Prečo je u nás ticho ohľadom čierneho kašľa?

17. júl 2024

Ani žiadne štatistiky nezverejňujú ani momentálne kde je najvyšší počet nakazených. Chcú nás premoriť? Dúfam, že aspoň tehotné upozorňujú v ambulanciách a v pôrodnici.

micusa2222
17. júl 2024

ak si očkovaná, nie je sa čoho báť...

andaluzia12
17. júl 2024

nie, aj nás tehotné premorujú, dokonca priamo v ambulanciách. ....

dadis
17. júl 2024

Treba napisat Tarabovi 🤷‍♀️

basulaak
17. júl 2024

Snad si aspon krasna, ked uz ti rozum nebol nadeleny.

weronika171717
17. júl 2024

Choď sa zaočkovať a máš pokoj. 🤣🤣🤣🤣🤣 Ale minimálne trikrát. 😉

rozculena
17. júl 2024

asi si hluchá a slepá,keď tvrdíš,že je ticho,čo takto google?

top_manazerka
17. júl 2024

@basulaak prečo ju urážaš? Veď má pravdu. Ja som bola ako dieťa očkovaná a pred mesiacom som sa dala preočkovať.

top_manazerka
17. júl 2024

@weronika171717 no ha ha ha.. booster proti čiernemu kašlú je len jedna dávka..

andrejkap123
17. júl 2024

A je toho teraz vela ci ako?

domiklik
17. júl 2024

Štatistika čierneho kašľa je... Ale ci ti na niečo bude, je diskutabilné... Do štatistiky sa dostaneš len v prípade, ze ti bol čierny kašeľ potvrdený na základe laboratórnych testov. Pokiaľ si bol v kontakte a máš príznaky, laboratórne testy sa nerobia, a do štatistiky sa nedostaneš... Preočkovanie je na mieste

top_manazerka
17. júl 2024

@andrejkap123 áno, veľmi veľa. Ja som sa dala preočkovať na základe toho, že mi volala kamarátka, ktorá je vedkyňa a spozorovali veľmi vysoký zachyt čierneho kašľa v odpadových vodách. Problémom je, že antivax matky neočkujú deti. 😡😡😡

basulaak
17. júl 2024

@top_manazerka lebo som uprimna a pisem co si myslim. Slusne napisane. 😉🙃

mamamasama
17. júl 2024

Čierny kašeľ dostaneš aj zaočkovaná. Ale ok. Žite vo svojej bublinke. 🫧🫧🫧

majlo1234
17. júl 2024

Och som myslela, ze to trochu ustalo. Ja som nestihla v tehotenstve, chystam sa na booster a teraz budem trpnut, kym mi dieta zaockuju

heln
17. júl 2024

nerozumiem, na ruvz mas tlacovu spravu z maja ohladom vyskytu. tak preco by malo byt ticho? alebo preco by nemalo byt ticho? vacsina ludi je ockovanych, takze ked dostanu cierny kasel, ani o tom nemusia vediet, lebo ich priebeh je mierny.

anjelicek26
17. júl 2024

U nás v DE je tiež čierneho kašľa hodne. Ale šíri sa iný kmeň,proti ktorému je očkovanie neúčinné, vakcínu upravujú.. aspoň to vravela lekárka mne...

mondolina
17. júl 2024

@mamamasama
a niekto niekde píše, že očkovaní čierny kašeľ nedostanú?

autor
17. júl 2024

@heln z mája? Vážne ? Až z mája? Ktorého že je dnes? 17 júla žeby?

mamamasama
17. júl 2024

@mondolina nevidela si komentare "choď sa zaočkovať a máš pokoj?" Známa prekašľala 6 týždňov, tak neviem aký pokoj.

rozculena
17. júl 2024

veď si vyžiadaj čerstvé informácie

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejkap123
17. júl 2024

@top_manazerka ufff a nevies kde? V BA a okoli? No asi sa dam zaockovat…. Som v 8 mesiaci tak nech aj babo dostane protilatky

autor
17. júl 2024

@andaluzia12 🤦‍♀️😢

autor
17. júl 2024

@rozculena daj Google linky.

top_manazerka
17. júl 2024

@andrejkap123 tá vakcína je vždy spolu s protitetanovkou. Prezisti si kedy si bola naposledy očkovaná proti tetanu a ak je to viac ako 10 rokov tak sa môžeš dať preočkovať. Výskyt bol monitorovaný na celom SK

liv1
17. júl 2024

@micusa2222 to sa velmi mylis ze sa niet coho bat. Akurat pisali v nasej skupine na fb v Cechach ze ci ockovani ci neockovani velmi zle priebehy
@anjelicek26 to by to cele vysvetlovalo, ze je to iny kmen.

ziarifka
17. júl 2024

@top_manazerka Preočkovávala som sa proti tetanu pred 9 rokmi a lekárka sa ma pýtala, či chcem aj čierny kašeľ alebo iba tetanus. Už to zmenili a sú iba kombinácie?

autor
17. júl 2024

@domiklik daj návod ako sa k tej tajnej štatistike ako prekonaná dostanem. Ďakujem.

top_manazerka
17. júl 2024

@ziarifka myslím, že už je len kombinovaná vakcína. Ale nejdem sa hádať

autor
17. júl 2024

Dostala som, som očkovaná.