Prečo dostanem potvrdenie o prekonaní len z PCR testu a nie aj antigénového?

4. dec 2021

Prečo dostanem potvrdenie o prekonaní len z pcr testu a nie aj antigenoveho? :(

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajo1
4. dec 2021

Potvrdenie o prekonaní predpokladám že zadávateľka myslí digitálny COVID preukaz. A ten je od 01. 07. 2021 jednotný pre celú Európsku úniu - a digitálny COVID preukaz s potvrdením o prekonaní na 180 dní sa vydáva v celej EÚ po odsúhlasení v Európskom parlamente len na základe RT-PCR testu, čiže tomuto sa muselo prispôsobiť aj Slovensko.

zizana
4. dec 2021

Úplne súhlasím s jajo1

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajo1
4. dec 2021

@viestta nie, ani to už nie je pravda, od 24. 11. 2021 platí naša vyhláška č. 263, kde je uvedené: (2) Osobou, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami sa rozumie osoba, ktorá vie uvedenú skutočnosť preukázať na základe pozitívneho výsledku RT-PCR testu; u detí do 12 rokov aj na základe potvrdenia od všeobecného lekára pre deti a dorast dieťaťa vydaného na základe pozitívneho
antigénového testu vykonanom v mobilnom očkovacom mieste, vydaného do 15. novembra 2021.

jajo1
4. dec 2021

@jajo1 ale uznávam, že je v tom totálny chaos, najskôr to nebolo možné, potom bolo, teraz zase nie ....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajo1
4. dec 2021

@viestta veď to, že normálny človek už nemá silu ani chuť sledovať neustále zmeny, každý deň nové vyhlášky, potom ich zmeny ... kto by sa v tom vyznal .... len sú isté povolania, ktoré to žiaľ musia sledovať každý deň a napriek tomu som v tom mnohokrát stratená ....

katulik123
4. dec 2021

Nechcem znieť zle, ale ak mi vyjde antigenovy pozitívny preto je lepšie sa objednať aj na Pcr najprv skrz toho ze môže zle Ag ukázať a z druhej strany ako doklad

zelenalienka
4. dec 2021

@katulik123 No v lete to ale možné nebolo. Mala som pozitívny AG test a chcela som sa objednať na PCR, na čo mi sestrička povedala, že to nesmiem, musím zostať v karanténe.

katulik123
4. dec 2021

@zelenalienka Tak to sa mi osobne nezdá lebo práveže vždy sa odporúčali aj Pcr testy

jajo1
4. dec 2021

@zelenalienka bolo to možné, sestrička dala zlú info - minimálne od mája platila vyhláška, kde bolo stanovené, že miesto izolácie môže osoba pozitívna na ochorenia na covid opustiť na nevyhnutný čas za účelom odberom biologického materiálu v súvislosti s diagnostikou ochorenia covid - čiže dalo sa ísť na PCR testy. Toto platí minimálne od mája do dnes, čiže to určite platilo aj v lete tohto roku