Prečo nefunguje zubná pohotovosť dlhšie?

5. jan 2023

Ahojte dievčatá, pred istým časom ma rozbolel zub. Začal miernou bolesťou cez deň, poobede sa to rozbehlo. Bolesť taká, že žiadne tabletky neucinkovali. Bolesť mi vystrelovala až do ucha. To sa nedalo vydržať. Rodila som dvakrát bez epiduralky ale aj to sa dalo lepšie vydržať oproti zápalu nervu v zube. Samozrejme som o 15 obvolala všetky pohotovosti nablízku, všade, že prídite zajtra. Súkromné kliniky ma úplne odmietli, že neberú bolestivé prípady, na ďalšej mi povedali, že doktor rozhoduje koho zoberie. Všade otvorené do 15,16. Nakoniec sa mi podarilo dovolať na pohotovosť vzdialenú 80 km a tam mi sľúbili, že ma ošetria. Bol to zápal nervu,vybrali mi nervy, prečistili kanáliky, hodinu som sedela v kresle. Ale tá neskutočná úľava. Prečo je pohotovosť nie zubná otvorená do 22 a zubná len krátko? Veď keď rozbolí zub, to je neskutočná bolesť. Neviem si predstaviť čakať do druhého dňa. Inak na preventívne prehliadky k zubarke chodím.

nelca84
5. jan 2023

Zalezi ako kde, v BB je do 20.00.
A preco, na to ti mozno odpovedia na tvojej VUC-ke.

niekto2hy
5. jan 2023

Skús sa spýtať na Vúc.

rachel36a
5. jan 2023

Ako kde...u nas je do 19... Vsade to skratili kvoli financiam a kvoli tomu, ze neboli vytazeny...ked je zavreta pohotovost, tak sa chodi s urgentom na stomatochirurgiu v nemocnici....

loginexistuje
5. jan 2023

ale ved nakoniec bola otvorena len si zreba zvyknut ze nebude v kazdom meste v okoli ba tak zijeme roky pohotovost len v ba aj pre deti dospelych a zubar

euka210
5. jan 2023

Neviem, aj u nas cez vikend len tak kratko asi od 10h do 16h

mogaa
5. jan 2023

lebo obvykle zub nerozbolí z hodiny na hodinu - takže ak ťa bolí zub, treba ísť k svojmu zubárovi......a prečo? lebo pohotovosť - lekárov treba aj zaplatiť(príplatky za nadčasy ) takže ak by si aj platila za ošetrnie stále niekto musí zaplatiť mzdu lekára s nadčasmi)...a samozrejme žiadny zubár ti nebude chcieť chodiť na služby v noci, na čo aj, keď má dostatočný príjem aj počas dňa....

janka_lolo
5. jan 2023

u nás napríklad nefunguje žiadna zubná pohotovosť na okolí, podotýkam žijeme medzi 2 krajmi a ani v jednom nie je žiadna zubná pohotovosť, keď ťa rozbolí zub no bohužiaľ čakaj, súkromný ťa nezoberú a môžeš si pískať keď ťa začne bolieť a tvoj zubár nerobí, keďže na celý okres sú až 2 a obaja majú okolo 75 rokov a ani jeden nezoberie druhého pacientov keď ma dovolenku alebo je PN tak hold smola. Cez sviatky najmladšieho syna rozboleli tak zuby, že som ho dopovala liekmi od bolesti, lebo nikde ho nechceli zobrať, ani za poplatok, riešila som to z VUC a odpoveď bola taká, že máme počkať, že oni nemajú povinnosť zabezpečovať zubnú pohotovosť a dnes sa konečne dostal k svojmu zubárovi a hneď antibiotiká a krútil hlavou ako mohol vôbec vydržať v tých bolestiach, keďže tam mal už rozsiahly zápal. V minulosti najstarší syn mal problémy zo zubami, zubár dlhodobo PN až nakoniec syn skolaboval a skončil na normálnej pohotovosti kde automaticky riešili prevoz do BA na stomachirurgiu, tam ležal 2 týždne s takým zápalom, že telo bolo naň tak zvyknuté, že už ani na lieky nereagovalo, keďže v MT ho odmietli prijať a to žijeme 200km od BA