Pozitívny PCR test. Kde sa dostanem k tlačivu o prekonaní?

10. feb 2022

Ahojte žienky, prišla som po radu. Mám pozitívny PCR test a chcem vedieť kde sa dostanem k tlačivu o prekonaní covid-19, alebo mi ho môže dať obvodná doktorka? 🙈Ďakujem

patka06
10. feb 2022

Tu si ho stiahneš na 11sty deň od pozitívneho PCR odberu
https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-validate-...

luciaa77
10. feb 2022

ahoj zajtra svojej dr zavolaj povec jej ze si pozitívna a ked ti skončí karantena ona ti ho výstavy.

patka06
10. feb 2022

nie každý lekár vystaví potvrdenie , ak to aj urobí, nie je to potvrdenie s QR kódom, nemusia ho všade uznať

luciaa77
10. feb 2022

@patka06 ja som do nedávneho očkovania ten papier používala od pani Dr doteraz,pokiaľ viem každá dr to pacientovi výstavy,ešte som sa nestretla s nikým ktorému by ten papier od dr po prekonaní neplatil

andrea_82
11. feb 2022

@luciaa77 @patka06 má pravdu, oficiálne pre potreby vyhlášky nie je potvrdenie od lekára platné. A obvodní lekári ich vystavovať nechceli, mali dosť inej roboty.

dadulamamula
11. feb 2022

Na 11 deň mi prišiel do zdravotnej... Myslím aplikáciu.

gabrielasofia
11. feb 2022

aj na korona gov je možnosť potvrdenie o prekonaní. ja som si stiahla apku covid pass do mobilu a tam zadáš rodné číslo a hotovo. je tam aj qr kod aj potvrdenie. a aj na mail mi to prišlo. po 10tich dňoch tuším.

autor
11. feb 2022

@gabrielasofia ďakujem 😊

autor
11. feb 2022

@dadulamamula ďakujem 😊

minutka
11. feb 2022

Aj na email pride

mpg
11. feb 2022

A ako správne postupovať, keď osoba mala pozitívny Ag test, išla lebo mala príznaky, volala svojej lekárke a tá že jej povedala, aby sa ozvala o 5 dní, aký má stav a doporučila jej lieky. A že povedala, aby sa prihlásila cez corona.gov na PCR test. A potom príde oznámenie, kedy a kde má ísť? Lebo mi máme dosť blízko bydliska MOM, kde tiež robia aj PCR testy, tam môže ísť? (že by radšej zaplatila, ako išla niekde do Nemocnice).

minutka
11. feb 2022

@mpg ak je to statne mom, zavolaj na ruvz a popros ich nech ta obj priamo tam. Bude to zdarma

hanka_se
11. feb 2022

Ja som tak mala - pozit Ag, cez corona.gov som sa objednala na pcr - tam sa daju vybrat MOM-ky. Ak nie je v zozname, tak moze ist aj do inej, v sukromnych co som pocula, dokonca daju vysledok aj s cislami.... Ale cez corona to je zdarma 🙂

birika
11. feb 2022

@hanka_se tiez som sa hlasila na konkretne miesto - prisiel mi termin na uplne ine

hanka_se
11. feb 2022

@birika fuha, asi mali plne, neviem. Ja som sa minulu stredu objednala, termin dali hned stvrtok rano a vysledok az v sobotu okolo obeda :-/ ale aspon ze to bolo hned u nas v meste 🙂