Praktický účes na materskej dovolenke

luciferkax
30. sep 2012

Moje vlasy mi už idú vážne na nervy, myšacia farba, riedke, vysoké kúty. rozpustené vyzerajú spľastnuto, v cope zas vyzeraám čudne ja, ofinu na čele neznesiem. Fénovať sa každý den čas ani chuť nemám.. Premýšľam nad dvoma vecami - žč si ich zafarbím aspon na blond - dajú sa prefarbiť hnedé vlasy na blond bez problémov? Alebo sa musia "zosvetlovať" na viac etáp?
AKé účesy nosievate vy? občas mám sto chutí sa ostrihať na dlžku 5-10 cm , len envie, je takzýto účes ťažký na údržbu? 🙂 🙂

zuzana76
30. sep 2012

@luciferkax netusim, ale tiez hladam nejaku zmenu ucesu, tak uvidim co poradia baby

luciferkax
autor
30. sep 2012

@zuzana76 som zvedavá :D

e37
30. sep 2012

kratsi uces= viac starosti, do toho by som uz znova nesla 🙂 urcite nie popri babatku 😀

igergelyova
30. sep 2012

Zmenu na blond, by som určite najprv riešila melírom... a postupne tak zosvetlovala... a krátke vlasy v žiadnom prípade... to je viac starostí ako radosti...

lubina
30. sep 2012

uz sice nemam babatko, ale aj 3-roky je este celkom male dieta. No ked bola uplne babatko, tak som mala dlhe vlasy a idealny bol drdol. Rychlo som sa rano ucesala, cely den som nemusela nic s tym robit a ked som mala par minut navyse, tak som si urobila rozne varianty drdola, na vrchu hlavy, vzadu dolu, zatoceny, niekedy nejaky ten doplnok do vlasov.........a vyzeralo to celkom fajn. Obcas som stihla aj farebny sampon 🙂. No a teraz uz aj natacky stiham....

lucka1987
30. sep 2012

@luciferkax no ja som si nechala svoju prirodnu farbu, tmavo hnedu.. konce ma este trosku svetlejsie od vyrastenej farby ( cca 5 cm od konca vlasu ) ale vobec to nevadi, prave naopak, celkom to fajn vyzera. mam dlhe vlasy , strihat nejdem, lebo si pamatam casy, ked som mala kratucke vlasy a potom len po plecia,.. ani do gumicky, ani vyfikat.. no des. teraz dam do gumicky a ide sa 😝 ale tiez mam s vasmi pataie.. pokial si ich nevyzehlim ( zehlim si tak raz za dva mesice, ked niekam ideme alebo len tak ) pripadn ich nosim v gumicke..
pokial by som ich mala len tak rozpustene ( mam take strapate, ani rovne ani kucerave , dlhe ) a rozpustene to vyzera skor ako nejaka metla alebo cosi take 😅 🙄

mima4
30. sep 2012

@luciferkax prosim, len sa nedaj ostrihat na "debilku" ako robia mnohe zeny... ked vidim 40-50 rocne zeny co maju na hlavach..no smutne ☹ zbytocne ich to zospatnuje. Zena ma mat dlhsie vlasy, aspon po plecia...

kingstonka
30. sep 2012

ja mam spinavo blond az hnede vlasy- prirodne a na materskej sa mi najvic osvedcilo- presvetlit melirom( nemusim pravidelne dofarbovat, a ak su uz aj trochu viac odrastene a nestiham ku kadernicke, tak to nie je take hrozne ako ked odrasta farbe), ostrihane ich mam na dlzku "po plecia", ostrihane su postupne- ale nie uplne od vrchu len pri koncoch , aby mali objem, ofinu mam ostrihanu, ale nie velmi kratko- cesem na stranu- musim mat pre vysoke celo, uces sa mi udrziava velmi jednocucho-vlastne len umyjem a vysusim... davam aj do gumky alebo do stipca. Mala som aj kratsi uces -ale naozaj to je vela roboty, a ked necham narast dlhsie , tak velmi stracaju na objeme

lenka268
30. sep 2012

tiez suhlasim s @igergelyova, povodne som tmavovlaska, chcela som mat bledsie. Ked sa maly sa narodil dala som sa na kratko a melir do hnedych vlasov. Posutpne mi to kadernicka zosvetlovala a bolo to pekne. Prestala som k nej ale chodit tak som si ich zosvetlovala sama az som bola uplne blond. To ma drzalo tak 3 mesiace pretoze mi velmi rychlo rastu vlasy a za tyzden uz boli viediet tmave vlasy a to nie je pekne. Momentalne mam take orieskovo hnede, a uz mi rastu pekne pomalicky po plecia. Tiez neviem ci si ich necham opat dlhsie, uvidim, podla nalady 😉

sante81
30. sep 2012

@luciferkax mala som presne taky isty typ vlasov ako píses, po druhom pôrode som sa ostrihala na krátko, taky podobny učes ako mala victoria backhem, vpredu trochu dlhsie, aby sa to dalo dat za usi a vzadu kratsie, bolo to velmi dobré rozhodnutie, vlasy umyte vyfénované do 5 min, dám si gel vytvarujem a som spokojna. zmen učes, aj dlzku vlasov, dobrá kadernícka ti poradí.

katren
30. sep 2012

cim kratsie, tym viac prace.....ja som si dala ostrihat na leto co som mala po pas, tie som rano hodila do copu alebo drdolu a bolo....teraz mam po ramena a ani cop moc, drdol detto.....takze uz som poucena a strihat nedam.....ked, tak len konceky postupne zostrihavat....
a farbu som nechala na kadernicke 😉

kiwi82
30. sep 2012

Ahoj, a ty si si ešte nikdy nefarbila? teda máš prirodzenú farbu? ak máš prirodzenú takú popolavú nie moc tmavú tak by ti malo stačiť podľa mňa farba na vlasy, kde píšu, že odfarbí o 3 - 4 odtiene, máš to aj na krabičke stále nakreslené vzorku pred a po. no nie vždy to tak aj sedí. ak už máš farbené, viacej farieb na vlase, tak je treba odfarbiť. sú na to odfarbovače tzv. decoder. ja som používala garnier natea teraz tuším nutris. ale priprav sa na to, teda ak máš už farbené, že najprv ich ubdeš mať ako mrkva, potom bude treba ešte raz odfarbiť a tak dať blond farbu, je to zdlhavejšie a dosť pre vlasy škodlivé. ja som to už viackrát podstúpila. lebo som dosť experimentovala zamladi 😀 Ak ide o strih, ja mám krátke. Vždy si hovorím, že už nechám narásť a budem si s malou zapletať vlasy ale nikdy to nevydržím a idem sa dať ostihať. Ano, najľahšie je dať si do copu vlasy, ale ak máš riedke a ulízané ako mám ja tak je dobrý krátky strapatý účes. netreba fúkať s kefou, len vysušiť doscha. ešte na mokro dám penové tužidlo a na sucho ešte trochu gélu a hotovo 🙂 Môj muž to volá, že účes tzv. Facka 😀

snopkulka
30. sep 2012

ahoj ahoj 😉 aj ja som toho názoru, že krátky účes = viac starostí - mám osobnú skúsenosť 😒 Po pôrode som nosila vlasy pod lopatky - originál tmavohnedé prefarbované na blond... keď mal prcek 3 mesiace, dala som si ich ostrihať po plecia... ja som však veeeeľky výmyselník a nevydržím nosiť jeden účes dlhšie ako pár mesiacov, tak som ich odvtedy vystriedala už niekoľko 😀 A teraz som po dlhých rokoch prešla na svoju prirodzenú farbu vlasov - tmavohnedú a som maximálne spokojná. A kaderníčka ma ostrihala a lá Rachel z Priateľov - je to praktický účes, som spokojná 😉
Podľa toho čo však píšeš, máš vlásky, ktoré by bolo lepšie zveriť odborníkovi, úplne vážne, popýtaj sa na kaderníčky-kaderníkov v tvojom okolí, pozisťuj referencie a popýtaj sa. S redšími vlasmi sa dá urobiť tiež veľa parády, ale takto na fóre ti ťažko poradíme. Skús 😉

sisaha
30. sep 2012

môj účes na MD bol - štipec do vlasov.. 😀

zuzulienka1973
30. sep 2012

Baby pohladajte nejaky link na ucesy a hodte to sem

briketa
30. sep 2012

@luciferkax graduovany bob s prisposobenou dlzkou (ne) ofiny od uplne dlhej az po uplne kratku, ako ti vyhovuje. Do vlasov das produkt, nasuchoris ich a ides. Aj bez fukania. Tento strih nech robi skuseny kadernik, pretoze jeho dobry vzhlad je prave v perfektnom strihu.
Mas to navrstvene, cize ti to doda objem, mas to ani kratke ani dlhe, cize najmenej roboty. Prestrihavat sa davam v tom pripade kazdych 6-8 tyzdnov.
S takymto ucesom je to stale dobre aj ked je to odrastene.
MM je hairstylist, ja som uz na hlave mala uplne vsetko co si vies predstavit, strihy aj farby, ale najbezproblemovejsi je tento styl pre rovne aj kucerave (moj pripad) vlasy. Tak isto je prisposobitelny vsetkym typom tvare aj kvality vlasov.
Vyzera to sexi, nie tuctovo a sviezo.
Nemusis chodit ako vila Amalka s vlasmi po pas, ale zase nespadni to skupiny karfiolovych hlav....
http://www.eehaircut.com/bob-hairstyles/graduat...

briketa
1. okt 2012

@luciferkax ja mam vacsinou vlasy takto

charlie555
1. okt 2012

@briketa suhlasim s tym bobom, alebo mikado...dlhsi predok a vzadu vystrihane...robi to peknu hlavu a staci trochu natupirovat na objem a pri troche cviku ani tie natacky rano netrvaju dlho, tych 10 min si snad kazda najdeme aj pri miminku 😉 , apropo tiez neznasam ked si novopečena maminka po porode ostriha vlasy alá dochodkyňa 😖
no urcite by som sa zverila do ruk kadernicke-OVERENEJ aspon na ten prvy krat, aj ti ukaze tipy a finty na rychlu upravu 😎
@luciferkax

bambina1009
1. okt 2012

@luciferkax ahoj, neviem či ti presne poradím, ale pridám svoju skúsenosť. Naj je v tomto mamičkovskom období účes iba polodlhý, a obľúbila som si melír, príde mi praktickejší, keď aj trochu odrastie, nie je to tak vidno ako keď som odfarbovala na blond. Aspoň mne to takto vyhovuje. A teraz som si našla "osobnú kaderníčku", u nas je kočka čo sa učí, teraz 3 rok, a to je super, lebo ona predsa potrebuje prax a ja mám kamošku z mladých radov a vždy najnovšie info čo frčí 🙂 😀

briketa
5. okt 2012

Dievcata, mate nejaky, alebo videli ste nejaky blaznivy, extra uces, co sa vam pacil, ale nemali ste odvahu? Sem s nim!
Okrem vyholenej hlavy. Na to som uz stara a nemam dobru lebku ;)

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rienok
26. júl 2013

@briketa hmm dnes som sa takto nechala ostrihat ( BOB) a bohuzial absolutne neprakticke, pada to do tvare takze som z toho len nervozna a tak to nosim v stipci. vyzeram ako idiot... neodporucam maminkam s malymi detmi. skoda ze som to dostatocne nezvazila. Nikdy viac