Pozitívna rubeola v tehotenstve

rozmarin17
10. okt 2019

Dobrý večer žienky, viem,žse sú tu aj staršie diskusie no napriek tomu zakladám ďalšiu. Potvrdili mi počas tehu. IGM negativ a IGG pozitív. Zatja mám ísť na infekčné oddelenie na Rastislavovú v Ke. Som z toho dosť rozklepaná. Mali ste aj vy podobné výsledky a skúsenosť? Ako ste dopadli? Dnes som bola na 3D ultrazvuku a bábo vyzeralo v poriadku a spokojne si tancovalo v brušku. Mám z toho obavy čo ma čaká na ifekčnom a či nemožem niečo tam chytiť.

alzbetapipi
10. okt 2019

@rozmarin17 ak si bola.ockovana proti rubeole..co.si, pravdepodobne, bola, tak je samozrejme, ze mas IgG

rozmarin17
autor
10. okt 2019

@alzbetapipi Pokiaľ viem, tak som bola. Tak či onak mám obavy.

ahyt
10. okt 2019

Nechapu , proc Vas nekam posilaji.Pozitivni IGg znamena ,ze mate protilatky po očkování .Kdyby byly pozitivni IGm tak je aktivni infekce.

xpistaciax
10. okt 2019

@rozmarin17 igg su protilatky PO prekonanej infekcii ..kedze si bola proti rubeole ockovana (teda si" prekonala" rubeolu ,lebo do tela vpravili olsabeny virus tym.ockovanim ) telo si vytvorilo protilatky proti ochoreniu ta informacia je igg pri odberoch .

simona1986
2. jan 2020

Dievčatá ďakujem za odpovede. Akurát v teraz toto riešim aj ja, tak sa už hodinu prehladavam vo fóre. Aj mne dnes vyšlo pozitívne Igg.