Pozitívny antigénový test pri chrípke

16. dec 2020

Ahojte ,mali ste niektorá toto ? Že ste mali antigenovy test pozitivny keď ste mali obyčajnú chrípku ? Popripade mohla by som sa objednať na PCR testy ?

veronikaszabova
16. dec 2020

A ako vies, ze mas chripku a nie covid? Hmmm....

autor
16. dec 2020

@veronikaszabova pretože mám sopel ktorý mi prešiel , hmmmmmmm 🖐🏻

majamat
16. dec 2020

sopel mozes mat aj pri covide.

unicornlady
16. dec 2020

Ale tiež viem, že antigénový nerozozná covid od chrípky. To vie len pcr

autor
16. dec 2020

@unicornlady presne to som počula aj ja

unicornlady
16. dec 2020

https://science.hnonline.sk/biologia-a-chemia/2...

​Ľudstvu sú známe štyri koronavírusy, napádajúce človeka a spôsobujúce iba ľahké ochorenie chrípkovej povahy, pretože sme sa s nimi už naučili koexistovať. Sú nimi vírusy 229E, NL63, OC43, a HKU1.

Ďalej poznáme tri koronavírusy, ktoré ľuďom páchajú vážne ochorenia s možnými fatálnymi následkami, ktorými sú vírusy MERS, SARS a nový SARS-CoV-2.

veronikaszabova
16. dec 2020

Anonym - aj moja suseda mala len sopel a mala poz.test
Tak na to sa nespoliehaj.

ariannazara
16. dec 2020

@unicornlady blud, ja som chorá a bola som na antigen a negatívny tak kebyže nerozozna tak mam pozitivny ne?

unicornlady
16. dec 2020

Veď to zase nereaguje na všetky vírusy. Vôbec to nijak nevylučuje, či ty si bola negatívna alebo pozitívna, keď si mala nádchu. A navyše antigénové nie sú veľmi spoľahlivé a zachytia len infekčných vraj. Najviac infekčný je človek prvé dni.

autor
16. dec 2020

Neviete či môžem ísť na PCR, na infolinke nedvihaju🙏🏻

unicornlady
16. dec 2020

U nás tak známy mal príznaky, stratu čuchu, antigén mu vyšiel negatívny, šiel potom na pcr a bol pozitívny. Lebo bol s pozitívnymi, tak sa šiel testovať a radšej si to preveril.

veronikaszabova
16. dec 2020

Nemala by si, nakolko sa to bude posudzovat ako porusenie karanteny, do ktorej mas ist hned, ako mas poz. test.

matvejka125
16. dec 2020

@ariannazara presne blbosť, aj my sme boli chorí a testovaní s negatívnym výsledkom

unicornlady
16. dec 2020

Zároveň upozorňuje, že testy nemusia odhaliť až polovicu ľudí infikovaných koronavírusom a hrozí tiež malé riziko falošne pozitívnych výsledkov v prípade, že protilátky, ktoré sa nachádzajú na testovacom prúžku, reagujú aj na antigény iných vírusov. Napríklad na koronavírusy, ktoré spôsobujú sezónne prechladnutia. /https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/ako-ant...

hlubik
16. dec 2020

moj syn mal 1 den sopel a mal Covid

kopytko03
16. dec 2020

Kolegyňa mala dvojdňový sopeľ ako jediný príznak covidu

evistaevista
16. dec 2020

A dúfam, že si chodila/chodíš kade-tade po obchodoch, lebo ty máš len chrípku alebo len sopel!!!

3petka
16. dec 2020

Ak si mala pozitívny anti. Bude ta do 3 dni kontaktovať uvz a tam môžeš povedať že chceš ísť aj na pcr na si si bola na istom. Ale mne covid začal tiež iba soplom a kašľom a potom mi chytilo aj pluca

autor
16. dec 2020

@evistaevista áno chodim , a všetko opľuvam a kycham na všetok tovar čo vidím ;) prosím ťa ušetrí sa tvojich nerviciek :D vôbec ma nezaujimas , to že sa spýtam neznamená , že všade chodim chcem ísť na TESTY MOJA ZLATA. Bol by rozdiel keby sa nepytam na PCR a napíšem či môžem ísť von veď mám len soplik 🙂 ha ha smejem sa na tebe

anetata
16. dec 2020

Pokial ti vysiel antigenovy test pozitivny, tak by si maa byt v karantene a nahlasit sa na PCR test. Mozes tak urobit na stranke www.korona.gov.sk a tam vyplnit ziadost o vysetrenie. Pripadne sa skontaktuj so svojim vseobecnym lekarom, ktory ti moze vystavit ziadanku na PCR test.

cervenaruza123
16. dec 2020

Mozes mat chripku aj koronu. Pokial si mala sopel, mohla to byt nadcha a zaroven korona. A viaceri aj pri korone maju len sopel, takze to moze byt iba korona.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evistaevista
16. dec 2020

Mrzí ma len jedno, že v dnešnej dobe niesú medzi nami viacerí odborníci ako ty!! Že dokážeš rozlíšiť chrípku od covidu! Ale inak ďakujem všetkým svätým, že sme viac inteligentní a vieme sa správať slušne a predsa ťa môj milý anonym zaujímam, keď som si zaslúžila takú obohacujúcu odpoveď. Zasmej sa, žijeme v ťažkých dobách a ja som rada, že dokážem vyčariť úsmev aj obyčajným ľuďom 😉

blumie
16. dec 2020

U mna tiez zacalo soplom a sopel po dni zmizol a o 3 dni na to som stratila chut a cuch a to bol este len zaciatok. Pockaj a uvidis, ale myslim, ze sa ti priznaky budu pridavat.

kristina2015
16. dec 2020

Pozri my sme teraz v 10 dnovej karanténe nahlásení a sme bez priznakov, nemôžeme absolútne nikam ,lebo kontakt s pozitívnou osobou. Nikto nás netestoval v prípade pozorovania príznakov volať . Dnes inak 8000 prípadov za den

kristina2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskaska
16. dec 2020

Chripka nie je soplik.

andrejka1974
16. dec 2020

Ak mas pozitivny antigenny rest na pcr mozes ist az po karantene skor nie

raddkka
16. dec 2020

Antigenove testy na covid hľadajú bielkovinu, ktorú vírus korona obsahuje a vytvára. Môžu si sars-cov-2 pomýliť s iným korona vírusom, lebo majú blízke DNA, veľmi lajcky povedané sú rovnakého živočíšneho druhú, ako napr. labrador a vlčiak sú obaja psy. Ale nepomylia si ho s iným vírusom, ktorý produkuje iné bielkoviny, má iné DNA. To je akoby si si pomýlila mačku a psa. Úplne iný živočích. Testy na koronu dokážu nájsť len koronu.

lucia147852
16. dec 2020

A načo si šla na antigen keď mu neveríš? Mala si ísť hneď na pcr test, keďže máš príznaky mohla si sa registrovať.