Pozitívny antigénový test v MOM a domáci negatívny

sonka333
30. nov 2021

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať či ste sa už niekto stretli stym že vám vyšiel pozitívny antigenový test v momke a domáci test antigenový následne negatívny...to že musím byť v karanténe to nieje o čom to mi je jasné....už som objednaná na pcr test....mna len znepokojuje to že som pred antigenovým testom použila zubnu vodu čo sa neodporúča 🤦‍♀️celkom som sa zabudla...žeby to malo vplyv na pozitívny test?každopádne zajtra som objednaná na pcr tak som zvedavá...ak vyjde negatív tak aký je postup?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaseiner
30. nov 2021

pokial viem tak pred antigenom nie su podmienky nepouzit ustnu vodu (ale mozno sa mylim). Viem ze na pcr 2 hodiny predtym ani jest, ani fajcit, ani ustna voda ci umytie zubov... tiez idem s detmi na pcr zajtra, dcere vysiel domaci samotest 2x pozitivny.

jana7843k
30. nov 2021

dolezity je potom PCR test, ak ten bude negativny, fungujes ako keby nic dalej a ak je pozitivny tak karantena. na antigenove nie je spolah

7lenka11
30. nov 2021

áno, mám v okolí niekoľko podobných prípadov.. moja kolegyňa sa denne testovala doma, nakoniec jej aj tak v MOMke vyšiel pozitívny test.. a takýchto prípadov poznám viac.. najspoľahlivejší bude PCR test

ovaaa
30. nov 2021

Syn sobota ant.test pozit. ja negat., na 5 deň som test zopakovala negat. na 6den PCR pozit.

zuzka_ke
6. dec 2021

@sonka333 možno laik človek, si nevie tak vytrieť nos až do nosohltanu, preto vám doma vychádza negat, a v mom pozit, moja domnienka

sonka333
autor
7. dec 2021

@zuzka_ke nakoniec aj pcr ukázal negativitu takže ag test z momky bol predsa falošne pozit.

saska85
16. sep 2022

@sonka333 mne aj PCR ukazal negat :D a nevedela som dojst na Wcko , lebo som nevladala s dychom. Az imunologicka mi robila po mesiaci protilatky na Covid a vysli mi velmi vysoke .. to bolo este na zaciatku, v decembri, ked zacinali ockovat starych