Pozitívny samotest na Covid-19

6. okt 2021

Ahojte chcem sa spytat ako to funguje ked jeden clen rodiny ma pizitivny ten samotest a ostatní nie. Mam zostat doma teda aj ja alebo iba clen ktorý mal pozitivny test?

zuzanockamt
6. okt 2021

Ostanú doma všetci a kontaktovať RUVZ a Dr. Očkovancov objednajú na test na druhý deň a sú slobodní.

nelca84
6. okt 2021

@zuzanockamt nemas celkom pravdu, ockovani bez pozitivnehi testu a bez priznakov doma neostavaju. Mam kolegynu teraz tak, ze syn s nevestou su doma pozitivni a ona chodi do prace. Spolocna domanost.

anjelicek26
6. okt 2021

Tak cisto logicky - zaockovany ide do prace, neockovany zavola obvodnemu a poradi sa... tie samotesty - ak vyjdu pozitivne - su v drvivej vacsine spravne... treba sa objednat na PCR test a aj vsetci doma. Ja by som do prace nesla, ked mam doma pozitivnu osobu, mne by to nedalo to roznasat.

pribinak
6. okt 2021

Si ockovana?

jaga18
6. okt 2021

Tak v prvom rade sa treba prihlásiť na pcr test. Aj u nás vyšiel antigen pozitívny a hneď druhý deň pcr negatívny. Je pravda, že očkovaní sú oslobodení od karantény, no je na každom, ako sa k tomu postaví, keďže aj očkovaní môžu byť prenášačmi a tak isto môžu aj ochorieť.

jaja1979
6. okt 2021

Nám sa to stalo včera. Syn je od štvrtka v karanténe kvôli pozitívnemu spolužiakovi. Testovala som ho každý deň, vždy bol negat. No včera ráno už pozit. Zhodou okolností bol aj na včera objednaný na PCR. Na hygiene mi povedali, že očkovaní môžu fungovať normálne ( ale zostali sme radšej na Home Office) a neockovani v karanténe a pôjdu na testy. My očkovaní na PCR nemusíme, ale pre istotu pôjdeme aj my, nech to neroznasame. Malý, keď mal pozitívny domáci antigen, mal už aj príznaky, teplota, bolesť hlavy. Výsledky PCR zatiaľ nemám, tak uvidíme. Držím palce, uzdravte sa.

dievcacitajucelist
6. okt 2021

@jaga18 presne...nechapem tu logiku...člen rodiny pozitívny ale keď som zaočkovaná tak môžem slobodne behať po svete a šíriť covid....ale keby som bola nezaočkovaná musím byť v karanténe lebo som už nebezpečná a môžem šíriť covid...🙉🙈 Nechápem, ktorý "inteligent" vymyslel takéto pravidlo...

nevenka
6. okt 2021

@dievcacitajucelist presne tak, je to uplna kravina. Na nic ine to nesluzi, len na buzeraciu a diskriminaciu ludi. Lebo zaockovany a nezaockovany je v sireni covidu jedno a to iste. A potom sa cudujeme tym poctom pozitivnych...🤨

palicka
6. okt 2021

@jaja1979 kiežby sa k tomu takto postavil každý ako Vy

iwesska
6. okt 2021

@dievcacitajucelist Lebo pravidlo c.2 znie - "Covid siria LEN nezaockovani"☝️🤦🏻‍♀️

dadis
6. okt 2021

Zaockovani maju nizsiu sancu sa nakazit a kratsiu dobu a v mensom rozsahu roznasaju virus, na to su dokazy a statistiky. Casto ak boli zaockovani pozitivni, tak nenakazili nikoho zo svojich kontaktov. Avsak, ja osobne, ako zaockovana, by som dobrovolne podstupila karantenu, netrufla by som si risk, ze niekoho by som nakazila.

simii_97s
6. okt 2021

@dadis a kde to je napísané?

dievcacitajucelist
6. okt 2021

@nevenka to je ako pri druhej vlne...moji dvaja museli byť v škole testovaní (2.stupeň, stredná škola) ci nie sú pozitívni, ale partnerov syn chodí na 1.stupen testovaní nemusel byť ale všetci sme sa stretávali v jednej domácnosti...a nakoniec to dopadlo tak, že partnerovho syna triedna učiteľka bola pozitívna, takže sme boli všetci v karanténe...keď už sa zavádzajú pravidlá mali by platiť pre všetkých rovnako a hlavne mali by dávať zmysel...

anjelicek26
6. okt 2021

@simii_97s prve studie to ukazuju. Ked je ockovany bez priznakov, nemal by byt infekcny pre okolie. Ta virusova naloz je nizsia a infekcny je kratsie. Ale ja to vidim rovnako, keby mam doma niekoho pozitivneho s deti, tak my traja doma zaockovany sme tiez doma, pojdeme na testy.

dievcacitajucelist
6. okt 2021

@iwesska no veď tiež mi to tak príde..totálny blud to je....

dievcacitajucelist
6. okt 2021

@anjelicek26 mužov kolega prekonal covid, je zaočkovaní a aj napriek tomu sa nakazil a má ťažší priebeh...štatistiky ohľadom covidu by som nebrala až tak seriózne...

anjelicek26
6. okt 2021

@dievcacitajucelist tak je par percent ludi, ktorym sa protilatky po ockovani nevytvoria, sam vyrobca hovori o 6-9%...to je tiez taka kapitola sama o sebe.

lienocka128
6. okt 2021

nasa ucitelka mala doma pozitivnu dceru.... ona je ockovana tak jej na RUVZ povedali ze kludne moze chodit do prace (škôlky) ..... nastastie ma dost rozumu a zostala zopar dni doma...

dievcacitajucelist
6. okt 2021

@lienocka128 veď tak by to malo byť, človek so zodpovedným prístupom zostane v karanténe....ale je to horšie s ľuďmi, ktorí nechcú, alebo z nejakého dôvodu nemôžu ostať v karanténe...a majú ešte aj od RUVZ "požehnanie" behať kade tade a potencionálne šíriť covid

iwesska
6. okt 2021

@dadis No praveze najnovsie statistiky dokazuju uplne nieco ine a to. To,ze neockovani mozu niekoho nakazit len nizkou infekcnou davkou uz vyvratili.

falbala132
6. okt 2021

@iwesska asi si chcela napisat ockovani?

julie19
6. okt 2021

Ja len k našej čerstvej skúsenosti... doma sme ja, manžel, 11 mes dcéra, moji rodičia a mali sme aj 88 ročnú babku... všetci zaockovani okrem bábätka a babičky, ktorá bola na vozíku doma a odmietla sa ockovat z dôvodu že nikam aj tak nechodí🤷‍♀️ Lenže čo čert nechcel, babka dostala srdcovú príhodu a skončila na 10 dni v nemocnici, pri prime jej robili pcr test a bola negatívna, pri prepúšťaní ju netestovali, lenže cca 3 dni po prepustení už sa začala sťažovať na bolesti hlavy a dýchanie, mysleli sme že je len zoslabnuta lebo po tej príhode už sme ju museli aj prebalovat aj kŕmiť, lenže bolo jej stále horšie a začalo byt zle aj mojej mame, tak nás napadlo zohnať si testy na domáce testovanie a bum, babka aj mama pozitívne ... zhrniem to aby to nebol moc dlhy príbeh... vsetcisme boli pozitívni, kompletka, všetci sme ostali v karanténe a ockovani a dieťa to do týždňa rozchodili so soplikom a migrénou, babka mala minuly utorok pohreb, ta to nedala... ja keď som videla ako jej bolo zle, ako sa človek ktorého zbožňujete od dectva dusi sám v sebe, to neželám nikomu nikdy zažiť a po tejto skúsenosti by som ostala v karanténe aj keby som bola zaockovana neviem čím a neviem kolkami dávkami, aspoň do toho negatívneho testu, pretože sa to naozaj neoplatí nakaziť niekoho slabšieho 🙏

zuzanockamt
6. okt 2021

@nelca84 ale boli v kontakte s pozitívnym a musia na PCR, domáci antigén nestačí, dovtedy doma. Kolegovia tak boli.

nelca84
6. okt 2021

@zuzanockamt neviem no, vraj volali na RUVZ a povedali im, že oni nemusia byť doma, pokial nemajú príznaky a sú očkovaní...

zuzanockamt
6. okt 2021

@nelca84 aj oni volali RUVZ...do práce až po negat.PCR

elizita
6. okt 2021

@jaja1979 bodaj by sa takto zodpovedne k tomu vsetci stavali...

nelca84
6. okt 2021

@zuzanockamt tak to je zaujímavé 🙂 nelíši sa to od farby okresu? lebo kolegyňa chodí normálne do práce

nelca84
6. okt 2021

@zuzanockamt kopirujem z korona.gov

zuzanockamt
6. okt 2021

@nelca84 netuším od čoho to závisí, ale už z predchádzajúcich vĺn mám skúsenosť, že čo RUVZ, to iné pokyny, takže to,čo je na korona.gov ma netrápi. My dodržiavame to, čo nám povie naše RUVZ

rawmamka
6. okt 2021

@anjelicek26 Mám známu, ktorá si dala vyšetriť protilátky na covid 19 dva týždne po druhej dávke a mala ich nulové ☹ .... zrejme spadá do toho spektra ľudí, ktorým sa protilátky žiaľ nevytvoria. Očkovať sa dala najmä kvôli onko pacientovi v blízkej rodine, aby urobila maximum na jeho ochranu, keďže on sa očkovať v tom stave v akom je nemôže....