Prečo mám zelenú stolicu?

zoe09
29. júl 2020

Zdravím, včera som mala prehánky trocha. Včera večer sa u mna objavila aj zelena stolica a dnes zase to iste, s tým že trávenie je už v poriadku ... myslite že to bude nejako vážne ?
Nič zelené som nejedla len pred dvoma troma dňami asi zavárané uhorky a včera ráno som pila takú modrú vodu( energy drink)
Ďakujem krásne za odpovede, zajtra idem k lekárovi.

c_est_la_vie
29. júl 2020

@zoe09 povacsine je stolica zelena zo stravy- nemusela si jest vyslovene zelene, ale vseobecne zelenina sa rozklada touto farbou. Okrem toho moze byt pricinou farbivo biliverdin, ktore sa nachadza v krvi a vznika jej rozkladom a travenim. Ak to neprejde tak smer lekar :/

zoe09
autor
29. júl 2020

@c_est_la_vie myslite že to môže byt aj z tých hnaciek čo som mala pred tým ?

pribinak
29. júl 2020

@zoe09 daj si na pár dni probiotiká a uvidis či sa to upraví. Pokial tá neboli brucho a nebehas na wc, tak k doktorovi by som nešla

zoe09
autor
29. júl 2020

@pribinak ďakujem krásne 🙂 snáď to pomôže, aj keď teraz som citala že 75% stolice tvorí voda či nejako tak fakt rozmyslam že to bol ten Modry energy 😀😀

dankako
29. júl 2020

@zoe09 môže to byť aj salmonelóza

mon2523
30. júl 2020

ale tak pokial nema nejake extremne krce, tak si nemyslim, ze by to mohla byt salmoneloza. podla mna to moze byt aj z tepla. niektori ludia mavaju prehanky, ked sa prehreju