Pozitívny antigén

1. jan 2022

Ahojte, celý tento týždeň ma dosť silno bolela hlava (pripisovala som to počasiu), ale štvrtok prišiel člen spoločnej domácnosti že má pozitívny antigén... nič mu nie je, je očkovaný aj prekonaný takže dosť podivná situácia šiel aj na PCR... ja som si vo štvrtok (kvôli Silvestru) robila antigenovy test, po 15 min sa mi zjavila aj veľmi jemná druhá čiarka, mala som aj zvýšenú teplotu a hrozne ma bolela hlava..v piatok som znovu skúšala antigén doma a okamžite mi vybehla aj druhá čiarka do sekundy a brutálne tmavá, nikdy som takú silnú ešte nevidela.. šla som na antigén klasicky do mesta, v prvom ma zle vytreli asi vyšiel negat iba málinko zašla ani som nič necítila a v druhej momke vyšiel pozitívny a teda čakám na PCR kam idem zajtra... čo sa tyka priznakov tak včera mi už skoro nič nebolo, len som nonstop rozhorúčená (teplota max 37,5) občas tlak na pľúcach, únava ale neviem zaspať, občasné dráždenie na kýchanie ale nič také prevratné našťastie..asi len prílišné sledovanie :D je podľa vás tak nejak možné že mi ten PCR vyjde zajtra negatívne a tak či tak budem museiť dodržať karantenu? vzhladom na to že už nemám skoro žiadne príznaky, mám 25 rokov a som 2x očkovaná (druhá davka v marci)..
a ešte otázka ako dlho som cca infekčná pre iných ľudí doma?
Ďakujem pekne za vaše skúsenosti 🙂

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luliu
1. jan 2022

Vyjdes určite pozitívna a budeš musieť byť v karanténe 10 dni

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. jan 2022

@luliu karanténa mi už začala včera antigénom, potrebujem ešte potvrdenie PCR kvloli certifikátu len sa obávam či už nevyjde negatívne kedže príznaky už skoro nemám :D

luliu
1. jan 2022

Pcr vychádza dlhšie pozitívny. Načo potrebuješ papier o prekonaní keď si ockovana?

luccija
1. jan 2022

PCR Ti vyjde pozitívny a budeš v karanténe.Nikto nevie či si niekoho nakazila infekčna si ešte pred prvými príznakmi.

autor
1. jan 2022

@luliu lebo už mi očkovanie pomaly končí a nestihla som tretiu dávku a keby vyšiel negatívny PCR musela by som sa ísť zaočkovať napriek protilatkam z covidu za mesiac cca

hugob
2. jan 2022

Moje skúsenosti s AG testom je taký, že som mala 5 krát pozitívny a keď som išla následne po ňom na PCR vyšiel mi negatívny. Inak príznaky som nemala, len v poslednom prípade zápal priedušiek. Očkovaná nie som, ani som teda žiadny covid neprekonala, aspoň o tom neviem.