Pozitívny člen domácnosti

20. nov 2020

Ahojte. Ak je pozitivny clen domacnosti ( korona) treba aby druhy člen volal doktorke ? A čo deti ? Treba volať dr?
A kde sa nahlásuju kontakty ďakujeme pekne

nika1971
20. nov 2020

treba volat doktorke ...a ozvu sa pozitivnemu z hygieny, kde by mal nadiktovat vsetky kontakty

limetka69
20. nov 2020

podla toho na aky test ste boli, my sme nikoho nenahlasovali po celoplosnom testovani, volala som pediatricke a my svojej lekarke, ostali sme doma vsetci traja 10 dni, po 10 dnoch bez pretestovania do prace

autor
20. nov 2020

@limetka69 pcr test .a berie sa 10 dni od testovania ci od priznakov ???

limetka69
20. nov 2020

no tak s pcr testom to je nejak inak, to by ti mali volat, a mala by si im nadiktovat kontakty 2 dni pred priznakmi, s kym si bola bez ruska v miestnosti, ja som bola doma 10 dni od testovania, ale vraj pcr chodia na pretestovanie, takze mozte byt doma aj dlhsie, s tym skusenost nemam

manushka
20. nov 2020

ano aj druhy člen vola doktorovi, pokial pracuješ, tak potrebuješ karantennu PN, ja som volala aj k lekarovi deti, aby vedela...manžel bol pozitivne pcr testovany, a karantena mu plynula od nahlasenia svojmu obvodnemu lekarovi, kedze sa hned v ten den registroval na testy a automaticky musel byť doma v karantene...

autor
20. nov 2020

@manushka tak ja nepracujem . Ok deti nahlasim. A este mam otazku mame v meste antigenove testovacie mieato. Myslite ze mozem tam ist ? Alebo porusujem karantenu ?
Dakujem pekne

manushka
20. nov 2020

ak už máte vysledky, že partner-manžel je pozitivny, tak už nemôžeš isť, si už v karantene od výsledku jeho testu...

autor
20. nov 2020

@manushka dakujem pekne tymto som si nebola ista ci tam neni vynimka nejaka. Dakujem este raz. Skole som pisala tak cakam odpoved

autor
20. nov 2020

@manushka a prosim ta nevies ako to je s kontaktmi tir sa hlasia 2 dni od pozitivneho testu alebo 2 dni od priznakov ?

manushka
20. nov 2020

kontakty nahlasuje iba pozitivny člen, čiže od príznakov...kedze on už bol doma ak mal priznaky predpokladam...

autor
20. nov 2020

@manushka dakujeme pekne

liesik
20. nov 2020

Dúfam, že budete hlavne všetci ok a príznaky budú fakt mierne

hettinka
20. nov 2020

kontaktuj lekára v prípade príznakov (inak nemusíš) a všetkých členov domácnosti registruj na korona.gov.sk bez ohladu na to, či pracuješ, alebo nie. Nikam nesmieš chodiť, porušila by si karanténu, jedine na test, ak vás pošlú. Aj tam sa chodí autom a len tam a rovno domov.
Pozitívny s príznakmi má karanténu do vymiznutia príznakov +3 dni, bezpríznakový len 10 dní.

autor
20. nov 2020

@hettinka a ked ja nemam vodicak tak ako sa mam tam dooravit. Je to cca hodinka peso

bagre
20. nov 2020

môžeš sa zaregistrovať na stránke, ale rátaj s tým, že sa možno ani neozvú. Hlavne v prípade, ak ostatní členovia rodiny nebudú mať príznaky. Čiže si len pobudnete doma.