Práca v školstve a choroby

27. sep 2024

Ahojte. Pracujem v školstve približne už siedmy rok. V tejto práci som sa úplne našla, baví ma, napĺňa ma, dokonca si robím ďalšie pedagogické vzdelanie,aby som sa mohla rozvíjať a pravdu povediac, neviem si predstaviť vykonávať inú prácu.
Problém je ale ten, že som veľmi často chorá. Užívam čo najviac doplnkov na imunitu, snažím sa chrániť, umývať si často ruky, robím všetko preto, aby som sa vyhla chorobám ale nedarí sa mi to. Problém je hlavne ten, že keď už ochoriem, potrebujem väčšinou antibiotiká. Nemôžem ich však brávať tak často, bojím sa, že potom na ne zostanem rezistentná. Som z toho už zúfalá, na jeden strane viem, že inú prácu nechcem na druhej sa bojím, aby som si nepokazila zdravie. :(
Máte nejaké rady? Čo by ste robili na mojom mieste? Ak ste mali niekto podobný problém, ako ste to riešili? Ďakujem veľmi pekne za rady.

patus_2
27. sep 2024

Otužovanie a kardio športy za každého počasia. Veľa Dvitamínu a čerstvého ovocia a zeleniny. Mne osobne hlavne tá prvá časť veľmi pomohla.

roxy2
27. sep 2024

Presne aj ja tak. Môžem robiť, čo chcem, nič mi nepomáha. Kolegyne nič a ja vždy ochorie m 🤔

lubkovaandrejka
27. sep 2024

Neskusala si hlivu ustricovu s rakytnikovym olejom? Mne to najviac pomohlo.

ivuska00
27. sep 2024

Tiež školstvo - minulý rok som mala obdobie, že som bývala každý mesiac chorá (už som bola zúfalá, lebo to malo vždy rovnaký scenár - nos, dutiny-veľké bolesti a potom dráždivý kašeľ). A to cvičím, hýbem sa, vzduch. Pomohli mi až lieky na imunitu od alergologičky, zatiaľ sa držím, ale už od septembra beriem ďalšie balenie. Aj teraz sú v práci všetci chorí a ja sa zatiaľ držím (klop, klop)...

angelinja
27. sep 2024

imunor, miula som neskutocne vela finanii na doplnky, imunoglukany, vitaminy a neivme co...jedine imunor pomohol.

hradnapani
27. sep 2024

chod za imunologom. vie ti nasadit preventivne terapie pred sezonou a mozes byt nasledne zdrava cele dlhe obdobie.

autor
28. sep 2024

ďakujem pekne za rady, imunoglukan a klasické vitamíny či doplnky nezaberajú, skúsim sa objednať na vyšetrenie u imunológa... asi najväčší "stres" mám z toho, že užívam veľa antibiotík a bojím sa, že nabudúce už nemusia zabrať :(