Pozitívny antigénový test po 5 dňovej karanténe

miskasiska
21. mar 2022

Ahojte, potrebujem poradiť. Minulý pondelok som bola na PCR teste a bol pozitívny. Mala som ľahší priebeh a na 5.den karantény som sa už celkom dobre cítila, tak som chcela ísť dnes do práce. Včera ma strašne bolela hlava a keďže som v kontakte aj so staršími i neočkovanymi osobami, spravila som si ráno doma antigénový test a bol pozitívny. Mali ste to takto niekto? Môžem byť ešte infekčná? Doktorka ma nechala do stredy doma a mam si opäť robiť antigénový test.

anjelicek26
21. mar 2022

Ano pokial mas antigen pozitivny, si infekcna pre okolie. Tych 5 dni karanteny je na smiech proste vela ludi je pozitivnych a infekcnych omnoho dlhsie... Lekarka dobre robi, pokial tam je este ciarka, budes doma... ak ta aj boli hlava tak mas normalne este priznaky, no nie?

gabika4
21. mar 2022

@miskasiska akurát mi dnes sestra písala...švagor sa včera testoval na 9 deň po prvých príznakoch a na 8 deň po pozitívnom teste a bol stále pozitívny a krstniatko to isté...pritom obaja sa cítia super...švagor nešiel do práce...sestra mi inak písala, že čítala, že pri Omicrone je najviac človek infekčný práve na 5 deň, práve, keď končí karanténa...a ľudí posielajú do práce a šíria to ďalej...nie ste jediný prípad...sestra čítala skúseností ľudí a bolo ich strašne veľa pozitívnych aj po 5 dňoch...

gabika4
21. mar 2022

@miskasiska inak sestra s rodinou sa nakazili práve od rodiny, ktorá bola takto po karanténe, no netestovali sa..proste skončila im karanténa a nabehli na kurz pre maličké deti a tam to šírili ďalej :(

anjelicek26
21. mar 2022

@gabika4 my sme mali chlapcov 9 dni pozitivnych pri delte a 5 dni pri omikrone na domacich testoch a to je taky priemer.

luccija
21. mar 2022

@miskasiska 5 dňová karantena je vysmech

denden77
21. mar 2022

ja som mala antigen pozitivny v pondelok, PCR v utorok.. nasledne az v nedelu bol antigen negativny.. ale fit sa stale necitim 🤦‍♀️

lenka7477
21. mar 2022

5 dní je málo , treba sa riadiť svojim zdravotným stavom .

kath1210
21. mar 2022

@miskasiska ahoj, ja som mala tri po tyzdni robene pcr testy pozitivne, celkovo som bola pozitivna mesiac

bambulienka25
21. mar 2022

Ja včera 8 deň kovid, šéfka chce aby som už prišla do práce. Urobila som test a je stále pozitivna, vo štvrtok by som mala nastupovať tak som zvedavá aký bude test v stredu poobede

gabika4
21. mar 2022

@anjelicek26 len to, že moja sestra s rodinou nevie aký typ covidu majú, len si myslí, že omicron...boli na pcr ale škoda, že to nikde nepíšu...

spadnutaslivka
21. mar 2022

no a dodržiava niekto, že po tej 5-dňovej karanténe nosí povinne respirátor, ako sa má? Alebo si vezmú len tú časť, že jupí, končí karanténa a zbytok už neriešia? Nehovorím, že sa nemôžeš nakaziť aj napriek respirátoru, ale keby to tí ľudia poctivo nosili, ako majú, tak by to tak nešírili... A dokola kolobeh- 5 dní karanténa je pre jednu skupinu výsmech a pre druhú je 2 týždňová karanténa koniec sveta. Nikdy sa nedá vyhovieť všetkým. A keby pekári nešli po 5 dňoch do práce, nemali by ste čo jesť a nechodili by autobusy/vlaky a nemal by kto ošetriť chorých. Takže ani tak, ani tak.

maris5
21. mar 2022

My sme sa vsetci testovali kym sme vystrcili nos z bytu. A do prace by som isla najskor po 2 tyzdnoch. Ja som nevladala ani na stolicke sediet.

spadnutaslivka
21. mar 2022

a 5 dňová karanténa je pre tých, čo sa už cítia ok, nie pre tých, čo sú očividne chorí. Takým ukončuje obvoďáčka až po odznení príznakov.

gabika128
21. mar 2022

@miskasiska s mužom sme očkovaní a medzi ľudí sme chodili až po negatívnom domácom teste (9 dní to trvalo a boli sme celý čas bez príznakov), aj to sme nešli nikam na návštevu ešte týždeň. Karantena 5 dní je pre ľudí bez príznakov.

renka30
21. mar 2022

Je to uplne normalne, dcera mala antigen negativny az na 12.den a to mala jeden den teplotu a druhy den bola trochu unavena, nic viac. A ak si mala vcera priznaky, medzi ktore patri aj bolest hlavy, tak karantenu este nemozes ukoncit.

mirkava
21. mar 2022

@miskasiska testy po covide, vychádzajú dlho pozitívne.... ak nie sú príznaky rak môžeš medzi ľudí... aj tak je to už všade dookola...

eliska105
21. mar 2022

Bola som na tom podobne... mala som este mierne priznaky a bol to 11.den od zaciatku priznakov a 5. Den od pozit pcr testu som este mala pomerne silnu ciarku takze som ostala doma este kedze ma boleli svaly a bola som slaba.. nasledne test na 14. Den od zaciatku priznakov negativny a to som uz sla do prace 🙂

miskasiska
autor
24. mar 2022

Ďakujem všetkým veľmi pekne za komentáre, nakoniec som bola na 12 deň konečne negatívna 🙂

ailiba
24. mar 2022

@miskasiska 5 dnova karantena je pre pozitivnych bezpriznakovych. Pokial mas stale priznaky (aj ked slabsie), treba zostat doma. A je uplne jedno s kym planujes byt v kontakte... Nakazit mozes ockovaneho aj neockovaneho.
Ja som mala ako ty pozitivny test, ale nastastie slaby priebeh (chvalabohu som neocko a tehu), ake keď som uz nemala 3 dni priznaky, tak sa mi skoncila karantena. A samozrejme neg. Test.
Nehovoriac o tom, ze sa ti to moze zhorsit, jed nie si uplne preliecena.

lenkadenisa
24. mar 2022

@miskasiska pozitívna môžeš byť aj pol roka

makaram
15. máj 2022

@miskasiska ahoj.ja som momentalne 8 den v karantene pozitivny...stale priznakovy - dnes (nedela) mam uz iba fufnavy nos - vsetky priznaky uz odzneli (bolest hlavy,horucky,bolest tela,nocne potenie a neskutocne nonstop kychanie)...ag som si dnes urobil a v momente 2 ciarky...tak pokracujem v karantene minimalne do stredy