Pozitívny antigénový test a negatívny PCR

mabumb
9. dec 2021

Pekný večer prajem! Chcela by som sa spýtať,či mi neviete poradiť,prečo dcére vyšiel AG test v utorok pozitívny a pcr test dnes negatívny? Manžel mal dnes tiež pozitívny AG test. Môže ísť o chrípku? Ďakujem

tri
9. dec 2021

To neviem, možno nejaká viróza, viem, že takto vyšlo niektorým, AG poz, PCR negat ale citili sa ako keby na nich niečo liezlo..

mabumb
autor
9. dec 2021

@tri mala teplotu, výsyp a ešte aj kýchala. AG test do minúty pozitívny a teraz PCR negatívny ... Mohlo to ovplyvniť kúsok rožka a hlt vody?

cosmic_origin
9. dec 2021

@mabumb AG testy sú celkovo dosť nepresné a môže ich výsledok ovplyvnič dosť vecí od krvácania z nosa, cez fajčenie, až po spomenutý rožok a vodu.

ajko2011
9. dec 2021

Môj syn mal zase 5 Ag testov negatívnych, PCR pozitívny. Má príznaky od minulého štvrtka. PCR odber v nedeľu, výsledok v pondelok.
Ja Ag test s jemnou druhou čiarkou, PCR negatívny. PCR mi dali termín hneď na druhý deň príznakov ako som sa prihlásila na test a zadala som kontakt s pozitívnym + moje príznaky. Moja dr tvrdí, že mám ísť ešte raz na PCR cez víkend. To bude 5ty deň mojich príznakov.

zuzike123
9. dec 2021

@mabumb ked sa odporuca 2 hod pred pcr nepit a nejest, asi vedia preco. Ale, takisto sa mohlo stat, ze ma dcera iny druh koronavirusu, ag testy zachytia vsetky.

sammy91
9. dec 2021

Môj muž mal tiež pozitívny antigen a negatívny PCR. Doktorke sa to nepozdávalo, keďže príznaky pretrvávali, tak ho o 3 dni poslala znova na PCR a už vyšiel pozitívny. Vraj mu prvýkrát zrejme neodobrali vzorku správne 🤷‍♀️

mabumb
autor
9. dec 2021

@zuzike123 ja viem,že sa odporúča,máte pravdu,len dcéra má 5 a pol roka a sme zaspali 😔

jaroe
9. dec 2021

@mabumb nuž prečo? Lebo výpovednejšiu hodnotu má evidentne hod mincou. Žiaľ. Kamoš mal horúčky, kašeľ ako prasa a 3 antigeny negativne. Urobené v priebehu jedného týždňa od začiatku prvých príznakov až po rozvinutie choroby. Ale do škôl to stále budú tlačiť, hlavne že "to sype" . Prešpáralo sa už toľko peňazí......A potom majú dementi tú drzosť, že prosia podnikateľov, nech prispejú nemocniciam. Evidentne sa na nás dobre bavia.

patka06
9. dec 2021

@mabumb kúsok rožka a hlt vody výsledok neovplyvní
Ja som ten istý prípad ..AG pozitívny a PCR negatívny
Na 100 % som mala Covid

ajko2011
9. dec 2021

@jaroe ja som syna testovala od stredy do soboty vrátane denne Ag testom. Od štvrtka mal aj príznaky. Ag testy všetky NEGATÍVNE! V nedeľu PCR, v pondelok POZITÍVNY výsledok. Dokonca som mu robila Ag test, keď prišiel už výsledok PCR testu a aj tak mal Ag negatívny. 💁

ajko2011
9. dec 2021

@sammy91 ja mám tiež negatívny PCR test. Príznaky mám, mám doma pozitívne dieťa. PCR test mi pridelili na druhý deň od začatia príznakov. Doktorka ma posiela ešte na jeden.

e1i
9. dec 2021

@mabumb teta mala tiez ag pozit a dokonca 2 pcr negativne. Priznaky asi vsetky. Je možné ze to bola silna chripka. Vraj su teraz take ze ludia vracaju a prehana a vsetko ostatne co by sedelo aj na covid

majamat
9. dec 2021

@ajko2011 ja uplne rovnako. AG testy urobene asi 4 do PCR testu, vsetky negativne, ja som bola bezpriznakova, ale teda ostatni doma Ag pozit a priznakov. PCR nasledne pozitivny, v den odberu ma trosku zacalo boliet hrdlo a rozbehla sa mi nadcha, vsetko len mierne a zensitelne. v den, ked mi prisiel vysledok, opat Ag test negat. asi o 2dni, ked bola nadcha silenjsia, Ag do 15mi opat negat, al asi po hodine, po vyschnuti, jemna druha ciarka.

majamat
9. dec 2021

@ajko2011 neviem preco ti dali tak skoro termin. urobili chybu.a ko kontakty ti mali dat termin na 5 den. no co uz, takto ta zbytocne prehanaju na test.

nika_val
9. dec 2021

@mabumb moja mamina, brat a krstný to mali rovnako. PCR negatívne a domáci AG test pozitívny. Mali terminy príliš skoro a o pár dní už mali aj príznaky a potom aj PCR pozitív..

ajko2011
9. dec 2021

@majamat no mňa napríklad od pondelka poobedia bolí hlava, v utorok to bolo (zatiaľ) najhoršie - bolela ma hlava, len zima mi bola, celé telo ma bolelo, oči... včera lepšie ako v utorok, to ma "len" hlava trošku bolela, dnes som vstala nachladnutá, sople nemám, ale cítim akokeby plný nos, hlava ma bolí...
O termín som žiadala v utorok, keď mi bolo najhoršie...dali mi termín na včera...zadala som kontakt s pozitívnym, že je to člen spoločnej domácnosti, zadala som dátum kedy začali synovi prvé príznaky, zadala som moje príznaky

valilienka2
10. dec 2021

zaléži od veľa vecí, ako bol odber urobený, vzorka ako uložená, spracovana, ci osoba predtým jedla, pila..v prvej vlne aby bol clovek vyliecený, musel mať 2 PCR negat a často mavali pozit, negat, pozit, negat, ako keby tie sliznice neboli rovnomerne osidlené tým vírusom..osobne by som šla ešte na jeden PCR

mabumb
autor
10. dec 2021

@valilienka2 ďakujem za odpoveď 😉

valilienka2
10. dec 2021

@mabumb a uz mávame v jednom odbere pozit chrípku aj kovid, takze kludne začiatok priznakov môže byť chrípka a neskor už rozvinutý kovid

chrobacik41
10. dec 2021

@mabumb ja zase neviem pochopiť moju situáciu. Mala som 2 antigeny negatívne a minulý týždeň v piatok som bola na pcr teste ( keďže som bola v kontakte s pozit dcérou) pcr test vyšiel pozitívny a teeaz v nedeľu mam 10 deň karanteny a ani jeden jediný príznak nič. Ja som už covid mala minulý rok a to som mala taký ťažší priebeh. Pred 3 týždňami mi zistili aj protilátky. A teraz mam covid bezpriznakovy. 🤷‍♀️

majamat
10. dec 2021

@chrobacik41 preco nevies pochopit? ved u teba je to taka ko to ma byt. tvoje telo funguje spravne. prekonala si kovid, mas protilatky a preto teraz nemas priznaky, lebo mas dobru imunitu. co sa tyka testov, tak zrejme mas mali virovu naloz a preto Ag testy ti neukazuju pozitivitu. ked sa zavadzali, hovorilo sa, ze odhalia hlavne ti, co su vo faze, kedy by mali nastat priznaky, cize niekolko dni po nakazeni. takze je tu moznost, ak niekto nie je priznakovy, tak je zrejme na tom ronvako, ako clovek, ktory je vo faze, pred objavenim sa priznakov a takyto clovek moze vychadzat negativny na Ag teste.

chrobacik41
10. dec 2021

@majamat ďakujem. Aj som si myslela ze to tak bude.