Prečo ľudia s anorexiou majú symbol motýľa?

16. dec 2022

Ahojte,
viete mi prosim vysvetlit preco ludia s anorexiou maju symbol motyla? Na socialnych sietach,atd

vkatush
16. dec 2022

Neviem, ani som o tom nevedela, ale zvedavosť mi nedala a po chvíľke googlenia som našla viaceré "pôvody".
3 mi tak utkveli v hlave. Jeden je ten, že je to symbol eating disorders ako je anorexia, ako sa zo škaredej, tučnej húsenice vyvinie pekný ľahký tenký motýľ.
Druhý vychádza z japonského origami. Poskladané papieriky motýľov majú byť darček pre chorých pacientov a majú im priniesť šťastie a hlavne zdravie.
A tretí je zrejme na základe filmu Starving in suburbia z 2014. Nejaká 17 ročná baba narazí na profil ButterflyAna a začne ju sledovať na nejakej sociálnej sieti, stane sa pre ňu vzorom toho ako vyzerať a vďaka tomu sa pomaly stáva anorektičkou (alebo také niečo).

Či je to niečo z toho alebo niečo úplne iné, netuším 😁

autor
17. dec 2022

@vkatush dakujem,toto mi pomohlo

malacibulka
17. dec 2022

Asi že chcú byť ľahkí ako motýlik

slavomira236
17. dec 2022

@malacibulka tiež to tak chápem lebo motýľ neváži nic

simik19
17. dec 2022

Ja som raz videla film, myslím, ze sa volal dievča s anorexiou a tam z toho vyplynulo nieco take, ze ona si vlastne jedlo schovávala do svojej skrine, aby jej mama nezistila, že ho neje...a to jedlo napadol hmyz a mole, cim dostali vlastne symbol motýľa.