Prečo si dospeláci nečistia zuby?

24. nov 2021

Prosím vás, prečo tak dospelí ľudia zanedbávajú svoje zuby? Nejde tu o nechodenie k zubárom, ale o obyčajné čistenie. Niektorí sú tak hnilí, že ani obyč.kefku nepoužijú... Nehovoriac o medzizubnej kefke.. Naozaj to nechápem a rozum mi to neberie.
Keď mi povie 30 ročný človek, že nikdy nebol na dentálnej hygiene, nepozná jednozväzkovú kefku, naozaj neviem čo si myslieť.
Pritom zuby nemajú byť zdravé len kvôli estetike... baktérie zubného kazu cestujú krvou po celom tele, vedia vyvolať aj zápaly srdcového svalu.. Takže, prosim, napíšte mi tu dôvody, prečo si nečistíte poctivo zuby, vrátane medzizubných priestorov . Ďakujem

ella_price
24. nov 2021

A čo ty máš s ich hnilými zubami?

madono
24. nov 2021

a svoje problémy nemáš?

basska_b
24. nov 2021

Ako dobrá téma toto 😆😆 napíšte, prečo sa nesprchujete každý deň, prečo si nedezinfikujete ruky, prečo si poriadne neumývate zuby - ste hnili a nechutni. S pozdravom anonym 😂😂

nedockavka372
24. nov 2021

Ja takých ludi nepoznám, čiže ti neverím aj keby takí naozaj boli, tak co je ťa do ich zubov? 🤨 Nech ťa zaujímajú vlastné problémy a možno bude svet krajší...

cacianka
24. nov 2021

Radšej nebudem písať.....

nelca0510
24. nov 2021

Nerieš. Keď si nechcú čistiť,nech si necistia. Ja som stretla mladú babu a tá povedala,že keby vyhrala peniaze,tak si dá urobiť umelé. Lebo že tie jej sa stále kazia. Kopec ľudí,ktorí nemajú buď návyky,alebo sa im nechce a potom hovoria ako sú zubári drahí.

ndrag
24. nov 2021

lebo su to humusacke, lenive prasce. Preto 😂

ella_price
24. nov 2021

Píšeš, že "dospeláci". A ty čo v škôlke s Perličku sa drhneš, či jak?

kiwi3
24. nov 2021

a si zubarka, ci preco ta to trapi? ta otazka: "napiste mi tu, preco si necistite," znie dost naivne a urazajuco zaroven... ak si dospela, tak si vies zrejme aj sama domysliet, preco to nerobia.

autor
24. nov 2021

@kiwi3 práveže neviem... Je mi smutno aj za nich a ich deti., pretože neverím, že čiatia deťom, ak seba zanedbávajú.. Zároveň neverím, že nemaju 5 min čas na seba.

autor
24. nov 2021

@ella_price Akosi sa ťa to dotklo.... 🤦🏻‍♀️

slniecko66
24. nov 2021

Takže, prosím, napíš mi tu dôvod prečo zakladáš takú nezmyselnú tému a nestaráš sa radšej sama o seba ale o zuby cudzích ľudí. Ďakujem

autor
24. nov 2021

@slniecko66 Pretože sa snažím pochopiť, prečo má niekto zaťažko umyť si zuby a urobiť niečo pre seba.. 5 min.denne

jankalukasova
24. nov 2021

A podľa čoho vieš, že si nečistia zuby? 🤔 Sa ich pýtaš? Pozeráš im do úst?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko66
24. nov 2021

Tak sa to opýtaj každej osoby s ktorou sa budeš rozprávať prečo si nenájde na seba tých 5 minút času denne.
Potom prosím napíš ako zareagovali na tvoju otázku a aké dôvody ti dali.
Dúfam, že ich odpoveď bude pre teba postačujúca a ty sa prestaneš trápiť 🥺

kkovacovak
24. nov 2021

Veď to je ich vec. Keď im vypadajú zuby je to ich problém. Mne stačí že si čistím zuby ja, môj partner, moja rodina a ľudia s ktorými sa musím face to face baviť. Neviem teda s akými ľuďmi sa ty stretávaš ale v mojom okolí má každý normálnu zubnú hygienu.

michaela789
24. nov 2021

😂 to akože v akom vesmírne je bežne na pretrase kedy bol kto naposledy na hygiene?
A tiež tlieskam tej formulácii "Takže, prosim, napíšte mi tu dôvody, prečo si nečistíte poctivo zuby vrátane medzizubnych priestorov. Ďakujem.". Autorka, prosím ťa, ty mi napíš prečo sa nesprchuješ a neumývaš si ruky po wecku. Ďakujem. 😂

slniecko66
24. nov 2021

@jankalukasova robí každému človeku analízu ústnej dutiny 😂😂😂😂

autor
24. nov 2021

@slniecko66 v podstate každému, kto ma záujem.. 🙂

slniecko66
24. nov 2021

Tak potom sa ich to prečo neopýtaš osobne keď vidíš, že sa nestarajú o svoj chrup???? 🤔🤔🤔🤔

autor
24. nov 2021

@michaela789 umývam si vždy ruky po návšteve wc.. preto ma prekvapuje, že na slovensku majú deti v 12 rokoch min.4 kazy (štatisticky) čo je veľmi veľa

zirafienka
24. nov 2021

Autor, nebudem tu odpovedať na tvoje debilné otázky, lebo sa mi zvýšil krvný tlak. Len neviem, prečo kvôli jednému hniliakovi hádžeš do jedného vreca tých/nás, ktorí dodržiavame dentálnu a osobnú hygienu...

gleep1
24. nov 2021

Zuby si čistis dokonalo, to je ocividne. A čo cievy a srdce? Čo robíš pre tie? Pravidelne cvicis kondičný aj silový tréning, zdravo sa stravujes, pravidelne ješ ryby, orechy máš v jedálničku každý deň? Čo robíš pre to aby ta nebolel krk, chrbat, aby ta nikdy neseklo? Robíš aj strečing ktorý je od určitého veku pravdepodobne dolezitejsi než silový tréning? Vylúčila si zo stravy spracované mäso ktoré je v zozname karcinogénov rovno vedla fajčenia? Dúfam že áno. Keď nie tak láskavo vypadni a začni pre seba niečo robiť, lebo zuby nie sú to čo ta zabije ale na 90% rakovina alebo srdcovo-cievne ochorenie.

Ja si zuby cistim ale úplne tomu rozumiem keď si ich niekto nečistí. Tak isto rozumiem keď niekto je samé sracky a ked sa po 10 schodoch zadýcha. Vážne tomu nerozumieš? Vaaaazne si taká hlúpa?

autor
24. nov 2021

@slniecko66 povedia "neviem, nebol čas" "zuby sa mi kazia geneticky" 🤷🏻‍♀️

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wilkova
24. nov 2021

Základná hygiena je pre niektorých ľudí tvrdý oriešok. Nie je to len o zuboch. Stačí ísť napr. na dámske verejné toalety. Ja keď vidím, že prídu ženy, ktoré si ani v týchto časoch neumyjú ruky a akú spúšť po sebe zanechajú, mám dosť. Špinavé nechty, topánky, alebo kabát, ktorý nikdy nevidel čistiareň....atď. atď. Zuby sú len zlomok... Ale stále asi platí, že každý sa má starať iba o seba 😉

slniecko66
24. nov 2021

Tak v tom prípade si dostala odpoveď.. čo ešte chceš ine vedieť?

nelca0510
24. nov 2021

Štatistický som čítala,že 10% ľudí má ešte všetky svoje zuby živé (snáď sa chápeme).

autor
24. nov 2021

@slniecko66 pravdu. I keď pravda je relatívna...