Prečo majú starší ľudia veľkú hlavu?

4. jún 2024

Viem, ze je to divny nadpis, ale naozaj ma zaujima ze preco ked clovek starne tak pribera na hlave? Napriklad aj ked je niekto naovonok nie uplne pribraty tak s vekom sa mu menia crty tvare tak ze je proste vacsia. Alebo je to "skinny fat" postava? Da sa potom nejak schudnut z hlavy?

mikitilik29
4. jún 2024

🤦‍♀️ No ty budeš mať dobré mindraky zo starnutia 🤦‍♀️

martinka13
4. jún 2024

Toto som nikdy nepostrehla. Sú typy ľudí, ktorý keď priberu, tak "do hlavy, alebo tváre ", ale vek s tým nemá nič spoločné

maranco
4. jún 2024

Na hlave sa ťažko priberá, skôr sa telo scvrkáva a preto sa ti zdá hlava väčšia.

doriiis
4. jún 2024

A videla si už také bábätká autorka? Čo ty na to? Trošku doštudovať vývin ľudského tela a bude dobre💪

hiro
4. jún 2024

Noo, starobou sa telo zmensuje ale asi hlava ostava rovnako velka, tym to bude ;)

thirstymonk
4. jún 2024

No starí ľudia nielenže majú veľkú hlavu, ale majú aj veľké oči? A vieš prečo? Lebo mávajú zápchu... tak preto. :D

dadis
4. jún 2024

Neviem ci hlava, podla mna na usiach to vidno. My si stale robime srandy z mojho otca, ake ma strasne velke usnice vekom 🤣🤣😅. No uz sa tesim, ake budem mat ja 😅

mrkvicka060
4. jún 2024

usi a nos vraj rastu cely zivot 🙂 telo sa scvrkava, hlava sa zda vacsia... male deti a starsi ludia su taki ufonci 🤷‍♀️

viestta
4. jún 2024

Lebka nerastie, co rastie su usi a nos.

bloger
4. jún 2024

Nie všetci majú veľkú hlavu. Môže to súvisieť aj s nejakou chorobou. Napríklad nádor a podobne.

nops
4. jún 2024

Čítala som tu už všeličo,ale toto..ako koniec.
A nie,nemáš pravdu.Hlava sa vekom rozhodne prirodzene nezvacsuje.

mara66
4. jún 2024

Rozmýšľam, či som sa stretla s blbšou otázkou, ako je táto. Rozum mi zastal.

macekovam
4. jún 2024

Môže brať lieky a z toho im rastie aj ylava

lilooo13
4. jún 2024

Na starobu rastú uši a nos

viestta
4. jún 2024

@macekovam hlava rastie z liekov? To akoze fakt? Lebka sa nezvacsuje, akurat kosti vekom rednu, aj tie na hlave

autor
4. jún 2024

Ani by neslo o starsich ludi, ale spoluziacka z VS (baba okolo 40) som ju stretla a vyzerala tak nejak inak. Mala taku pribratu hlavu a pritom zvysok tela normalny. Preto sa pytam ze ci je to skinny fat postava alebo preco. A to nie je prvykrat co som pozorovala taketo zmeny na niekom. Na vyske bola celkom supa, spoluziaci ju klepali jak rezen na intraku a teraz no poviem pravdu nic moc.

dadis
4. jún 2024

Pravdepodobne ma nejake zdravotne problemy. A toto o nej, co si napisala, ma daleko od vkusu...tvojho

svokrinjazykmonika
4. jún 2024

Uši a nos rastú celý život. Potom ku tomu prirátajme ovisnutú, zvráskavenú kožu a vyzerá to tak ako to vyzerá

autor
4. jún 2024

@dadis Tak teoreticky moze byt, ze takito ludia maju zdravotne problemy. Len to som sa pytala. Takze ano neuvedomila som si to, moze byt.

ivanka33
4. jún 2024

Možno užíva nejaké kortikoidy, môže mať zdravotný problém...

macekovam
4. jún 2024

@viestta lepka nerastie ale hlava po kortikoidoch zagulatuje tak sa zdá že rastie

ivanka33
4. jún 2024

Alebo je to dedičné, niektoré črty sa prejavia až v dospelosti....

macekovam
4. jún 2024

Veď nie každá babka a dedko má veľkú hlavu...

viestta
4. jún 2024

@macekovam to je opuch, ale ten postihuje aj deti, nielen starcov na kortikoidoch

macekovam
4. jún 2024

@viestta a opuch nespôsobí nárast?keď vidíš dieťa s veľkou hlavou a nevieš akú malo predtým tak ti to pride že má veľkú hlavu..ale keď uvidíš starca s veľkou hlavou ktorého si poznala a vieš že takú hlavu nemal tak si to vsimnes..a tiež starí ľudia strácajú svalstvo..zmenšia sa ramená..pôsobia utlejsie...ramená sa ťahajú k sebe..prihrbia sa..pôsobia menší..

viestta
4. jún 2024

@macekovam neviem, ja si nejak velkost hlavy u ludi nevsimam. To by musel mat melon aby ma to zaujalo. Ale faktom ostava, ze v starobe lebka nerastie, jej rast sa zastavi skor ako sa zastavi rast dlhych kosti. A otazka bola o tom, ci v starobe sa v starobe pribera na hlave a ci sa z nej da schudnut

macekovam
4. jún 2024

A ešte som sledovala reláciu o plastických operáciách a tam bolo hovorené že u zien ktoré podstúpila liposukciu sa tuk neukladá v tom mieste odkiaľ bol braty ale keď sa nemá už kde ukladatt tak rastie hlava...či je to pravda neviem ale niektoré ženy a muži po skraslovacich procedúrach majú hlavy naozaj ako gumaaci

selenka7
4. jún 2024
barborachors
4. jún 2024

hormony, genetika ako sa ukladá tuk plus lebka starne tiež, tvarova časť lebky sa predlžuje a kosti sa posuvaju dopredu. Ženám v menopauze ale hlavne po nej sa uklada voda a tuk úplne inde ako v mladom veku. A este rastu uši aj nos..Vekom sa zväčšujú. Pomôže len plastika, ktorú si dávajú robiť všetky celebrity, niektoré v viac niektoré menej.

dadis
4. jún 2024

@ivanka33 Tiez som myslela na cushingov syndrom. Alebo nieco ine sposobene ochorenim alebo liecbou.