka ich mam dost a mam ich vsade na tvaei, chrbte, rukach, no vsade .... vzdy vsetky take klasicke jemno hnede. Mensie. Sem tam nejake vacsie. No, za posledny rok, dva sa mi vytvorilo vela znamienok na nohach, kde som nemala skoro ziadne. Vsetky su malinke, nevypukle, priemer 0,5 -1mm, sem tam nejake vacsie, 3mm dajme tomu, ale take tmavo hnede az skoro cierne, tie malinke uplne su take bodky ako keby tmave, ale predpokladam, ze asi by rastli casom, mate niektora takuto skusenost? Teda dost ma to znepokojilo, ked som si to rak vsimla, lebo nikdy som si na nohach nevidela ziadne, nejake jedno mozno a zrazu teda dost, na lytkach zozadu tie mini a stehna spredu tiez par aj tych vacsich... prikladam aj foto toho vacsieho tmaveho, co myslite? K lekarovi samozrejme pojdem, len teda taky nazor, pre upokojenie, dopredu, ci mate niektora skusenost a bolo ok ....

desore
3. jan 2021

Vekom budu iba pribudat... zbytocne chodit k dr...zabudnut na opalovanie, minimalne fa 30 a viac...treba si ich len kontrolovat-tvar, velkost, krvacanie atd..