Pred štyrmi mesiacmi mi vybrali celú štítnu žľazu a padajú mi vlasy

dzejdzej4988
5. jún 2020

Ahojte som 4 me po vybrati celej stitnej zlazy a padaju mi neskutocne vlasy ale brutal vraj liecbu mam nasadenu spravne bola som u koznej a predpisala mi methionin mate niektora s tym skusenost ci zaberu tie tabletky?

tatiana1329
5. jún 2020

Konkretne s tymito skusenost nemam ale mozem odporucit volnopredajne tabletky Forcapil. Mne neskutocne padali vlasy po porodoch a tieto tabletky mi ako jedine zabrali. 😉🙂

kittykat22
5. jún 2020

@dzejdzej4988 podla mna su to najsmradlavejsie lieky na svete 😂 nezistila som ucinok, pretoze pre ten smrad som ich prestala jest 🙈 Ale maju dobre recenzie. Urcite by som ich skusila na tvojom mieste 🙂

amienne
5. jún 2020

@dzejdzej4988 Ahoj. Ja trpim znizenou funkciou stitnej zlazy a hoci ju mam kompenzovanu stratila som kopec vlasov. Co som sa naplakala, pominala penazi na sampony, kury, lieky, B ckove injekcie, tekuty dusik a co ja viem co. Nic nepomohlo. Mam stvrtinu svojich povodnych vlasov. Mavam vsak aj svetlejsie obdobia kedy mi vlasy takmer nepadaju aspon 3 mesiace. Bojujem od strednej skoly. Co u mna zabera je nasadit zelezo Sorbifer a k tomu vitamin E ( nech ti spravia rozbor krvi nakolko mne sposobovala stitna zlaza anemiu, z ktorej tiez padaju vlasy) . Toto mi naordinovala endokrinologicka. A snazit sa co najmenej stresu. Verim, ze sa ti to ustali, len pri vlasoch je to na dlhsiu trat. Telo sa este spamatava z operacie lebo to nie je len tak hocijaky zakrok. Rozhadzane hormony tomu tiez nepomozu. Da sa skusit Vichy s aminexilom tam som badala ake take zlepsenie alebo Alpicort F ale ten je na predpis. Drzim silno palce

unicornlady
6. jún 2020

Ahoj, ja som tiež absolvovala operáciu pred pár rokmi.
A tiež to trvalo dosť dlho, viac mesiacov, čo mi veľmi padali a nejak nič nepomáhalo.

Teraz je to už lepšie, len som musela nejaké zmeny.
Napr. zo slnka mi vždy padajú, to ich hneď akoby spáli. Takže klobúk, šiltovka, tieň... čo sa dá.

V zime je to v pohode.

Inak si napr. vlasy umývam vždy len v sprche, tak, ako stojím (nie v predklone cez vaňu), aby sa mi nezamotali a česaním som ich viac nepoškodila.

Vlasové doplnky používam vlastne len v lete. Neviem, či nejak pomáhajú.

Zo začiatku mi vadili príliš chemické šampóny, neviem, ako to povedať. Ale asi ako sa telo dávalo dokopy (a to asi 2 roky po operácii), tak ma často zo šampónov svrbela hlava, tak som hlavne bylinkové používala.
Teraz používam to garnier botanic therapy a pekne sa mi aj vlnia vtedy vlasy (niektoré šampóny mi ich príliš vyrovnávajú), ten s propolisom alebo ricínovým olejom.

Skús si potom povšímať aj jedlo. Napr. ja keď pijem veľa kávy dlhodobo, tak vtedy sa mi to zhorší alebo priveľa cukru (toto všetko odbúrava tie minerály z tela), takže všetko s mierou 🙂

AMIENNE, poznám. Tiež som preplakala každý jeden vlas a minula neskutočne veľa peňazí na doplnky, špeciálne šampóny.

iinka
7. jún 2020

Ahojte, pridam moj pripad, nemam 2 roky šz, odvtedy moje vlasy katastrooofa, hlavu mam v smutku, od dlhych som musela prejst po plecia, a aj tak hrozne ☹

dzejdzej4988
autor
7. jún 2020

@iinka a nic ti nezaberalo?

iinka
8. jún 2020

@dzejdzej4988 zatial nic, ani oleje, masky od kadernicky, ale idem skusit este ricinovy olej, pocula som o nom, ten som neskusala

dzejdzej4988
autor
13. jún 2020

@iinka zatial sa mi zda ze zacina metionin zaberat uz dve dni mi menej vlasy padaju klop klop

iinka
13. jún 2020

@dzejdzej4988 a mas aj suche? Ja strasneeee

dzejdzej4988
autor
13. jún 2020

@iinka akomam suche ale mne sa vlasy mastnia kazdy den

iinka
14. jún 2020

@dzejdzej4988 boze co vsetko moze narobit vybratie šž....teda aspon u mna:-/

dzejdzej4988
autor
14. jún 2020

@iinka aj u mna hruzaaaa deeees

malykonik
14. jún 2020

Baby, môžem sa spýtať prečo vám vyberali šz? Kvôli uzlikom?

dzejdzej4988
autor
14. jún 2020

@malykonik mne kvoli hyper tablety mi pozierali biele krvinky a telo si robilo co chcelo vkuse teploty slaba tep 160 nervozna jedna katastrofa

iinka
14. jún 2020

@malykonik Ja uzol,brali mi vzorku, mal nadorove bunky, tak isla von, uz mi to islo riadne na psychiku

malykonik
14. jún 2020

@iinka :( to mi je ľúto..držím palce nech je už všetko v poriadku. Aj ja mam uzol, zatiaľ vraj biopsiu netreba, má tak tesne pod 1cm, no strašne sa bojím.. :( koľko cm mal tvoj uzol a videli také zmeny na usg že hneď brali vzorku? Ja totiž nerozumiem, prečo mne ju nevzali zatiaľ, že sa to bude len sledovať

amienne
14. jún 2020

@malykonik sestra ma uzliky a nieviem ci nie dokonca uz 3. Robili jej aj biopisu. Dvaja lekari vraveli ze zatial neoperovat lebo je velka pravdepodobnost, ze to narastie znova. Jeden chcel operovat. Teraz chodi 4 roky na kontroly. Ma asi 3 cm jeden.

iinka
14. jún 2020

@malykonik ja som sa celkovo citila tak neopisatelne zle, klamat ta nechcem, nepamatam si uz cm.bol na zlom mieste, aj ked mi biopsiu robili dlho sa mi tam "šparali" aby sa ku nemu dostali.ja ju nemam uz 2 roky, kazdy to ma inak, mne sa to az teraz zacina asi ustalovat, ale vybratie šž mi "pomohlo" k dalsim zdr.problemom:-(

soffia76
21. aug 2020

Ahojte, mám 13 a prvú menštruáciu som mala asi pred 4 mesiacmi a potom nič. Začali mi padať vlasy na celom tele aj na hlave, obočie a trochu aj mihalnice. Dokonca aj v nose. Na nohách a na rukách to až tak nevadí keďže to nevidno. Niektoré vlasy sa dajú veľmi ľahko vytiahnuť a niektoré držia. Padajú mi aj tie malé nové vlasy vpredu na hlave. Celkovo sú tenké a slabé a dosť sa lámu. Neviem čím to môže byť... Kožná mi predpísala Alpicort ale bojím sa to brať keďže je tam napísané že je to až od 18 rokov (neviem či je to pravda, niekde som čítala že je to od 3?) Môžem brať ten Alpicort? Ak viete čo spôsobuje vypadávanie mojich vlasov, prosím napíšte. ☹ Vopred ďakujem

amienne
21. aug 2020

@soffia76 No mala som Alpicort aj Alpicort F. Osobne mi nepomohol ani jeden ani pri dlhodobom pouzivani. Ja by som s tym alpicortom velmi neexperimentovala jednak kvoli veku a jednak ze vysusuje dost pokozku ale zasla za lekarom a dozadovala sa poriadnych vysetreni lebo toto vyzera na problem zvnutra. Urcite treba vysetrit stitnu zlazu, ocne pozadie, ultrazvuk panvy ci nie su cysty atd. Drzim palceky. Viem co to je. Mne zacali prvykrat vlasy velmi padat ked som mala 15.