Pozitívny samotest

slniecko_12
4. feb 2022

Dobry den. Chcle aby som sa opytat, ci pozitivny samotest uz automaticky znamena, ze mam kovid, ze doktorka mi predpise nejake lieky, a ze dostanem certifikat o prekonani, kedze som niekde citala (nemozem to najst), ze bude aj antigen postacovat a nemusim ist na PCR. Neviete niektora? Dakujem 🤷‍♀️😊

renka30
4. feb 2022

Na covid pass ti to nestačí, ten len na základe pozitívneho PCR testu. Lekárovi by to malo stačiť, kvôli PNke, ale tiež nemusí...

sushi15
4. feb 2022

@slniecko_12 Streda, štvrtok 2 pozitívne samotesty, včera absolvovany PCR a pred chvíľou prišiel negatívny výsledok. Takže asi nie

natal
4. feb 2022

@slniecko_12 Ano vraveli to. Teraz riesim to iste a dr nas poslala na PCR. Termin som dostala obratom. Uviedla som pozitivny domaci Ag test. Ak nechces ist na PCR, tak chod na Ag test niekde. Budes mat potvrdenie.

delphineta
4. feb 2022

@slniecko_12 antigen na covid pas nestači

nikaeli
4. feb 2022

@slniecko_12 dr. ti automaticky nepredpise lieky, liecba je symptomaticka, ak mas vyrazne tazkosti, potom sa to riesi dalej liekmi.. a lekarka ti neda ziadne potvrdenie o prekonani..
ak nechces ist na PCR, chod do MOM aspon na Ag, nech to mas na papieri. Takto by mohol hocikto povedat, ze ma pozit samotest.

(Ag pozit (domaci test) dcera pred 3 tyzdnami, ked som volala dr., kazala sa mi ozvat po PCR teste s vysledkom.. liecba vitaminy, paralen, .... covid pass v mobile 😉 )

mamina0078
4. feb 2022

Mne po pozitívnom samoteste už navrhla liečbu na základe príznakov, na to aby si mala prekonanie musíš ísť na PCR, pokiaľ ti papier z prekonania netreba tak stačí ti pozitívny samotest.

slniecko_12
autor
4. feb 2022

Takze antigen nestaci, ze? V MOMke..

nikpa
4. feb 2022

@slniecko_12 ako môžeš dostať certifikát o prekonaní na základe samotestu??

slniecko_12
autor
4. feb 2022

@nikpa ja som si to nevymyslela..citala som to niekde, tusim v novinach..to vymyslaju ti hore take somariny

zuzana76
4. feb 2022

@slniecko_12 ano, aj ja som to citala, ale neviem, ci to realne funguje, lebo to by mohol nahlasit hocikto , mozno ak by po prekonani choroby doktorka skontrolovala protilatky, tak jedine tak.

luliu
4. feb 2022

@slniecko_12 na potvrdenie o prekonaní v covid pass potrebuješ PCR test, nič iné sa neuznava

zuzana76
4. feb 2022

zaviedli to kvoli tomu, ze zlyhaval system, vela pozitivnych a nestacili robit PCR testy

luliu
4. feb 2022

@zuzana76 áno zaviedli, že na potvrdenie ochorenia pre účely PN, OCR stačí aj AG samotest alebo MOM. Potvrdenie o prekonaní - len PCR

zuzana76
4. feb 2022

@luliu ano, na potvrdenie ochorenia to staci, ak ma priznaky a lekar to odobri, na dokazanie prekonania ochorenia treba PCR

baskustek
4. feb 2022

Tiež to teraz riešim. Dnes som si robila domáci ag test, bol pozitívny. Dr. mi odporučila ísť na pcr, aby som mala status prekonaný. Čiže ja už budem OP+, keďže som aj zaočkovaná.

lenka2710
4. feb 2022

@slniecko_12 kamoška testovala syna samotestom, 3 mu vyšli doma pozitívne a výsledok PCR testu negatívny 🤷‍♀️ takže išla by som určite na PCR a budeš mat aj potvrdenie o prekonaní