Pozitívny samotest

1. feb 2022

Ahojte, od včera sa cítim nejak zle bolela má neskutočne hlava a aj boli a sem tam take odkaslanie.. nuž som si myslel že nejaké prechladnutie išiel som do školy ( respirátor cely čas na sebe ) a len na jednu hodinu pretože potom som bol objednaný u doktorky.. lenže zdravotný stav sa mi trosku pohoršil hlieny mi zišli do krku a kašlem viacej no teraz je to v pohode u doktorky som musel ísť na wc pretože potreboval som komunikovat a skrz hlieny som nemohol normálne rozprávať.. jak som odišiel som si povedal že no tak dobre kúpim si test a otestujem sa.. doma som sa otestoval a vyšiel mi pozitívny i keď druha čiarka bola slabá.. no bola teraz mám výčitky že som ohrozil ľudí a najmä pani doktorku.. cítim na sebe už horšie príznaky je mi horúco, vykašliavam hlieny a dom unavený.. lenže koncom týždňa mám ísť zase k pani doktorke a neviem čo jej povedat.. zajtra chcem ísť na normalny test a viem ze bude pozitívny.. mám jej zavolať že idem do karantény že neprídem ? Pripadne ak máte nejaké tipy ako prežiť ten kovid.. som očkovaný.

simonka32
1. feb 2022

V prvom rade sa treba objednať na PCR test, nie si pozitívny, pokiaľ Ti to tento test nepotvrdí. Vo formulári treba uviesť, že si mal pozitivny ATG test, (na ktorý pôjdeš zajtra a teda tvrdíš, že bude pozitívny), výsledok sa dozvieš o chvíľu. Až po pozitívnom PCR treba volať lekárke kôli PN.

janka54321
1. feb 2022

A hlavne treba dať do školy vedieť, lebo aj na ostatné deti v triede sa vzťahuje karanténa , teda na tie, ktoré neprekonali covid

autor
1. feb 2022

@janka54321 celá trieda sme bud prekonaní alebo ockovaní.

autor
1. feb 2022

@simonka32 dobre ďakujem.

katulienkax
1. feb 2022

@janka54321 mali by uz zrušiť tie karantény pre skoly , takto sa to cele naťahuje a trpí celá spoločnosť a hlavne deti. Aj tak to dostane každý. My sme mali deltu pred vianocami takmer celá trieda a máme chvíľu pokoj od buzeracie

eliska105
1. feb 2022

určite sa prihlás na PCR, daj že maš pozitivny samotest a tiež priznaky... zavolaj lekárke a daj vediet aj v škole.. a zostan v karantene

majkappp
1. feb 2022

To je v poriadku, ze celá trieda je prekonaná alebo očkovaná. Ale sami by mali mať možnosť výberu, či si uplatnia výnimku z karantény. A tvojou povinnosťou je to škole oznámiť! Pretože spolužiaci neboli jediný kontakt - bol tam predpokladám aj nejaký učiteľ. A nemusím písať, že aj očkovaní či prekonaní spolužiaci sa môžu nakaziť. Čo sa týka lekárky - jednoznačne hneď ráno volať a upozorniť ju na to. V piatok na kontrolu určite nepôjdeš, vyriešite to cez telefón. Ale lekárka má tiež právo vedieť, že bola v kontakte s pozitávnym!